Dzisiaj jest 22 paź 2024, 18:31



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 08 wrz 2013, 21:30 
*

Rejestracja: 29 lip 2013, 17:48
Posty: 12
Pojazd:
Witam. Otóż mam taki problem: muszę kupić sprzęgło kompletne (dzwon, sprzęgło, korektor momentu obrotowego). I teraz mam do was pytanie: kupić sprzęgło oryginalne (koszt ok 350zł) czy też firmy Motoforce (podobna cena). Może miał ktoś z was styczność i zna się, coś doradzi, które trwalsze ewentualnie lepsze.

I jeszcze jedno: krzywy korektor momentu obrotowego powoduje zrywanie się paska? Jak trochę pojeżdżę, odkręcam pokrywę przekładni i czuć, jakby pasek się topił.. Kolejne: Posiadam wariator malossi multivar(?) bodajże, przeciwtalerz top racing. Co chwile też wyrabia mi się na przeciwtalerzu miejsce na gwiazdkę (zabezpieczenie) i robi się luz. Czy to wina krzywego korektora czy czego? Warto kupić jakiś przeciwtalerz pod wariator (czyt. przeciwtalerz malossi)? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 09 wrz 2013, 10:01 
**

Rejestracja: 19 wrz 2011, 18:34
Posty: 307
Lokalizacja: dwx
Pojazd:
Kejrol pisze:
I jeszcze jedno: krzywy korektor momentu obrotowego powoduje zrywanie się paska? Jak trochę pojeżdżę, odkręcam pokrywę przekładni i czuć, jakby pasek się topił..


Tak, ja osobiście miałem nieprzyjemność zerwania paska w taki sposób. Winne okazały się "bolce ślizgowe", że tak to nazwę, przy pomocy których porusza się część ruchoma korektora; wyrobiły się i powodowały trzepanie talerza. Na forum masz poradnik jak rozebrać korektor i z czystej ciekawości obadać działanie :)




_________________

https://www.facebook.com/YaMajka125/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 wrz 2013, 14:34 
*

Rejestracja: 29 lip 2013, 17:48
Posty: 12
Pojazd:
Hmm, pobawię się, pobawię. A jeżeli chodzi o sprzęgło to właśnie dowiedziałem się, że w minarelli jest ich co najmniej kilka rodzajów. Chodzi dokładniej o kąt prowadzenia paska (chyba tak). Jest to prawdą, czy nie? ;p




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy