Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:24



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 13 paź 2017, 16:37 
*

Rejestracja: 13 paź 2017, 16:20
Posty: 2
Pojazd: Zipp simpli 2t
Witam, od pewnego czasu jestem posiadaczem Zipp Simpli 2t 2010r, BT49QT-28A no i zamierzam zrobić remont silnika(SPORT) mam parę pytań do was bo w ogóle się nie znam na tym a nie chce wydać 2tyś zł na części które nie będą pasować, a więc:

-Od czego zacząć przygodę z tuningiem(jakie części, interesuje mnie moc i potencjał w******e mam w wygląd estetyczny)?
-Czy 2tyś zł starczy na drugie życie mojego zipp'ka?
-Czy opłaca się pakować 20 banknotów 100 zł w niego(Jest to mój jedyny środek transportu)?

Sprawdzałem fora internetowe i głowa boli każdy co innego napisze a i tak 100% odpowiedzi nie mam.W zeszłym tyg. byłem z wizytą u mechanika i stwierdził że da rade wykonać remont(Garażowy mechanik ufam mu) czy lepiej skorzystać z usług renomowanego serwisu?

Pozdrawiam i czekam na odp :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 13 paź 2017, 17:07 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Ja tam nie ufam firmom specjalizujących się w chinolach, co innego jak handlują yamahami/gilerami itp. Ale znowu takie serwisy biorą dwa razy więcej niż ci partacze. Ja osobiście jestem garażowym mechanikiem, robię sumiennie bo nikogo nie ma nade mną. Pewnie jakbym był w firmie i musiał wyrobić normę to inaczej by to wyglądało. 2000zł to dość dużo, spokojnie za połowę tego można wyciągnąć dobre osiągi z moto. Jak chcesz zostać przy 50cc to: Airsal 50 alu + dellorto 17,5+ sport wydech (np. ZX/TT/next-r/new performer/pro replica/yazuni z) + sport wariator np. stage6 + kpl. rolek testowych. Jak wolisz nielegalne 70cc to ładujesz stage6 sport pro 70 albo airsala 70cc i reszta jak wyżej.
Różnica w mocy to 2-3KM.
Jakbyś chciał z niego rakietę zrobić to bierzesz streetrace 70cc i oddajesz do porta, do tego gaźnik 21-24mm i yasuni c16 lub stage6 r1200 i możesz tym po torze latać. No chyba że masz nadto kasy to w alu porta. Ale jak się zatrze to kilkaset złotych do kosza.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 paź 2017, 17:20 
*

Rejestracja: 13 paź 2017, 16:20
Posty: 2
Pojazd: Zipp simpli 2t
Okey, dzięki za odp :D

A jeszcze jak byś mi powiedział gdzie zaopatrzyć się w te cześć to super, chyba lepiej gdzieś przez internet, co o tym sądzisz?

Edit: https://sklep.mieloch.pl/produkt/cylinder-kit-stage6-streetrace-70cc-minarelli-lezace-ac.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 paź 2017, 21:04 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Mieloch shop (nigdy nie było problemów z ich winy), smugi moto (nie zawsze wszystko ma), moto-extreme (wkurzyłem się na nich bo paczka 60km szła 2 dni kurierem-tak im zależy) a skz jak masz farta to dostaniesz to co chciałeś, ostatnio usunęli sklep stacjonarny chyba tylko żeby ludziom utrudnić życie.

Tak to ten cyl, na olx był taki po grubym porcie ale chyba do szlifu, może jeszcze jest.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy