Dzisiaj jest 16 maja 2024, 15:52



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 27 gru 2013, 1:40 
*

Rejestracja: 27 gru 2013, 0:58
Posty: 2
Pojazd: Yamaha TDR 125
Historia:

:arrow: Po 3 sezonach jazdy na 50-tkach przyszedł czas na kupno czegoś większego. W sierpniu skończyłem 16 lat, odebrałem prawo jazdy i przez cała zimę szukałem motocykla. Wybór padł na Varadero 125 ze względu tego, że miałem na wydanie około 5000zł. Przez parę miesięcy nie mogłem znaleźć żadnej sztuki z mojego województwa. Tata wyszukał na allegro Yamahę TDR 125 za 4199zł, nie byliśmy do niej przekonani ze względu na 2-suwowy silnik. Na wieczór zadzwoniliśmy, że możemy przyjechać ją obejrzeć i ewentualnie zabrać za 4000zł. Facet powiedział, że porozmawia z tatą i z rana da odpowiedź. Około godziny 11 następnego dnia dostałem telefon, że mogę przyjeżdżać oglądać i ew. zabrać za 4tyś, ale niżej nie zejdzie. Wróciłem do domu ze szkoły spakowałem buty, kurtkę, rękawice i kask w samochód i pojechaliśmy z rodzicami ją oglądać (40km od mojego miejsca zamieszkania). Po wstępnych oględzinach przy których tata stwierdził, że motocykl jest w stanie bardzo dobrym przyszedł czas na jazdę testową. Pierw wsiadł tata, przejechał się wrócił i powiedział, żebym spróbował ja. Usiadłem, pojechałem się, posprawdzałem czy wszystko działa (światła, kierunkowskazy, światła stopu) i postanowiłem ją kupić. Tacie udało się stargować do 3800zł, i szczęśliwy wróciłem na kołach do domu :)


Dane techniczne:

    Marka: Yamaha
    Model: TDR 125
    Rok: 1997
    Pojemność: 125 cm³
    Moc: 26 KM przy 7000 obr/min
    Moment obr: 15 Nm przy 6500 obr/min
    Skrzynia biegów: 6-biegowa


Akcesoria:

    Kufer Awina 48l
    Deflektor 26cm x 16cm


Plany:

    Tankbag
    Sakwy Boczne


Przygotowanie na sezon 2014:

    Akumulator 12v/4AH
    Olej przekładniowy MOTUL TRANSOIL EXPERT 10W40
    Płyn hamulcowy K2 DOT4
    Płyn chłodniczy K2 Kuler
    Chain Spray + Chain Cleaner






Zdjęcia:





Obrazek
(Zdjęcie z aukcji)


Obrazek
(Gymkhama 2013)
Obrazek
(Gymkhama 2013)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 27 gru 2013, 2:04 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 lip 2012, 13:08
Posty: 1200
Pojazd: Szkutr
Fajna TDR :) I niedrogo kupiłeś za co leci plus. Zamierzasz robić nią trasy? Bo idealnie się do tego nadaje. Poza tym ile pali? Pozdrawiam, i zapraszam do mojej maszynki :)




_________________

Moja Malaga! malaguti-f12-midrace-racing-zapraszam-t406973.html
Malaga na FB - https://www.facebook.com/RadeckiGarage




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 gru 2013, 2:31 
*

Rejestracja: 27 gru 2013, 0:58
Posty: 2
Pojazd: Yamaha TDR 125
Zamierzam jechać do kuzynki 400km od mojego miejsca zamieszkania no i wiadomo jakieś namioty w towarzystwie kolegów około 200km od domu :). Pali około 6l/100km :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy