Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 6:43



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 19 wrz 2018, 16:38 
*

Rejestracja: 19 wrz 2018, 16:11
Posty: 2
Pojazd: Yamaha Aerox
Witam, jestem trochę ciemny w regulacji więc pisze ten temat pierwsze co podam set jaki mam następnie opisze co się dzieje mogę nagrać filmik wrzucić na YouTube jak to chodzi . A więc zaczynamy:
Set:
Cylinder - Top performance 70cc LC
Świeca zwykła BR8/9ES Ale raczej 8ES.
Stator seria
Pompa wody SSP +40%
Napęd La furia Rossa - rolki 4,5gr
Sprzęgło Stage6 Torque sprężyna żółta +45 bodajże , sprężynki białe
Przełożenia Stage6
Wydech Yasuni C16 - Mam też Tecnigas Triops Aktualnie C16
Gaźnik Dellorto19mm Dysza 92
Króciec seria , membrana stage6 by yasuri czy jakoś tak

Problem polega na tym, że jak odpalam jest git rozgrzeje go jest ok , kolor świecy można powiedzieć że jest trochę złotawy a powinien być kawa z mlekiem, a przez dyfuzor między cylindrem a tłumikiem wydobywa się olej... Ok wsiadam jadę , przejadę jakieś 3km temperatura rośnie grubo ponad 90 przy jeździe ponad 50km/h. Jeżeli chodzi o napęd , to mam problem taki jak dochodzi powyżej 100km/h to silnik wyje jak szalony , chyba za małe rolki nie mam pojęcia z tym, miałem zawieść do serwisu ale widocznie mu się nie chciało robić roxa skoro ciągle przesuwał terminy... Ogólnie jakby ktoś się znalazł z Dolnego Śląska ktoś kumaty i mógłby mi pomóc to ogarnąć to pisać :) Ale cóż na razie sam muszę się z tym uporać więc proszę o pomoc :) Dzięki ;) Jak coś nie dodałem to piszcie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 19 wrz 2018, 19:47 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
W dziale zrób to sam masz wystarczająco lektury do regulacji napędu i gaźnika jednak nic nie zastąpi doświadczenia. Kolor świecy g***o mówi o regulacji gaźnika. Pomijam tu skrajne przypadki. Ostro ci się grzeje, masz za duży AFR prawdopodobnie. 50km/h to ja swoim nawet nie jeżdżę bo to 2t, tym się NIE ZAMULA!!! Powinieneś tak 70-80km/h latać mając max 90* na blacie. Przy v-max nie powinno przekraczać 95*C nawet w upał. Jeśli tak sie dzieje to zwalony układ chłodzenia, trochę spalin leci do układu chłodzącego, za duża kompresja, za uboga mieszanka, zła regulacja napędu.
100km/h licznikowe i wycie to albo koniec przełożeń albo coś w napędzie zjechane, wykluczam raczej złą wagę rolek.
Do ilu rpm ci to kręci przy 100km/h ??? Jakie rpm masz minimalne przy przyspieszaniu?
Dobrze jakbyś dodał film jak to leci.
Mechanior może nie ogarnia takich rzeczy i dlatego nie zajął się tym :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 wrz 2018, 16:16 
*

Rejestracja: 19 wrz 2018, 16:11
Posty: 2
Pojazd: Yamaha Aerox
Ja wszystko rozumiem, ale schodzę do 50km/h z tego względu , że temperatura opada 90 w dół , ja go wcale nie mule ma moc ma wszystko rwie na koło też , moim zdaniem przełożenia są ok. wymieniam olej przekładni co jakiś czas, obroty nie wiem jakie ma bo nie podłączyłem obrotomierza ( licznik stage6 ) Mi się jednak wydaje , że to wina regulacji sprzęgła te sprzęgło stage6 torque ma również odważniki itp sprężynki i centralna tez lipa chociaż zamówiłem +45 bodajże to zmieniłem z zestawu na tą i ta jest ciut lepsza czuć to. Po drugie na starcie lekko przymuli później już ładnie śmiga , moim zdaniem regulacja napędu i gaźnika, jestem w tym ciemny i szukam kogoś konkretnego kto mi w tym pomoże . Pamiętam regulowałem gaźnik jeszcze tego seta nie było tzn cylinder był 70cc top tylko jakieś tam sprzęgło itp ( nie seria typ stage6/polini ) miałem tecnigas triops i miałem gaźnik 21mm motoforce i powiem Ci , że udało mi się to wyregulować jak należy nie grzał się ( temp ok 86 stopni nie rosło na full manetce ) a świeca miała idealny kolor nie muliło ani nic na seryjnym praktycznie silniku , a teraz bum problem jak nic i tak czy siak muszę to ogarnąć . Chłodnica była sprawdzona i przepłukana i jest ok węże nowe kupione i zamontowane , nawet kupiłem pompę wody ssp 40% poprawiło trochę chłodzenie . Teraz niestety nic nie nagram bo mam problem z nogą która została przyciśnięta drzewem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy