Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 10:39



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 24 maja 2017, 12:12 
*

Rejestracja: 24 maja 2017, 11:54
Posty: 7
Pojazd: Yamaha Aerox
Siema, problem polega na tym, że włożyłem nowy cylinder kompletny top performances 70cc i gaźnik 21mm świeca NGK . Ogólnie odpaliłem bez problemu, pochodził trochę, ale gdy dałem lekko gazu to zaczął strzelać z tłumika , miałem części do Roxa więc postanowiłem, że zacznę od cewki zapłonowej wymieniłem i dalej to samo , później moduł i stator = brak efektu. Na drugi dzień już nie zapalił . Oczywiście paliwo było kupione dzień przed i olej wlałem 100% syntetyk . Wymieniłem też gaźnik na mniejszy i też nie chodził , strzelał. Ma ktoś jakieś inne pomysły co do przyczyny ? Zastanawiałem się nad świecą jeszcze , iskra konia by zabiła :P Z Góry dzięki! PS. składałem nie jeden silnik, ale pierwszy raz trafiłem na takie coś... Ewentualnie serwis , najprawdopodobniej do Wrocławia Motomik. Pozdro!

Zapomniałem dodać , że świeca czarna się zrobiła ...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 24 maja 2017, 19:40 
*

Rejestracja: 24 maja 2017, 19:25
Posty: 2
Pojazd: peugeot
Może za bogata mieszanka ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 maja 2017, 10:37 
*

Rejestracja: 11 kwie 2017, 19:53
Posty: 12
Pojazd: Aerox
Strzela z tłumika ale ma moc i rusza i jeździ czy nie ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 maja 2017, 16:52 
*

Rejestracja: 24 maja 2017, 11:54
Posty: 7
Pojazd: Yamaha Aerox
Dominik_2001 pisze:
Strzela z tłumika ale ma moc i rusza i jeździ czy nie ?
Nie jeździ, nie ruszy w ogóle tylnym kołem nawet w powietrzu, daje lekko gazu i strzela w dodatku się dusi ...
lewarz pisze:
Może za bogata mieszanka ?

Możliwe, trzeba gaźnik wyregulować, chociaż już to robiłem...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 maja 2017, 19:20 
*

Rejestracja: 11 kwie 2017, 19:53
Posty: 12
Pojazd: Aerox
Moim zdaniem brakuje mu masy, ostatnio miałem to samo. Tamta część mogła mieć masę jakąś tam i jeździł, ta może już nie mieć i nie będzie jeździć jak mu nie dasz masy. Miałem to samo ostatnio jak zmieniałem kierownice, dodałem mu masy i śmiga.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 maja 2017, 20:14 
*

Rejestracja: 24 maja 2017, 11:54
Posty: 7
Pojazd: Yamaha Aerox
Dominik_2001 pisze:
Moim zdaniem brakuje mu masy, ostatnio miałem to samo. Tamta część mogła mieć masę jakąś tam i jeździł, ta może już nie mieć i nie będzie jeździć jak mu nie dasz masy. Miałem to samo ostatnio jak zmieniałem kierownice, dodałem mu masy i śmiga.


Możesz mieć rację co do masy. Zaraz sprawdzę , lecz nie odpalę bo ściągnąłem bak. Mimo wszystko gaźnik i tak chyba będzie trzeba wyregulować jak należy . Ktoś kto kupił nowy gaźnik , cylinder itd chyba nie miał takich problemów jak ja , żeby od razu strzelał i gasł po lekkim gazie... Prawda?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 maja 2017, 7:16 
*

Rejestracja: 11 kwie 2017, 19:53
Posty: 12
Pojazd: Aerox
Poskladaj wszystko, daj mu masy i sprawdź




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 maja 2017, 18:33 
*

Rejestracja: 24 maja 2017, 11:54
Posty: 7
Pojazd: Yamaha Aerox
Dominik_2001 pisze:
Poskladaj wszystko, daj mu masy i sprawdź


Idę zaraz poskładać i dam znać, tylko żeby zapalił...

Nie zapalił , zawiozę do serwisu innego wyjścia nie mam. musiałbym spróbować na krótko podłączyć bo ktoś grzebał w instalacji i może ona jest padnięta. Tyle, że właśnie ona była podłączona ale na kopkę się paliło ... Rozrusznik kręci normalnie , serwis to załatwi poczekam jeszcze kilka dni . Mimo wszystko dzięki za pomoc!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 maja 2017, 19:18 
*

Rejestracja: 11 kwie 2017, 19:53
Posty: 12
Pojazd: Aerox
Wyszlifowałeś dobrze ramę w tym miejscu gdzie przypiąłeś go do masy ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 maja 2017, 20:00 
*

Rejestracja: 24 maja 2017, 11:54
Posty: 7
Pojazd: Yamaha Aerox
Dominik_2001 pisze:
Wyszlifowałeś dobrze ramę w tym miejscu gdzie przypiąłeś go do masy ?


Tak , ale muszę instalacje nową kupić , ona droga jest... Kiedyś pisałem E-mail do sklepu to odpisali po miesiącu , że kosztuje nowa na zamówienie 997 zł
Tylko jak już wolałbym nową , ewentualnie kupić używaną, ale w dobrym stanie i nie pocięta :)

Masz fejsa? Pokazałbym Ci jak chodził po odpaleniu ogólnie lepiej by się pisało jak coś wyśle Ci linka na mój profil. Patrz pw ;)

-- 27 maja 2017, 19:47 --

Chyba znalazłem problem ;) Klin urwany dlatego nie palił . Złożę jutro i dam znać, jak dalej nie zapali to wkładam do moich nowych karterów i składam po swojemu ;)

-- 27 maja 2017, 21:00 --

Odpalił , wszystko już gra! :) Chodzi i się dociera przy okazji sprawdziłem jeszcze raz tłok , cylinder jest w porządku zero rys :) Jeszcze regulacja gaźnika! :) Dzięki za pomoc chłopaki ;) LWG ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy