Dzisiaj jest 06 lip 2024, 19:54



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 sie 2013, 17:18 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 wrz 2012, 12:06
Posty: 61
Lokalizacja: Kłobuck
Pojazd: Beta Ark 70
Witam Jestem Kamil, postanowiłem pokazać wam mój sprzęt, czyli popularną motorynkę :wink:
Jeździłem na niej będąc w podstawówce(2 i 3 klasa) nauczyłem się wtedy robić zrywy, palić gumy na trawie...

...Jak wiadomo wszystko kiedyś się zużywa, ściera i pęka :(
''Moto'' zostało odstawione na bok. Tak było do 2013 roku.
Wyciągnąłem ją na światło dzienne, napompowałem do kół z oponami bez bieżnika. Cudem trzymały powietrze :twisted:
Ale to nie wystarczyło żeby ją odpalić... No cóż, przy próbie odpalenia, wał nie kręcił, tylko coś przeskakiwało. Mając małą wiedzę o tym silniku i tak sam postanowiłem zadziałać :D
Odkręciłem prawą pokrywę, wylałem olej i przyjrzałem się o co chodzi :D
Kosz sprzęgłowy miał zerwane frezy (tak samo jak wał) :D Wystarczyła wymiana zabieraka od kosza sprzęgłowego. (koszt 15 zł) Następnie przeczyściłem gaźnik i motorynka po nieciekawej przeszłości odpaliła :). Po 15 sekundach ''szalonej'' jazdy znów coś zerwało. Doszedłem do tego że była to zębatka przednia :P
Ściągnąłem pokrywę, magneto, mechanizm zmiany biegów według wskazówek taty. Zębatka została zastąpiona nową zębatką z innego silnika który leży u mnie w częściach. Następnie została lekko zaspawana. To jak na razie tyle ( nie licząc ustawiania zapłonu i innych dupereli :)
Komentujcie :D




_________________

Obrazek
http://forum.mieloch.pl/post2636298.html#p2636298


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy