Dzisiaj jest 22 maja 2024, 0:54



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 30 lip 2014, 11:44 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2012, 20:48
Posty: 95
Lokalizacja: Nowy Sącz
Pojazd: Buxy / Koyot 4T
Witam !

Zaczne od tego, że jak raczej każdy chce zostawić coś po swojej maszynie, po poprzednich zostało mi tylko pare zdjęć. :(

Więc tak. Peugeota mam u siebie od 26.01.14 i dostałem go w surowym stanie:

Obrazek

Plastiki też wygladały nie ciekawie, zostały pomalowane w ciemny grafit i dość ładnie sie to prezentowało.

Obrazek

Białe smugi to resztki nie wtartej pasty :D

Jak plastiki były już u mnie to odrazu zabrałem się za składanie tego w całość, nie było nie których zatrzasków ale jakoś sobie z tym poradziłem:

Obrazek

po tygodniu roboty Buxy wyglądał tak:

Obrazek

Wiem, że nie któryzy pomyślą że wydech leży na ziemi ale z boku całkiem to inaczej wygląda :D ale i tak ogólnie siedzi nisko :(

Mimo tego że jeździł, był za słaby i za wolny. Także postanowiłem zainwestować w cylinder o tej samej pojemności ale jednak mocniejszy. Wybór padł na Airsala 50cc:

Obrazek

Wszystko było okej dopóki nie zciągnąłem starego cylindra i porównałem kanały i wysokość tuleji. Kupiłem cylinder do silników PEUGEOTA ale leżacych, a nie jak w przypadku Buxy stojących. Także dopłaciłem i zamieniłem Airsala 50cc na T6 Racing, który po założeniu chwile pochodził i zgasł, na cylindrze nie było większych rysek, tylko tłok był podejrzanie opalony poza pierścieniem. Buxy stał miesiąc bo niemiałem czasu bo trzeba było poprawić zagrożenia w sql. w kwietniu wziąłem się do ogarnięcia. Chciałem założyć kierownice BMX ale w Buxy cała kierownica jest inaczej skonstruowana niż np. w SR, Aerox . Zrobiłem to po swojemu, narazie prowizorycznie:

Obrazek

Obrazek

Wyglądało to lepiej niż z tą seryjną lampą. Dla ciekawych to adapter jest z prawdziwego BMX, a kierownica to zwykła kierownica od roweru. Obecnie jest obklejona Carbonem. Silnik siedział rozebrany więc modziłem przy optyce. Pomalowałem lagi, pokrywe przełożen i amortyzator na zielony fluo. Troche się rozczarowałem bo jak dla mnie lakiery niezbyt do siebie pasują (zdj zrb po małej glebie).

Obrazek

Optyka była w miare ogarnięta, ale ja chciałęm jeździć, kupiłem cylinder MCN 70 po lekkim portingu (cos typu chiny, przynajmniej nie noname), gaźnik TecRacing 17,5 (obecnie juz 21) , filtr AirBox, rolki Top Racing, pasek Dayco, głowice Airsal 70, docisk zielony TopRacing, i czerwone sprężynki sprzęgła też Top Racing. Jak na taki cylinder to start miał świetny, z gazu na koło i to mnie bardzo bawiło. Długo sie nie nacieszyłem bo chyba spuchł tłok, odrazu kupiłem nowy i było ok, ale niewiem z jakich powodów zerwało klina i frez z wału, co gorsza rozwaliło rowek na wale i rowek na magnecie.

PLANY:

-Wał Top Racing High Tech
-Porting karterów i cylindra pewnie u Redusa
-Flow karterów
-Dellorto 19
-Nowe łożyska wału
-Nowe łożysko igiełkowe
-Wariator lub sprzęgło pod sporta.
-Założyć sztyce od Roxa
-Adapter i Kierownica str8 pod Roxa
-Lampa od Roxa na przód
-Pomalować od nowa na ciekawsze kolory
-Pomalować kartery
-Lagi w Carbon

obecnie nie bd duzo up-ów bo nie jestem przy kasie, myśle że plany zrealizuje do zimy.

Obrazek




_________________

Zenith SWAP P/G 70 Sport Ported* - była

Aprilia SR 97 SWAP Yamaha Aerox 100/124* - była

Peugeot Buxy MidRace Projectt* - jest


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 30 lip 2014, 13:44 
*

Rejestracja: 21 lut 2013, 22:52
Posty: 100
Pojazd: Derbi GPR R
No szykuje sie bardzo ciekawie,bede zaglądał :D Zapraszam do siebie




_________________

ZAPRASZAM DO MNIE !!! Mega Projekt!!

http://forum.mieloch.pl/projekt-derbi-gpr-racing-by-dawidoo-t397546.html

Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat ...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



cron Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy