Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 6:36



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 cze 2009, 18:45 
**

Rejestracja: 03 mar 2009, 17:21
Posty: 222
Lokalizacja: Łdz
Pojazd:
Witam,

Czy amortyzator tylni od Bali/Dio podejdzie do X8R-S?

Jest BITUBO do X8R-S - model ten sam do SFX i do X8R-S.

Wnioskowałbym (możliwie błędnie) zatem, że te MALOSSI (czyt PAIOLI) też swoje RS24 produkują tak, że będą pasować do X8R od DIO/Bali.

http://tnij.to/hzh4

Mam na myśli dokładnie ten model.

Paioli (wyczytane) jest ponoć bardziej "skalowalne" niż BITUBO - BITUBO bowiem jest twardsze.

Jeśli macie opinie na to powyżej także, proszę pisać.

Jest jeszcze jakaś tuba firmy FORZA, ale to chyba trochę lepszy zamiennik oryginału? Nie słyszałem o tym przynajmniej :)

Pozdrawiam,




_________________

150


Ostatnio zmieniony 26 cze 2009, 18:47 przez imachine, łącznie zmieniany 4 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 29 cze 2009, 13:11 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 paź 2008, 17:00
Posty: 206
Pojazd:
jesli chodzi o amor do x8r-s to jest problem. sam szukam do swojej. Wszedzie maja takie jak trzeba dlugosci ale z calkiem innym mocowaniem gornym. Szykalem juz na allegro i w sklepach typu mieloch, racingplanet,skutercentrum. To tylko w skutercentrum maja z takim mocowaniem gornym - forza. Reszta wszystkie maja mocowanie poprzeczne a mi trzeba podluzne. Wyslalem zdjecie do sc i napisali mi ze ten forza ma idealnie takie same wymiary i mocowanie gorne. A zdjecie to co jest w sklepie przy opisie jest tylko pogladowe. Moj wyglada tak:
Obrazek




_________________

Hania juz po 40-tce!!!!!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 29 cze 2009, 18:31 
**

Rejestracja: 03 mar 2009, 17:21
Posty: 222
Lokalizacja: Łdz
Pojazd:
A ten malossi/PAIOLI od DIO nie da rady? mocowanie ma chyba podobne...

Co do FORZA - jakoś do mnie nie przemawia, tzn, nie znam tej marki.

Tam na skutercentrum jeszcze jest BITUBO i opisane jest że też niby pasuje do X8R - pytałeś i powiedzieli Ci że tylko FORZA wchodzi w grę?

Nic o tym nie mogę wyczytać w necie, natomiast o BITUBO i Paioli pełno info :)




_________________

150




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 cze 2009, 9:50 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 paź 2008, 17:00
Posty: 206
Pojazd:
Tak, na sc napiosali mi ze tylko forza podchodzi z gornym mocowaniem do x8r !
Na mielochu nie ma wcale a na racing planet sa ale tez z poprzecznym mocowaniem, tak jak na allegro jest jeden jakis racingowy ale tez z mocowaniem poprzecznym. A ty u siebie w x8r-s masz jakie mocowanie? Takie jak na zdjeciu w moim pierwszym poscie?




_________________

Hania juz po 40-tce!!!!!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 lip 2009, 19:33 
**

Rejestracja: 03 mar 2009, 17:21
Posty: 222
Lokalizacja: Łdz
Pojazd:
Z tego co widziałem to mam pionowe, na bolec, tak jak u Ciebie na zdjęciu. To z allegro to jakaś kpina/kicha - nie sądzę że pasuje do X8R, przynajmniej do naszych roczników (mój jest 1999) chociaż nie widziałem też na innych stronach w internecie np. po rocznikach rozłożonych tych amorów - więc to raczej nie robi różnicy.

Czekam na Tadka jak będzie we Włoszech w niedzielę ma się zdzwaniać ze mną, to dam znać, może coś się uda ściągnąć stamtąd.

Mnie już rzuca z tym amorem, dzisiaj urwałem obudowę stopa z tyłu, wjechałem w lej po bombie, tzn łódzką ulicę w centrum miasta, i jak wyp****łem w kosmos tak zbierałem plastik...

Poza tym przy hamowaniu (tyłem) jest porażka i nieporozumienie, rzuca dupskiem góra dół. Chcę idealnie PAIOLI i nic innego mnie nie interesi, ale zobaczymy, czy w ogóle jest dostępne do tej Hondy... :cool:




_________________

150


Ostatnio zmieniony 01 lip 2009, 19:36 przez imachine, łącznie zmieniany 3 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 lip 2009, 12:01 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 paź 2008, 17:00
Posty: 206
Pojazd:
U mnie tez masakra z tylem, olej juz wszystek wyciekl... Tlumienia juz nie ma wcale. Tyle co srezyna troche amortyzuje. Tez sie tlucze i nosi tylem ze bajka. A te Paioli to po jaskiej mniej wiecej cenie chodza??
Bo podpowiedziano mi ze moze podejsc od Gilera/piaggio - co prawda ma 340mm dlugosci a w naszych jest 380mm. Te od piaggio/gilera to tez nie rewelacja ale zawsze lepsze od starych i zyzytych :D Cos takiego
http://moto.allegro.pl/item675188590_am ... l_340.html
http://moto.allegro.pl/item666190757_am ... aggio.html
http://moto.allegro.pl/item660591870_am ... lacja.html




_________________

Hania juz po 40-tce!!!!!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 lip 2009, 19:12 
**

Rejestracja: 03 mar 2009, 17:21
Posty: 222
Lokalizacja: Łdz
Pojazd:
Nie wiem po ile póki co, jestem umówiony na niedzielę na informacje jak z cenami.

Myślę, że z 300zł-350zł jeśli z włoch by to miało być ściągane.

Kwestia tylko tego czy uda się takie znaleźć.

Te od Piaggio (Quarz,Zip) wyglądają dość podobnie, niestety na stronie malossi niewiele informacji udało mi się znaleźć - no i to 340 zamiast 380 jednak może powodować że będziesz walił kapciem w błotnik...

Dam na pewno znać z wyprzedzeniem jak coś uda się stamtąd ściągnąć, tak, żebyś miał też ew. możliwość zamówienia sobie jednego.

Pozdr,




_________________

150




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 lip 2009, 20:28 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 paź 2008, 17:00
Posty: 206
Pojazd:
imachine pisze:
no i to 340 zamiast 380 jednak może powodować że będziesz walił kapciem w błotnik...
U mnie przy max ugieciu tego co mam jeszcze troche zapasu mam. Zawsze mozna cos dospawac, podlozyc :D . Ew przedluzke dac.
Co do dlugosci to nigdzie nie ma (nawet do innych skuterow) dluzszych niz 340 mm z mocowaniem na bolec :cry:
W ostatecznosci jest ta FORZA ze skutercentrum - jak pisal mi gosc od nich - ma identyczne mocowanie i wymiary jak moj seryjny.
A w opisie jest napisane niby - "Amortyzator gazowy firmy FORZA to znacznie więcej niż zastępstwo Twojego wypracowanego standardowego "amorka". Dzięki wypełnieniu gazem uzyskujemy nową jakość użytkowania tylnego zawieszenia. I to wszystko za bardzo przystępną cenę. UWAGA! Amortyzator wypełniony gazem. Nie należy odkręcać zaworu wlotowego. Zastąpienie gazu powietrzem atmosferycznym powoduje utratę zdolności do prawidłowej pracy i grozi wypadkiem."




_________________

Hania juz po 40-tce!!!!!


Ostatnio zmieniony 03 lip 2009, 20:33 przez hondax8rs, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 lip 2009, 21:12 
**

Rejestracja: 03 mar 2009, 17:21
Posty: 222
Lokalizacja: Łdz
Pojazd:
Na pewno będzie lepszy niż to co mamy teraz - natomiast pytanie na jak długo i jak dużo gorszy od paioli.

W końcu polskie drogi to nie lada wycisk dla amortyzatorów. Dam znać co i jak z importem, po niedzieli lub w niedzielę.

Co do przedłużek ponoć mogą występować wibracje od nich, ale to tylko zasłyszane, niekoniecznie z pewnego źródła.

*edit* import d....a, włochy nieczynne :evil:

osobiście zastanawiam się nad YSS z racingplanet.pl, co prawda tam jest tylko opcja do 330mm ale jutro dzwonię i zasięgam języka - X8R widnieje na liście.




_________________

150


Ostatnio zmieniony 28 lip 2009, 0:27 przez imachine, łącznie zmieniany 3 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy