Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 7:47



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 16 mar 2013, 14:10 
*

Rejestracja: 07 paź 2012, 11:29
Posty: 16
Pojazd:
witam .
wraz z nadejściem wiosny chcę założyć nowe sprzęgło do yamahy aerox z 2009r. mam dylemat czy kupić sprzęgło od Yamahy czy od polini, skute jest odblokowany w sumie nie używam go sporotwej jazdy jedynie jakod dojazd do pracy ale czasem dostaje więcej obrotów. które sprzęgło bd lepsze? sprzęgło Sprzęgło Polini For Race 3G d.107mm czy oryginalne od Yamahy ?
Druga sprawa to włączanie świateł czy w każdym roxie lampy włączają się wraz se startem silnika?
pozdrawiam/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 16 mar 2013, 14:43 
*******

Rejestracja: 08 lip 2012, 23:03
Posty: 4997
Lokalizacja: Obrzycko, WLKP
Pojazd: znowu SR Custom
oczywiście że polini lepsze :mrgreen:




_________________

Obrazek
SR CUSTOM
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... sc&start=0




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 mar 2013, 14:51 
*

Rejestracja: 07 paź 2012, 11:29
Posty: 16
Pojazd:
a sprzęgło i wariator mają wpływ na spalanie ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 mar 2013, 16:27 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, 21:32
Posty: 449
Lokalizacja: Koszalin
Pojazd:
Jakieś tam minimalne ale to minimalne może 1 ml max 2 bo jak masz przełożenia na wysokie obroty , to jadąc na niskich silnik się bardziej męczy niż jak mieć normalnie dla niskich , stąd silnik ma moc maxymalna albo na niskich obrotach albo na wysokich , ale na serio te zmiany sa tak minimalne , może 3 kropelki wachy więc nie ma obaw ;)




_________________

Cześć , jestem Borat Sagadiev 3:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 mar 2013, 18:53 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 paź 2011, 11:21
Posty: 160
Lokalizacja: Łuków
Pojazd: Blue&Black Racing Rox
Jeżeli nie planujesz tuningować swojej maszyny w przyszłości i jeździsz nią raczej spokojnie to kup oryginalne Yamahy, a jeżeli przeciwnie to kupuj Polini :D




_________________

SKŁADANIE SILNIKÓW
CUSTOMY

NISKIE CENY! gg:12478380




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 mar 2013, 19:23 
*

Rejestracja: 07 paź 2012, 11:29
Posty: 16
Pojazd:
nie zależy mi specjalnie na osiągach bo śmigam skuterem w sezonie do pracy i po to został zakupiony. przejechałem nim wiele km i ze sprzęgła nie ma już nic , może 1 mm może mniej okładzin.więc zastanawiam się czy sprzęgło polini będzie trwalsze od oryginalnego yamahy,cena jest prawie taka sama.i wiecie może jaki kolor mają sprężynki sprzęgła i centralna oryginalnie, bo przy okazji smiany sprzęgła zmienię i to.mam też delikatnie wyczuwalne rowki na wariatorze na przeciwtalerzach i też zastanwiam się nad zmianą i też pytanie czy polini czy yamaha,. chodzi mi głównie które będzie trwalsze bo osiągi jak skuter i tak są dobre, może niech ktoś jeszcze się wypowie co będzie lepsze.
a macie jakieś propozycje jaki reflektor jest najlepszy? który najlepiej świeci?


Ostatnio zmieniony 17 mar 2013, 9:04 przez CcxcC, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 mar 2013, 9:04 
*

Rejestracja: 07 paź 2012, 11:29
Posty: 16
Pojazd:
nie wypowie się nikt?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 mar 2013, 9:55 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2012, 14:24
Posty: 350
Lokalizacja: Kolanowice/Opole
Pojazd: Aerox
Produkty Polini będą z pewnością wytrzymalsze, niż seryjne z Yamahy. Jednak trzeba się liczyć z tym że jeśli kupisz produkty Polini, będzie to wymagało regulacji. Jeśli zaś kupisz z Yamahy to wkładasz i cieszysz się jazdą.
Co do świateł to bodaj że od 2006 roku w każdym skuterze światła włączają się same. Co do reflektora to wydaje mi się że seryjny będzie najlepszy.




_________________

Obrazek
https://www.facebook.com/ScooterPL
http://forum.mieloch.pl/aerox-by-gruha41-t365091.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 mar 2013, 10:04 
*

Rejestracja: 07 paź 2012, 11:29
Posty: 16
Pojazd:
jeśli mówisz o regulacji to masz na myśli dobór sprężyny centralnej , sprężynek sprzęgła i rolek wariatora? cena między polini a yamaha jest zbliżona i chcę kupić coś co będzie lepsze = trwalsze. czyli mówisz że Polini jest lepsze?, dobrze ci śweci seryjny ? mi nie wiem co mam ale napewno nie seryjne świeci na ok 3 m przed skuter co jest kompletną kichą, w nocy strach jechać 60 /h nawet 50.zmieniałeś żarówki w seryjnym na jekieś lepsze? ja mma jakieś takie zwykłe jaksię montuje np w kuchniach jako podświetlenie , różnica między długimi a krótkimi jest nijaka.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 mar 2013, 11:12 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, 21:32
Posty: 449
Lokalizacja: Koszalin
Pojazd:
polini , polini na v max - wszyscy tak mówią . A bardzo dobre są produkty s6 , ja mam wario multivar sprzeglo sport pro jaska r streetrace , i normalnie jedzie mi 117 km/h i to jeszcze dla tego ze multivar jest do ciezkich rolek . Jeśli zdecydujesz się na te rozwiązanie a nie zabawę z 9-cioma rolkami od polini to pisz napiszę Ci jakiej trzeba centralki sprezynek i rolek do tego setu na taki v max :wink:




_________________

Cześć , jestem Borat Sagadiev 3:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy