Dzisiaj jest 21 wrz 2024, 23:51



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 15 lut 2010, 15:41 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 cze 2009, 23:05
Posty: 766
Lokalizacja: Wschowa
Pojazd: Raptor R700 i 80 Cab
Witam. Chcialbym Wam pokazac sposob na wykonanie kierunkow w ów lampie Revo. Po zakupie malych kierunkowskazow Revo (slabo swiecily i byly brzydkie) i po przymiarce TNT stwierdzilem ze moge wykonac sobie kierunki w swojej lampie. Co prawda trzeba zrezygnowac z dwoch kuchennych halogenow, ale to nie zmienia wlasciwosci swietlnych az tak bardzo. Moim celem bylo zrobienie mocnych i ladnie wygladajacych kierunkow :)

Potrzebne nam bedzie

- Diody / Postojowki / Zarowki (Polecam T10 - sam takich uzylem)
- Kawalek cienkiego ale nie elastycznego plastiku po to, azeby zrobic forme na np diody
- Kabel dwuzylowy lub jedno, co laczy sie z brakiem roznicy oznaczen na kablach (mi to nie przeszkadzalo)
- Tasme izolacyjna
- Troche checi i narzedzia typu nozyk, lutownica


1. Pierwszym krokiem jakim wykonany jest usuniecie mniejszych zarowek halogenowanych, to wlasnie w nich zamontujemy kierunki :)

2. Wycinamy w cienkim plastiku kolo na wzor otworu po lampie, wazne aby byl troszke wiekszy, wtedy nie wpadnie do srodka i nie bedzie latal. Wycinamy otwory na diody, w moim przypadku byly 3 na jeden kierunek. Uzylem do tego nozyczek (malych) i srubokreta (Nie ma to jak pomyslowosc). Mialem dodatkowo ulatwione zadanie, gdyz diody te maja kolnierzyk na ktorym dioda sie oprze na wycietym plastiku.

Obrazek

3. Wsadzamy diody i przymierzamy do lampy.

Obrazek

Obrazek


3. Lutujemy kabelki w diodach. Uzywamy pistoletu na goracy klej do sklejenia diod, tak zeby nie lataly i sie ogolnie trzymaly. Ja dodatkowo ozdobilem sobie ta czesc czerwona tasma ; )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

4. Zakladamy kolnierz na lampe, podkladajac podkladki miedzy masz nowy kierunek a kolnierz, zeby nie bylo przerwy. Ja uzylem, takiego czegos do usztywniania i montowania ogrzewania podlogowego, nawet nie wiem jak to sie nazywa, ale po rozcieciu bylo akurat :) Mozna uzyc oczywiscie podkladek czy czegos innego. Dodatkowo zaizolowalem kolnierz oslonny tasma izolacyjna - tak profilaktycznie.

5. Efekt

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kierunki swieca bardzo mocno! Sa o wiele mocniejsze od Revo a nawet od seryjnych kierunkow. Zdjecia robione byly w dzien, poprostu aparat lapiej swiatlo punktowo :) Wszystko ladnie pieknie. Jest to dobra inicjatywa dla posiadaczy tej lampy i checi posiadania ladniejszych kierunkow, szczegolnie jesli komus sie nie podoba lampa TNT z oryginalnymi kierunkowskazami !

Prosze podkleic - Moze sie komus przyda :D Komentowac, pytac itd jakby cos :wink:




_________________

razor99 pisze:
muszę prowadzić jedną ręką bo już na obie ręce nie mogę

- Bo?
razor99 pisze:
bo jak waliłem to miałem zgiętą rękę w łokciu oraz w nadgarstku


Obrazek


Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 15:43 przez JawoR, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 17 lut 2010, 16:01 
*

Rejestracja: 29 lis 2009, 17:05
Posty: 55
Lokalizacja: Tłuszcz (WWL)
Pojazd:
super super a ile tak około to robiłes..? :mrgreen:




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 lut 2010, 16:27 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 cze 2009, 23:05
Posty: 766
Lokalizacja: Wschowa
Pojazd: Raptor R700 i 80 Cab
Najdluzej zajelo mi rzeźbienie w tym plastiku :) Godzinke na spokojnie :)




_________________

razor99 pisze:
muszę prowadzić jedną ręką bo już na obie ręce nie mogę

- Bo?
razor99 pisze:
bo jak waliłem to miałem zgiętą rękę w łokciu oraz w nadgarstku


Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



cron Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy