Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:41



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 27 kwie 2015, 21:33 
*

Rejestracja: 27 kwie 2015, 20:41
Posty: 7
Pojazd: gilera stalker
Witam, posiadam skuter Gilera Stalker 07, rok temu postanowiłem go trochę stuningować a mianowicie

Cyl : Polini Evolution 2 AC
Wał : Polini Evolution
Wariator : Polini Hi speed
Gaźnik YSN (tec 21) najpierw był polini 28mm lecz okazał się za duży
Sprzęgło seria (podobno sprzęgło gilery jest okej)
teraźniejszy wydech : Polini For race 1
filtr powietrza stożek gąbkowy z mielocha za ≈ 70zł



Najpierw kupiłem nowiutki wydech LeoVince ZX (wszystkie części przyszły w ten sam dzień) na gaźniku polini 28mm nie mogłem tego wszystkiego wyregulować więc kupiłem TEC 21mm chodził na dyszy 105 do czasu aż się coś nie zepsuło (zaczął przerywać a gaźnik nie dostawał benzyny) nie miałem już siły się z tym męczyć i oddałem do mechanika, zrobił wszystko i wsadził dysze 80 a iglica na samej górze, skuter chodził pięknie nawet przy 30km/h z gazu podrywało mi koło, poczytałem trochę i dowiedziałem się że ten wydech jest do seryjnych cyl lub do słabych 70cc, sprzedałem ZX'a i zakupiłem Polini For race 1, najpierw skuter nie chciał jechać więc wsadziłem rolki lżejsze o 1.2gram (sam je rozwiercałem do wagi 6.1) wcześniej były 7.3 (ważyłem je na wadze precyzyjnej) na lżejszych rolkach skuter nadal przerywał, dopiero po wkręceniu śrubki od mieszanki do końca gdzie wcześniej była wykręcona o półtorej obrotu, ożył i nie przerywał (chodził perfect) lecz słaby v max ok 85 licznikowe i słychać było buczenie(wiem że to przez napęd), pojechałem do szkoly i gdy wracałem znowu skuter zaczął przerywać/dławić się sam spadał z obrotów, kupiłem dysze 72,85 i 90, na żadnej z nich nic się nie poprawiło wręcz przeciwnie, Świece zalewa cały czas,a pod silnikiem widoczny jest świeży czarny "nie wiem jak to nazwać ale na chłopski rozum benzyna z olejem która się nie spala. przedmuchanie gaźnika kompresorem również nic nie dało. i moje pytanie jest następujące :

Dlaczego na żadnej z tych dysz nie widać poprawy? (na małej dyszy 72 skuter ledwo ruszył
Możliwe aby od tych wyższych obrotów coś się stało z cylindrem? caly czas robie sam mieszanke 30ml/1l Castrol racing.
możliwe że stało się coś z króćcem przez co dostaje lewego powietrza?

czy po prostu ten gaźnik raz na jakiś czas musi się zepsuć bo to podróbka dellorto.



Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015, 21:57 przez lejek24, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 28 kwie 2015, 19:04 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
może i przez gaźnik być (najlepiej dellorto kupić) a może też przez to że słaba kompresja bo tak to by nie zalewało na dyszy 80 co jest przy tym cylku/filtrze śmieszne, może też świeca padła




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 kwie 2015, 21:51 
*

Rejestracja: 27 kwie 2015, 20:41
Posty: 7
Pojazd: gilera stalker
No właśnie myślę że coś z cylindrem jest nie tak, gdy kiedyś w zippie 2t chińska 80 mi się przytarła to było identycznie. możliwe że pierścień się starł?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 maja 2015, 14:22 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
możliwe że np. jest zjechany i należy wymienić a najlepiej zdjąć cyl i zobaczyć stan gładzi, do tego sprawdzić luz na pierścieniu czy nie za duży




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 sie 2017, 18:47 
*

Rejestracja: 27 kwie 2015, 20:41
Posty: 7
Pojazd: gilera stalker
Okazalo sie ze cyl sie zatarl :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy