Dzisiaj jest 08 lip 2024, 7:22



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 25 lut 2014, 20:54 
*

Rejestracja: 21 lut 2014, 19:40
Posty: 30
Pojazd: romet 747 4t
Siema chciałbym przedstawić Wam mojego Romka 747 ;)

Mechanika:
- cylinder airsal 80
- wariator top racing sv1
- sprzęgło stage6 sportpro
- przełożenia 11/1
- stożek gąbkowy noname
- pasek bando kevlar 729 x17,7 x 30

Plany:
- dzwon sprzęgła 4race (taki jak s6 wingcooler)
- pasek DAYCO Racing Power Plus KEVLAR 16,6x752
- gazbox homemade jak malossi
- twist control homemade

Kilka słów ode mnie:
Skuter kupiłem w 2012 roku, ponieważ chciałem śmigać z kumplami z okolicy, którzy też mieli skutery. Stwierdziłem, że jest to świetny środek transportu do miasta (konkretnie Wrocław). Ekonomika jazdy i możliwość omijania największych korków sprawiła, że pomimo posiadania samochodu na pewno nie rozstanę się ze skuterem. Drugi raz nie kupiłbym "chinola", ale jak się nie ma co się lubi... ;)

Osiągi:
- dobre przyspieszenie do 70, poźniej już wolno dobija do vmaxa
- prędkość maxymalna 77.4 km/h na prostej, pomiar GPS

Kilka fotek
Obrazek
przed skróceniem tulei wariatora pasek nie wkręcał się na samą góre
Obrazek
po skróceniu pasek zamyka tarczę wariatora i poprawił się vmax o jakieś 4km/h
Obrazek
Niestety nie jest idealnie...
- skuter ma problemy z rozruchem- na początku nie miał ładowania akumulatora- usterka została naprawiona
- poźniej coś się stało ze starterem elektrycznym http://www.youtube.com/watch?v=nw4DhRKloy0 może wydawać się, że akus na końcu filmu nie ma prądu, ale uwierzcie mi noc wcześniej był naładowany, a przy podłączeniu klem i wsparciu prądem z samochodu efekt jest taki sam.... Na prawdę nie wiem co to może być wymieniłem rozrusznik na nowy i dalej jest tak samo... Bendiks założyłem od kumpla- u niego na pewno jest sprawny i bez zmian ;(( Ktoś wie co może być przyczyną tego problemu?
- z racji braku rozruchu ze startera muszę używać kopki i tutaj też nie jest idealnie ;( Nie raz skuter pali bez problemu na zimnym silniku po nocce, ale nieraz jak postoi trochę po jeździe np z 20 min to nie mogę go już odpalić z kopki ;( Wszystkim kumplom odpala z kopki bez problemowo wystarczy kilka kopnięć bez dodania gazu i już silnik pracuje. Czy ktoś wie co może być przyczyną słabego rozruchu nożnego?


Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, 19:17 przez Bercik95, łącznie zmieniany 5 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 25 lut 2014, 21:07 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2013, 10:13
Posty: 1521
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Pojazd: Derbi Senda SM 05r
No romek bardzo fajny Czekam na upy Wbijaj do mojego Speeda :D




_________________

Obrazek

Wbijaj ----> black-grey-speedfight-by-balsik-t378182.html

Wbijaj ----> derbi-senda-sm-red-black-by-balsik-t411105.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 lut 2014, 19:28 
*

Rejestracja: 21 lut 2014, 19:40
Posty: 30
Pojazd: romet 747 4t
No wreszcie udało mi się ogarnąć prawidłowe dodawanie zdjęć ;) Jeśli ktoś zobaczył filmik z problemem z rozruchu to na pewno usłyszał ten dziwny pisk z okolicy przekładni. Znajomy mówił mi, że jakieś tulejki między bendiksem trzeba nasmarować i powinno być normalnie ;) Efektem pochwalę się na dniach, bo niestety nie mam teraz pokrywy, ponieważ poszła do tokarza. Zakupiłem zabierak rozrusznika nożnego, bo w starym starły się ząbki. Kupiłem taki:
Obrazek
Niestety jest mały problem, bo mój poprzedni zabierak nie miał odstającej tulei. Tokarz powiedział, że część jest twardsza od wiertła, więc nie ma szans na przerobienie jej na taką jak miałem wcześniej. Trzeba natomiast usunąć tuleję z pokrywy przekładni.
Obrazek
Efektem pracy podzielę się z Wami, jak będzie jakieś zainteresowanie to będą Up'y
Pozdro




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lut 2014, 21:45 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sty 2014, 20:30
Posty: 547
Lokalizacja: 3city
Pojazd: Rmt 767 70 Tec
bardzo fajny Romek,fajny secik,miałem 90ccm w 4T :mrgreen: ,co do twojego problemu to na zdjeciu pokrywy widać że "półksiężyc"masz zjechany,a co do odpalania z rozrusznika,świecę masz dobrą?
pzdr,wpadnij do mnie




_________________

nie ważne jaki,ważne że dbasz,

wpadnij do mnie rmt-767-2t-by-krystians31-fotki-t381948.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lut 2014, 21:56 
*

Rejestracja: 21 lut 2014, 19:40
Posty: 30
Pojazd: romet 747 4t
W sumie to świecy nie sprawdzałem, półksieżyc jest dobry, ale w zabieraku (ta okrągła zębatka) wyjechały się ząbki i już kupiłem nowy + przerobiłem pokrywe pod niego, lecz fabryczny spaw jest źle wykonany, bo ząbki zabieraka nie stykają się z ząbkami od przeciwtalerza. Naprawa kopki w toku. Troche będzie z tym rzeźby, ale mam nadzieje ze uda sie wymienić zabierak na sprawny

Pozdro




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lut 2014, 22:18 
*

Rejestracja: 17 lut 2014, 5:10
Posty: 139
Pojazd:
ciekawy romek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lut 2014, 22:26 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 lip 2012, 13:08
Posty: 1200
Pojazd: Szkutr
Podoba mi się ten romet, napewno widziałbym tu obniżenie lekko przodu :)
Posprawdzaj kable od przekaźnika, czy wszystko jest ładnie podłączone, mogły zaśniedzieć styki i nie łączy dobrze. Pozdrawiam, życzę powodzenia w pracach, planach i naprawieniu usterki oraz zapraszam do mojej maszynki ;)




_________________

Moja Malaga! malaguti-f12-midrace-racing-zapraszam-t406973.html
Malaga na FB - https://www.facebook.com/RadeckiGarage




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy