Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:24



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 715  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 15:18 
*

Rejestracja: 22 lis 2010, 22:36
Posty: 38
Pojazd:
5 lat = ile km bo mozna zrobic 10tys a mozna 100.

Golfa masz z miesiac wiec i tak duzo juz sie zepsulo,jeszcze biorac pod uwage to ile za niego dales to juz w ogole porazka.A golfy III nie gnija? :lol: Audi w tamtych czasach mialo jedna z najlepzych blach,w sumie francuzy tez mialy dobra.



aa..i zostawcie to swoje myslenie "krytykuje passata-nie stac go na niego :lol: " bo do razora jakos nie mowiliscie,a on by z 5 passkow kupil za cene yarisa.Pisalem ze stare silniki tj 90 i 110 dawaja rade,ale koszty naprawy pompowtryskow sa duze(mowa o silnikach 115,130 i chyba 105koni).

Zreszta co mnie to obchodzi,jezdzijcie czym chcecie ale nie rozsiewajcie glupot,taka 156 jest bardzo ladna,za cene golfa trojki wypas rowniez lepszy.


Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 15:22 przez TZRfan, łącznie zmieniany 3 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 18:20 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lip 2009, 21:19
Posty: 596
Lokalizacja: Long Beach, CA
Pojazd: Z4 E85/530dA E60 M-Tech/Sierra
TZRfan, co do pompowtrysków to wystarczy lać dobre paliwo i olej o odpowiedniej specyfiakcji (bodajże 505.01), a pompowtryskiwacze posłużą na prawdę długo...




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 18:26 
*

Rejestracja: 11 lis 2009, 16:50
Posty: 25
Pojazd:
Kolega miał taka Alfę w 1.6, to najpierw skrzynia walnęła, a później silnik nie wytrzymał.
Podsumowując jeśli ktoś lubi szybka jazdę nie polecam tego samochodu, choć wygląda bosko ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 19:01 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sie 2009, 14:38
Posty: 76
Lokalizacja: Małopolska KPR
Pojazd:
W sumie Panowie, nie mam tendencji do zapieprzania. Raczej taśtam powoli, bo jakoś mnie to nie cieszy. Poza tym cena paliwa nie jest zbytnio zadowalająca.

Części tuningowe? Nieee, raczej seria będzie...
Owszem, ceny części nie należą do tanich, ale nie zamierzam serwisować w ASO, mam również znajomego mechanika, który raczej za wymiany nie będzie brał dużo, a jak będziemy razem robić, to wypijemy flaszkę i będzie ok, wie o to się nie martwię.
Każdy ma swoje zdanie, jeden woli Golfa, Passata- nie mam nic do tych aut, sam pewnie kupiłbym sobie Golfa pięteczke gdyby po prostu byłoby mnie na niego stać, a kasa od rodziców? raczej to nie w moim stylu. Na Peża sam zarobiłem, na alfę w sumie też.

Więc jak dla mnie-każdy ma swój gust a co kto lubi? Wolność słowa...
Ale dzięki chłopaki za mądre rady i duże zainteresowanie tematem!
A tak nawiasem... W mojej okolicy każdy młody wieśniak chce mieć Golfa albo najlepiej Calibre na full szpicy...




_________________

Kąkol pisze:
Może całkiem forum wydupcyć?



" Co wolno wojewodzie..."




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 19:10 
Zbanowany

Rejestracja: 26 lis 2010, 17:44
Posty: 110
Pojazd:
Alfy, może silniki benzynowe 1.6 i 1.8 nie były zbyt udane, ale silniki silniki 1.9 i 2.4 są uważane za jedne z najlepszych diesli, są to jedne z najlepiej wykonanych diesli. wiem zaraz tu będą posty typu "głupi jesteś, najlepsze są vw i toyoty" ale niestety prawda dla niektórych posiadaczy vw jest nie do przyjęcia...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 19:37 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2009, 13:20
Posty: 2672
Lokalizacja: Kraków/Krosno
Pojazd: Suzuki Bandit 600
czarekcw pisze:
TZRfan, co ty wiesz o silnikach TDI.

W Passacie przez 5 lat sypnęły się pierdoły (typu poparciane gumy itp) i koszt napraw poniżej 1000zł (pomijam sprężarkę klimatyzacji bo to nie jest związane z silnikiem). No i teraz 1 wahacz górny do wymiany- 150zł.

A Suzuki z 2.TD (czyli silnik PSA 2.0 HDI) już 1 roku 1000zł za naprawę.

W Golfie oprócz wymiany skrzyni i sprzęgła nic nie robione (skrzynia- wada fabryczna, sprzęgło zjechane) i wole te VW niż te wymysły typu Alfa (dopiero 159 jakoś wygląda ale to stosunkowo młody wóz). Jak widzę te rdzewiejące Fiaty i inne "zachwalane pod niebiosa" marki to śmieje się z tego wszystkiego.

Jak już mówimy co kto woli, to ja wole Honde Civic/CRX na silniku jednym z palety B16/D16/B18




_________________

Zapraszam na mój MotoBlog!
JUST RIDE
Romet
Custom-Klik
Witamina
Witamina B6

Nex pisze:
Michaś, nie każdy na forum operuje magią, zwłaszcza tajemniczym zaklęciem "Tatodaaaaaaaajpiniędze"




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:23 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 cze 2009, 23:05
Posty: 766
Lokalizacja: Wschowa
Pojazd: Raptor R700 i 80 Cab
DaniuMMz pisze:
VW jeździ połowa narodu polskiego....


NO I CO Z TEGO ?! :|


TZRfan pisze:
I to mowi ten co lubi sie wyrozniac?


Jakbym chciał się wyróżniać, to bym kupił Cadillaca, a nie tandetną Alfę :roll: Czy jeżdżąc małą, brzydką Alfą się wyróżnię?

TZRfan pisze:
Zreszta Jawor koszty serwisu pompowtryskow w twoim niezawodnym FALWI,dwumasu tez tani nie jest


Auto kupione w dobrym stanie, nie ma prawa się "od tak zepsuć". To jest moje zdanie. Podkreślmy fakt, iż realnych przebiegów Passków na allegro jest ok 20-30%, reszta to przebiegi powyżej 300, 400 tyś. Tu już ma chyba prawo coś paść? Zresztą, Passek na miano tak dobrego auto nie zasłużył sobie przy pomocy wyglądu czy znaczka, a właśnie nie zawodności i trwałości.


TZRfan pisze:
"krytykuje passata-nie stac go na niego " bo do razora jakos nie mowiliscie,a on by z 5 passkow kupil za cene yarisa.


Czy Ty nie rozumiesz, że Razor używanego samochodu nie chciał? Nie kupiłby z pewnością Passata, skoro miał Avensis .. Japier.. :roll:

TZRfan pisze:
taka 156 jest bardzo ladna,za cene golfa trojki wypas rowniez lepszy.


Tu mowa jest o 145, a nie 156. 156? Złom. Większość jednostek doprutych. Praktycznie cały czas w serwisie stoją, myślicie, że skąd ta cena za te auta? :lol:

TZRfan pisze:
Pisalem ze stare silniki tj 90 i 110 dawaja rade,ale koszty naprawy pompowtryskow sa duze(mowa o silnikach 115,130 i chyba 105koni).


Passat, przebieg 230 tyś udokumentowany przez ASO, wersja 115km lub 131km [skleroza]. Żadne pompo wtryski wymieniane NIE BYŁY.


Na tym forum, to są dzieci, znaFFcy albo idioci. Widzę, że tylko z nieliczną grupą ludzi idzie normalnie podyskutować. :|




_________________

razor99 pisze:
muszę prowadzić jedną ręką bo już na obie ręce nie mogę

- Bo?
razor99 pisze:
bo jak waliłem to miałem zgiętą rękę w łokciu oraz w nadgarstku


Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:31 
***

Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57
Posty: 1126
Lokalizacja: WLKP
Pojazd: Coś co ma 4 kółka..
JawoR pisze:
Na tym forum, to są dzieci, znaFFcy albo idioci. Widzę, że tylko z nieliczną grupą ludzi idzie normalnie podyskutować.


No niestety takie realia tego forum, więc dlatego nie ma co zbytnio zaczynać dyskusji na temat aut. Oczywiście jest kilku takich co się znają, choć można ich wymienić na palcach obu dłoni ..




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:33 
*

Rejestracja: 22 lis 2010, 22:36
Posty: 38
Pojazd:
156 1.9 jtd i bajka :) Chudy94, ma racje !

147 jest piekna,Alfe kupuje sie sercem nie rozumem! I na bank kiedys kupie jakas alfiare,marzeniem jest 159 w sedanie :cool:


Typowy vwieswageniarz,napiszesz ze wszyscy tym jezdza to od razu bulwers i zaczyna zylka pekac.


Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 21:34 przez TZRfan, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:34 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2008, 12:54
Posty: 1151
Lokalizacja: Mrągowo
Pojazd: Wir leben Autos
Mi nie przeszkadza że co raz widzę Golfa albo Passata, ludzie kupują, chwalą sobie. A co o Alfach powiecie? Każdy chwali? Ani wyglądu te stare modele nie mają a silniki gorsze jakościowo od VW. Co z tego że ma boxera jak tym to strach wyjechać gdzieś w trasę.

156 to szit największy- kosztuje mniej od mojego Golfa a to o czymś świadczy.

Również nie zamierzam wdawać się dalej w dyskusję bo argumenty typu "bo połowa Polski jeździ VW" utwierdza mnie w przekonaniu, że nie mają ludzie konkretów przemawiających za Alfą. Wolę jeździć tym co ma połowa polaków i wiem, że dojadę, mam tanie części i każdy mechanik podejmie się naprawy. A włoski szit mam gdzieś :D .




_________________

Obrazek
"Tuskobus to ściema, szczaw jest prawdą."




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:35 
***

Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57
Posty: 1126
Lokalizacja: WLKP
Pojazd: Coś co ma 4 kółka..
czarekcw, polać mu ! :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:37 
*

Rejestracja: 22 lis 2010, 22:36
Posty: 38
Pojazd:
Z tymi TwinSparkami i Boxerami byly problemy,ale na JTD sie nikt nie skarzyl,fakt Alfa ma swoje bolaczki-elektryka,zawieszenie ale zawiecha podobna do A4 i B5.Sa tacy co alfe przeklinaja,a sa tacy ktorzy wychwalaja w nieboglosy,nie ma wygladu? Pff 147 jest brzydka? te alfy ponizej 98' moze i nie sa za ciekawe z wygladu.Faktem jest ze alfe kupisz tanio,ale jednak utrzymanie jest dosc drogie.


Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 21:38 przez TZRfan, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:40 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2008, 12:54
Posty: 1151
Lokalizacja: Mrągowo
Pojazd: Wir leben Autos
TZRfan, ciągle tu mowa o starych alfach i nie wyskakuj mi z nowszymi modelami, ty jesteś choć trochę kumaty czy teraz nie wiesz jak wybrnąć?

I tak 1.9 TDI 90/110km przebija 1.9 JTD, gdzie ten Fiatowski silnik nie siedzi zawsze auto się pierdzieli (nawet ciekawe Stilo które brałem pod uwagę).




_________________

Obrazek
"Tuskobus to ściema, szczaw jest prawdą."




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:42 
*

Rejestracja: 22 lis 2010, 22:36
Posty: 38
Pojazd:
czarekcw, piszemy o czyms w cenie B5 i Golfa 4 ktore tak kochacie! Czyli 147 i 156 jak rowniez 166 sie lapia w ten pulap cenowy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:46 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2008, 12:54
Posty: 1151
Lokalizacja: Mrągowo
Pojazd: Wir leben Autos
No i uważam że VW jest do roku ok 2000 wykonane wzorowo i taka Alfa niczym nie przebije.

A w zamian tej padliny 145 wolałbym kupić jakąś Mazdę bo Golf III jest samochodem nieudanym.




_________________

Obrazek
"Tuskobus to ściema, szczaw jest prawdą."




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:46 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lis 2009, 18:52
Posty: 2610
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Pojazd: BMW E61
A mam pytanie do przeciwników VW i TDI
Co Wam w tych autach/silnikach nie pasuje ?
To że jest ich dużo, chyba świadczy o ich bezawaryjności i że warto kupić takie auto.
A z drugiej strony, jak nie dysponuje się dużą kwotą, to raczej nie szuka się auta żeby się nie powtarzało na ulicach a szuka się bezawaryjnego, porządnego i taniego w miare w utrzymaniu samochodu..




_________________

REGULAMIN FORUM ---> viewtopic.php?t=3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:50 
*

Rejestracja: 22 lis 2010, 22:36
Posty: 38
Pojazd:
seku145, vw,tdi ok ale nie pisanie ze sa mega,pro,elo zajebiste..Ale niektorym nie przetlumaczysz,nie widzi nic innego tylko "o sasiad kupil trojke w tdi,to ja teraz musze czworke kupic" :lol: I oczywiscie najlepsze auto pod sloncem,bez zadnych wad.


Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 21:50 przez TZRfan, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:53 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2008, 12:54
Posty: 1151
Lokalizacja: Mrągowo
Pojazd: Wir leben Autos
TZRfan, ty masz jakieś schizy koleś, lecz się o ile to pomoże.




_________________

Obrazek
"Tuskobus to ściema, szczaw jest prawdą."




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:55 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lis 2009, 18:52
Posty: 2610
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Pojazd: BMW E61
TZRfan pisze:
Ale niektorym nie przetlumaczysz,nie widzi nic innego tylko "o sasiad kupil trojke w tdi,to ja teraz musze czworke kupic" :lol:



To jest przecież bzdura wymyślona przez antyfanów VW i TDI..
Wręcz nazwałbym to stereotypem..




_________________

REGULAMIN FORUM ---> viewtopic.php?t=3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2011, 21:55 
*

Rejestracja: 22 lis 2010, 22:36
Posty: 38
Pojazd:
czarekcw, odezwal sie zapatrzony w fal weja ..Taki z ciebie znawca i kupiles porysowanego z rozwalonym sprzeglem,skrzynia golfa w benzynie za 12,5k ? :lol: :lol: Sorry,nie policzylem jeszcze napraw itd :mrgreen: Ale masz GOLFA! Brak kontrargumentu ze zaczynasz po mnie jechac? Wez sie ogarnij,bo widac ze dowartosciowujesz sie szukajac dziury w calym na tym forum.


Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 21:56 przez TZRfan, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 715  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy