Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 23:51



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 paź 2013, 9:09 
Witam.

Chciałbym zapobiec ewentualnemu spaleniu licznika KOSO DB-01R w moim Aeroxie.

Raz mi się spalił, teraz mam drugi, ale w nim spaliłem podświetlenie licznika (to niebieskie) ;/

Czy zamontowanie bezpiecznika w obwód zasilający coś da? To się daję pod kabel minusowy czy zasilania?
Jakie bezpiecznik zastosować? (wartości liczbowe ;D )


P.S. To podświetlenie idzie naprawić jakoś? Licznik chyba jest zgrzany, ale czy można go jeszcze jakoś rozebrać, wymienić tam diodę czy co tam jest i złożyć z powrotem?


Jeszcze jedno. Oprócz kabla zasilającego są jeszcze oczywiście inne, takie jak od kierunków, długich, luz (u mnie temperatura cieczy), poziom oleju, OBROTOMIERZ i to chyba wszystko. Czy z tych pozostałych kabli też może pójść jakieś większe napięcie niż normalnie, czy tylko martwić się tym zasilającym?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
   
 
 


Offline
Post: 17 paź 2013, 10:21 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2010, 23:04
Posty: 2080
Lokalizacja: Nowa Sól/Wrocław
Pojazd: Kymco Vitality LC
Bezpiecznik niewiele pomoże bo on ograniczy tylko prąd, a nie napięcie które uszkadza licznik, ewentualnie możesz dać 315mA. Licznik przy 14V pobiera maksymalnie 120mA.

Podświetlenie z tego co widzę jest do naprawy - przed samym podświetleniem są inne elementy które mogły się uszkodzić. Podświetlenie stanowi płytka podświetlająca pod całym wyświetlaczem.

Licznik jest klejony, ale da się go rozebrać. Co najmniej pól godziny zabawy, żeby nie było widać większych śladów rozbierania.




_________________

Elektronika do skutera i nie tylko: http://ficu.eu/

NAPRAWIĘ/KUPIĘ uszkodzone liczniki/termometry typu KOSO/S6.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 paź 2013, 12:50 
Dzięki za informacje.
Czyli rozebranie licznika to kwestia podgrzewania, podwadzania, ciągnięcia obu połówek itd?




Na górę
   
 
 
Offline
Post: 17 paź 2013, 13:39 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2010, 23:04
Posty: 2080
Lokalizacja: Nowa Sól/Wrocław
Pojazd: Kymco Vitality LC
Należy się zaopatrzyć w plastikowe "otwieracze", lepiej nic nie grzać i śrubokrętów nie wpychać bo połamiesz zaczepy.




_________________

Elektronika do skutera i nie tylko: http://ficu.eu/

NAPRAWIĘ/KUPIĘ uszkodzone liczniki/termometry typu KOSO/S6.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 paź 2013, 19:45 
Ok, rozumiem o co chodzi, dzięki ;)

A jeszcze ta sprawa, gdzie się bezpiecznik podłącza? "Główny" Kabel zasilania tylko?




Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy