Dzisiaj jest 04 paź 2024, 7:22



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 31 lip 2010, 17:14 
Zbanowany

Rejestracja: 26 mar 2010, 17:50
Posty: 645
Lokalizacja: DB
Pojazd:
Hmm to w wieku 7 lat dostałem już drugą Motorynkę była zniszczona i nie chodziła ale za 25zł tato postanowił ją zakupić. Do wymiany był Cylinder bo stary był zatarty a więc zakupiony został nowy tłok cylinder i pierścionki. Po założeniu motorynka śmigała jak marzenie. Pewnego dnia dziadek kupił mi farbę czarny metalic miałem z 12 lat i całą bez rozbiórki popsikałem na ten kolor. Pewnego dnia silnik został wyjęty i stał u mnie w domu w szafce w garażu 4 lata a rama była u dziadka. Kiedy nadeszła się okazja silnik zabrałem do dziadka. Pomyślałem zbliżają się wakacje a więc można ją zrobić przez ten czas. Nie myśląc długo w weekend zabrałem się za robotę zdjąłem ramę i tu tragedia, była strasznie zniszczona i zakurzona. Ale to mnie nie zniechęciło i zacząłem robotę. W trakcie roku szkolnego robiłem ją w weekendy a kiedy zaczęły się wakacje siedziałem od rana do wieczora w garażu i robiłem. Nie miałem pomysłu na lakier więc pojechałem do miasta popatrzeć jakie kolory są i ku moim oczom ukazał się piękny pomarańcz taki w jakim wychodziły z fabryk i kupiłem tą farbę. Nadszedł czas na malowanie. Wyczyszczona motorynka została przemyta rozpuszczalnikiem i zacząłem malowanie. Malowanie trwało 3 dni dlatego ze starałem się robić to jak najlepiej potrafię i wyszło zacnie. Po wysuszeniu zacząłem składanie wszystkiego i trwało to tylko 2 dni łącznie z zamontowaniem silnika (niestety na tą chwilę nie mam zdjęć motorynki z silnikiem włożonym). Wujek jak patrzał przed wyjazdem do Niemiec na nią (przez przypadek) mówił że już tylko na złom a teraz jak wrócił nie mógł uwierzyć że to ta sama motorynka która leżała na poddaszu w garażu. Do ukończenia projektu potrzebuję jeszcze dwie dętki oraz pływak do gaźnika i obicie siedzenia. Na razie stoi w kącie i czeka na te artykuły które zamówię niebawem (teraz zbieram na drugi skuter). Myślałem nad jakimś tuningiem ale jak kupiłem farbę to postanowiłem ją zrobić optycznie i silnik-owo tak jak wychodziły z fabryki. Plany co do niej są i co jest.
:arrow: Nowy cylinder (jest)
:arrow: Nowy gaźnik (jest)
:arrow: Nowy iskrownik (jest)
:arrow: Obicie siedzenie (będzie)
:arrow: Pływak (będzie)
:arrow: Nowy łańcuch (jest)
Teraz kilka zdjęć

:arrow: Tak wyglądała
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e3c ... f7801.html


:arrow: W trakcie remontu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/56b ... 30052.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3da ... 35baf.html


:arrow: Już złożona rama
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/043 ... 3ca53.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f2 ... 58c81.html

Komentujcie a niebawem kolejne up-y :evil: :mrgreen:




_________________

Kamek46 napisał : pasażer przy dohamowaniach "leci na mnie :twisted: ", jeśli jest to pasażerka to można uznać to jako plus, gorzej gdy jest to kolega :ups:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 01 sie 2010, 16:19 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2009, 10:04
Posty: 1244
Lokalizacja: Tarnów
Pojazd:
Co wy chcecie? Ładna dryna. Po remoncie będzie dobrze wyglądała, ja bym do niej wsadził albo cylek 60ccm z allegro za 60pln albo seryjną 50ccm z epoki najlepiej po paru szlifach :P. I jeszcze gaźnik k60b, kolesie sobie chwalą to ruskie cudo w drynkach i komarkach. Też mam motorynke na polerkach które robiłem w zimie ale nie moge ustawić tego piepszonego zapłonu. To jest zmora tych motorowerów!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 sie 2010, 17:29 
Zbanowany

Rejestracja: 26 mar 2010, 17:50
Posty: 645
Lokalizacja: DB
Pojazd:
No jest orginalna 50 xD i to nie koniec robót za tydz kolejny up




_________________

Kamek46 napisał : pasażer przy dohamowaniach "leci na mnie :twisted: ", jeśli jest to pasażerka to można uznać to jako plus, gorzej gdy jest to kolega :ups:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 sie 2010, 11:51 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lip 2010, 10:20
Posty: 45
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Pojazd:
Fajna dryna jak byś ją sprzedał w idealnym stanie miał byś już duża częsc pieniędzy do skuterka .. :mrgreen:




_________________

daniel993 pisze:
Optyka jest napisane ze bedzie jakies graffiti na nim :D Jakis napis typu kur*a ale tak ladnie napisane czy cos takiego.

nie no spoko.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 sie 2010, 20:55 
Zbanowany

Rejestracja: 26 mar 2010, 17:50
Posty: 645
Lokalizacja: DB
Pojazd:
siewkamhr, wiem ale skuter zostaje ten co mam i na wrzesień paździrnik planuje kupić coś markowego już wiem co ale nie pisze zeby nie zapeszyć xD




_________________

Kamek46 napisał : pasażer przy dohamowaniach "leci na mnie :twisted: ", jeśli jest to pasażerka to można uznać to jako plus, gorzej gdy jest to kolega :ups:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 sie 2010, 21:40 
*

Rejestracja: 15 lut 2010, 22:03
Posty: 69
Lokalizacja: Jezowe-zaborczyny
Pojazd:
jesli chcesz jakies czesci do motoryny to pisz




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy