Dzisiaj jest 30 wrz 2024, 23:43



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 sty 2014, 15:43 
*

Rejestracja: 26 sty 2014, 15:02
Posty: 1
Pojazd: Honda Varadero , PGO Galaxy
Witam!
Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem PGO galaxy, tajwańczyk z 94 roku. Jak na swoje lata trzyma się całkiem dobrze :mrgreen: Nie jest to jakiś szajs, jak to teraz produkują skośni. Skuterek posiada z przodu tarczę co jest dla mnie zaskoczeniem :P Silniczek jest bardzo podbny do euro w peugeotach czyli stojący.
Wracając na kołach pod koniec trasy zaczął przygasać, nie chciał jechać, stracił moc. No wtedy już byłem pewny że czeka mnie szlif. Rozkręciłem cylinder, okazało się że jest dołek na cylku. Kupiłem jakiś tłoczek serwisowy Yamahy oddałem do auto-szlifu . Tydzień później wszystko złożyłem w kupę i odpalamy... Kopię 10 min.. 15.. 20.. noga już się wykańcza, a skuter łapie i gaśnie :( Rozkręciłem gaźnik, zmieniłem ząbek iglicy .. nic.. zmieniam na inny .. nic i tak zmieniałem aż odpałił . Mówie wreszcie... ale na domiar złego zaczęło paliwo lać się strumieniem spod gaźnika, skuter nie trzymał obrotów, zgasł.. znów kopie z 10 min..nic. Mówie no nic przełoże gaźnik ( właściciel dał drugi :mrgreen: ) , gaźnik na swoim miejscu . Kopie i za 1 razem złapał, trzyma wolne, to trzeba troszkę przegazować... daje mu gaz, a on zgasł :angry: , później znów odpalam daje.. zgasł, po 10 razach miałem dość... rozkręciłem gaźniki. Patrzę w pierwszym nie ma dyszy... daje z drugiego, przełożyłem pokrywe pływaka, bo z niej się lało. Założyłem, kopie nic, znów nic.. włałem paliwa pod świecę i z pierwszego poszedł. Trzyma obroty, na wysokich też daje radę. Więc sukces, wypada się przejechać. Rundka po lodzie i schowałem, rano następnego dnia z ząbka odpalił więc praca nie poszła na marnę.

Zdjęcia PGO

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro


Planuję zrobić dobrze prezentujący się i jeżdżący skuterek w jak najmniejszym budżecie - czas do połowy marca, większość prac zrobię sam, z elektryką pomoże tata-elektryk ;)

Do zrobienia:
:arrow: sportowy wydech
:arrow: polerka felg, lagów, przekładni, wydechu
:arrow: malowanie czarny lub czarny&bordowy ( jak radzicie :?: )
:arrow: lampy led
:arrow: większa tarcza
:arrow: nowe opony (może używane)
:arrow: większa dysza

- budżet 250 - 300 zł :twisted:

Może uda mi się dorwać jakieś wario w przyzwoitej cenie to założę :cool: Jaki polecicie wydeszek, może ktoś ma na sprzedaż? I jak byście umalowali to pierdzidło ;]

Z postępem prac bd robił UP'y, jest to mój pierwszy project prowadzony na forum, z tym, że już wcześniej robiłem projekt Sendy R.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy