Dzisiaj jest 26 cze 2024, 14:25



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 18 cze 2014, 10:25 
*

Rejestracja: 08 mar 2013, 8:10
Posty: 80
Lokalizacja: Zabrze
Pojazd: Aprilia sr
Siemanko!

Zostałem nabywcą Aprili Sr stara buda, jak wiemy jest to moja druga taka apka po nieprzyjemnej historii z pierwszą. Projekt starej nie wypalił. trafiła się jednak okazja i za śmieszne pieniądze wyrwałem drugą taką samą apke. Kto spędził troche na tym forum po zdjęciach pozna co to za apka i przez jakie ręce przeszłą :D

Ogólnie eserka jest w dobrym stanie mechanicznym ale w nie najlepszym wizualnym...
były właściciel nie zadbał o plastiki więc czasza jak i lampa nadaje się do wyrzucenia jest cała popękana a lampa trzymała się na ciepły klej.

Secik Apki:

-cylinder malossi sport 70cc
-gaźnik dellorto 17.5mm + dysza 98
-Wał Metrakit Hand Made
-przełożenia malossi 15/44
-Rolki 4gr
reszta raczej seria. będę zmieniał

Poprzedni właściciel pomalował plastiki niektóre plastiki na czarno i wygląda to okropnie...

troche roboty jest ale wydaje mi się że warto.

Plany dotyczące Srki z optyki

-przedłużka amortyzatora 5-7cm
-pomalowanie plastików na kolor taki jaki był czyli srebrno-pomarańczowo-czarne (chyba, że będzie wyglądać ładniej w innych kolorach piszcie śmiało).
-muszę kupić nową czasze i lampę przednią bo jest to tragednia trzyma się na Odpie**ol
-Rejestracja na przekładni albo za kołem
-być może zdjęcie owiewek z kierownicy


Plany dotyczące srki z mechaniki

-na dniach wydech sportowy DMP oraz filtr stożkowy malossi
-zmiana sprzęgła
-zmiana wariatora
-zmienić uszczelki na lagach bo pocą.

Trzeba też zmienić łożyska na sztycy bo zaczynają się robić minimalne luzy podczas hamowania.

Fotki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Komentuje, Oceniajcie !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 18 cze 2014, 11:38 
*

Rejestracja: 19 gru 2012, 19:45
Posty: 63
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Pojazd: Aprilia SR Replica
Apka do ogarnięcia, ale ładna :D Myślę, że w takiej kolorystyce jest spoko, ja proponuję czarny zastąpić czarną perłą i odmalować te boczki na pomarańczowo :) Jakiej szerokości masz oponkę z tyłu?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 cze 2014, 11:50 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2014, 21:17
Posty: 1102
Lokalizacja: Skarszewy
Pojazd: Piaggio Sfera NSL 50 <3
Fajna apka działaj jaki secik planujesz.




_________________

WBIJ DO GILERKI
gilera-gsm-50-supermoto-ebs050-t405481.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 cze 2014, 20:26 
*

Rejestracja: 08 mar 2013, 8:10
Posty: 80
Lokalizacja: Zabrze
Pojazd: Aprilia sr
hasiuk69 pisze:
Apka do ogarnięcia, ale ładna :D Myślę, że w takiej kolorystyce jest spoko, ja proponuję czarny zastąpić czarną perłą i odmalować te boczki na pomarańczowo :) Jakiej szerokości masz oponkę z tyłu?



Z malowaniem to jeszcze troche czasu muszę zamówić czaszę i lampę potem pomyśle nad kolorami. czarna perła faktycznie wydaje się być spoko. opona tył to Heidenau 140/60/13

maciej3290 pisze:
Fajna apka działaj jaki secik planujesz.


Na chwilę obecną wszystko zostaje tak jak jest, czekam na wydech i filtr bo zamówiłem w piątek powinny być dodatkowe fotki co dalej to się zobaczy wariator planuje malossi multivar ;> nad sprzęgłem muszę się zastanowić wszystko zależy od $$$$$

-- 18 cze 2014, o 20:26 --

W apce coś dzieje się z paskiem bądź sprzęgło jest już zjechane , apka podczas jazdy tak jakby się ślizga po dodaniu pełnego gazu zwalnia i jedzie dalej sam nie wiem czy to wina zapchanych membranek bądź gaźnika czy pasek albo sprzęgło jest do wymiany a może to leży w regulacji ? na wszelki wypadek mam w piwnicy seryjne sprzęgło więc muszę jeszcze dać sobie radę :)

Eserka musi wytrzymać na seryjnym filtrze i wydszku w piątek zawita ją Sportowy wydech DMP i filtr malossi wtedy pobawię się w regulacją.

upał ciepło nic tylko śmigać .

Kupię przedłużkę amortyzatora i sportową kiere !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 cze 2014, 12:29 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2013, 10:13
Posty: 1521
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Pojazd: Derbi Senda SM 05r
Sr ładna widziałem ją na olx :D




_________________

Obrazek

Wbijaj ----> black-grey-speedfight-by-balsik-t378182.html

Wbijaj ----> derbi-senda-sm-red-black-by-balsik-t411105.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 cze 2014, 17:02 
*

Rejestracja: 08 mar 2013, 8:10
Posty: 80
Lokalizacja: Zabrze
Pojazd: Aprilia sr
Była na olx za w sumie duży hajs niedziałająca znegocjowałem dość sporo i kupiłem ją za śmieszne pieniądze nie odpalającą 30 minut na placu i odpaliła za 3 strzałem

-- 21 cze 2014, o 17:02 --

A więc w piątek doszedł mi wydech który od razu poszedłem zamontować. Na szczęście obyło się bez grubszych przeszkód i wydech został założony w kilka minut. Niepokoiło mnie jednak to, że na nowym wydechu aprilia dziwnie jechała tzn raz przyśpieszała raz nie nie wiedziałem czego to wina podejrzewałem, że pasek bądź sprzęgło jest na wykończeniu. Wczoraj jednak po grubszym tripie Mała niespodzianka nie daleko domu pękł mi pasek byłu dup i po pasku dziś odkręciłem pokrywę z myślą, żeby to faktycznie był pasek a nie sprzęgło. Odkręcam zdejmuje patrze a paska nie ma :D tak się rozwalił , że został z niego drobny mak. A więc kolejny wydatek pasek napędowy i przeciw talerz wariatora ponieważ jest w dziwny sposób zjechany ... i ma pękniętą jedną łopatkę. Niżej wstawiam fotki jak apka wygląda na nowym kominie :P

Wydech pięknie się prezentuje po wyczyszczeniu i przejechaniu pastą polerską

Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


KOMENTUJCIE BO COŚ MAŁO PISZECIE :/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 cze 2014, 17:10 
*****

Rejestracja: 24 sty 2013, 15:17
Posty: 2494
Lokalizacja: Wałbrzych
Pojazd: E46/ Vega swap Piaggio 125
Fajna apka, ciekawe malowanie i wydech jej pasuje :D Ile za nią dałeś?




_________________

Zapraszam do obejrzenia mojego swapu, kiedyś siedział chiński 4t,następnie minarelli horizontal a teraz piaggio 125cc

post2459516.html#p2459516

maciej3290 pisze:
Prawda taka ,że doniczka była pełna i do baku się spuścił i mu dysze zalepiło




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 cze 2014, 16:41 
*

Rejestracja: 08 mar 2013, 8:10
Posty: 80
Lokalizacja: Zabrze
Pojazd: Aprilia sr
Ogolnie malowanie mi sie nie podoba… mozliwe ze w przyszlosci sie tym zajme . wydech bardzo mi sie podoba lecz nie moge sprawdzic jej osiagow na tym kominie ;/ pasek sie rozpadl musial byc nieźle zjechany . a dalrm za nia w sumie psie groszs bo 900- 1000 zl ;)

Ps jest na sprzedaz ;)

-- 22 cze 2014, o 16:41 --

Pora na kupno nowego wariatora :D co sądzicie o malossim multivar :) ? jeżęli macie inne propozycje piszczie !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 cze 2014, 21:13 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sty 2014, 19:23
Posty: 497
Lokalizacja: CLS
Pojazd: Aprilia MX 70
Podobają mi się te starsze SR, a tak jest naprawdę niezła - do dopieszczenia :)
Wydech wygląda zajebiście, a co do wariatora to Malossi chyba dobry, może Polini speed control ?




_________________

Skomentowałem twój sprzęt ? Odwdzięcz się tym samym:

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 cze 2014, 20:47 
*

Rejestracja: 08 mar 2013, 8:10
Posty: 80
Lokalizacja: Zabrze
Pojazd: Aprilia sr
Doszedłem do wniosku, że na dzień dzisiejszy wymienię pasek na oryginalny z aeroxa i przeciwtalerz seryjny ponieważ bez sensu było by kupowanie używanych rzeczy. przejeżdzę chwilkę na aeroxkowym pasku i telrzu seryjnym i może w następnym miesiącu kupie cały wariator albo multivara albo speed kontrola. Chciałem multivara bo mam w sumie dużo rzeczy z malossi ale polini też spoko. Kwestia zastanowienia się.

-- 26 cze 2014, o 20:47 --

A więc apka dostała pasek i przeciw talerz. Śmiga jak ma. Rwie tak, że czasem nie wiem co się dzieje :d Teraz tylko zbierać Kase i kupować nowy wariator !

Apka dostanie nową czaszę i lampę bo ta jest popękana za niedługo malujemy.

Jaki kolor polecacie żeby bosko wyglądała ? moze srebrno czarno pomarańczowo :>?

KOMENTOWAĆ !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 cze 2014, 21:48 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sty 2014, 20:30
Posty: 547
Lokalizacja: 3city
Pojazd: Rmt 767 70 Tec
Fajna ta apka,co to za wydech?




_________________

nie ważne jaki,ważne że dbasz,

wpadnij do mnie rmt-767-2t-by-krystians31-fotki-t381948.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 cze 2014, 22:35 
*

Rejestracja: 08 mar 2013, 8:10
Posty: 80
Lokalizacja: Zabrze
Pojazd: Aprilia sr
DMP :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 cze 2014, 22:46 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2013, 19:34
Posty: 372
Pojazd: SR
Sr do ogarnięcia ja bym ją widział w czarnej perełce + fele od pośredniej sr czerwone :D




_________________

aprilia-sr-full-sport-t363512.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 cze 2014, 23:15 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lut 2014, 23:10
Posty: 334
Lokalizacja: MMz
Pojazd: Aprilia sr
Apka widać zadbana,Ale mi sie w nich nie podoba jedna rzecz mianowicie światła przód :<,będziesz coś z nimi modził ? Fajny wydech :) .Powodzenia i wpadnij do mnie :wink:




_________________

ZAPRASZAM
Obrazek
aprilia-sr-morini-wtrysk-by-hqer-mmz-t392875.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lip 2014, 16:03 
*

Rejestracja: 08 mar 2013, 8:10
Posty: 80
Lokalizacja: Zabrze
Pojazd: Aprilia sr
KamilS6 pisze:
Sr do ogarnięcia ja bym ją widział w czarnej perełce + fele od pośredniej sr czerwone :D


No fele od pośredniej Srki były by miodzio ale narazie muszę ogarnąć ją z wizualki bo jak jadę po kostce albo na dziurach to mi przednia lampa Spier***a do środka czaszy haha :D więc to najpierw potem malne plastiki a potem się zobaczy :D ale pomyślę nad tym !



hqer pisze:
Apka widać zadbana,Ale mi sie w nich nie podoba jedna rzecz mianowicie światła przód :<,będziesz coś z nimi modził ? Fajny wydech :) .Powodzenia i wpadnij do mnie :wink:


Wiesz powiem Ci tak nie mam nic do samego tego jak to wygląda. Ale wkurza mnie budowa tych świateł strasznie chu**o świecą. Chciałbym mieć tam lampy z soczewkami ale nie wiem czy chce mi się bawić z szpachlą i wycinaniem czaszy :/

-- 28 lip 2014, o 16:03 --

SPRZEDANA !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lip 2014, 17:26 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sie 2013, 21:27
Posty: 150
Lokalizacja: Będzin (Śląskie)
Pojazd: Yamaha Neos
Ile za nia dostales ? i co teraz planujesz ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 wrz 2014, 15:35 
*

Rejestracja: 08 mar 2013, 8:10
Posty: 80
Lokalizacja: Zabrze
Pojazd: Aprilia sr
W sumie dostałem o wiele więcej, niż kupiłem :D a planuje samochód, albo coś biegowego ^^




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy