Dzisiaj jest 22 paź 2024, 11:32



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 01 cze 2013, 19:13 
**

Rejestracja: 05 mar 2013, 17:48
Posty: 496
Pojazd:
Siema. Mam problem w malaguti f10 z silnikiem minarelli horizontal. Otóż nalałem nowy olej 100ml ,przed tym spuściłem stary. No to pojechałem z kumplem 2km za miasto i sie zatrzymałem i patrze w oleju opona jeden bok od strony przekładni i obrzucona felga olejem tak mocno dosyć! Popatrzyłem na śrubę od spustu oleju i z niej kapało ale z raz skapło i później nie. Dokręciłem i przekręciła się śruba! No to do wujka podjechałem, on położył skuter na bok, napuntował ,nawiercił i odkręcił ją, okazało się że to nie z niej ciekło tylko z góry bardziej i teraz sie zastanawiam skąd? Czy to z tego otworu który jak za dużo oleju to sie wylewa, czy moze jakiś simering wywalił w kole ,bo chyba tam coś takiego jest.
Później wkręciłem nową śrubę, wyczysćiłem felgę pojeździłem z 2 minuty i czysta była, czy to przez nadmiar oleju czy o co chodzi ? Prosze o pomoc! ps. Jak na boku go położyliśmy to nakapało mi na wydech oleju czyli skąd? Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam!


Ostatnio zmieniony 01 cze 2013, 19:14 przez bobslej0, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2013, 20:19 
*

Rejestracja: 28 lut 2013, 21:57
Posty: 176
Pojazd:
dokręć spust oleju:) zobacz czy masz miedzianą uszczelkę pod śrubą:) a jak nie to albo poszła uszczelka pod pokrywą albo zimeringi uszczelniacze:)kupiłeś odpowiedni olej oraz gęstość oleju?.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2013, 20:25 
*

Rejestracja: 14 lip 2012, 19:40
Posty: 51
Pojazd:
ej to może ci już się nie leje czy kapie bo wszystko wyleciało
lepiej sprawdź czy jest jeszcze olej


i wydaje mi się że uszczelniacz wypadł albo pękł


Ostatnio zmieniony 01 cze 2013, 20:26 przez xxMichalLsxx, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2013, 20:37 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2011, 18:11
Posty: 3599
Lokalizacja: Ok. Garwolina
Pojazd:
albo nie dokręciłeś spustu albo uszczelniacz




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2013, 20:56 
**

Rejestracja: 05 mar 2013, 17:48
Posty: 496
Pojazd:
jak sie do tego uszczelniacza dostać ? Dodam że jak pośmigałem chwile tak przy garażu to było OK ,a jak poleciałem 2km za miasto to miałem felge usyfioną w oleju. Pod śrubą uszczelka jest, wszystko dokręcone i z niej nie kapie. Zostaje tylko to że za dużo oleju było lub uszczelniacz walnął. Jak do niego dojść ?
PS. cały olej stary zlałem, i zalałem 100ml Hipola.


Ostatnio zmieniony 01 cze 2013, 20:56 przez bobslej0, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2013, 20:59 
*****

Rejestracja: 30 gru 2012, 21:15
Posty: 2210
Pojazd:
ile wlałeś tego oleju? w malaguti masz taki sprytny myk w postaci przelewu nadmiaru oleju z przekładni jeśli nalałeś zbyt dużo po prostu ci go wywala po karterze na felgę i oponę. Ściągnij koło i w karterze oryginalnie powinien być króciec z wężykiem jeśli go nie będzie to poznasz tą dziurkę na 100%




_________________

Wariat492 pisze:
dysze też testowe możesz kupić ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2013, 21:05 
**

Rejestracja: 05 mar 2013, 17:48
Posty: 496
Pojazd:
hmm.. jest coś takiego jak przelew u mnie ,ale to taka dziurka po prostu, też myślałem że to przez nadmiar oleju, ale kurna nalałem stówke czyli tyle ile sie powinno nalać...
No trudno moze jak już powyciekało to będzie dobrze. A jak coś to gdzie te uszczelniacze są i jak sie do nich dostać najprościej ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 cze 2013, 9:43 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2011, 18:11
Posty: 3599
Lokalizacja: Ok. Garwolina
Pojazd:
zdejmij koło i zobac co tam się dzieje. najpierw to dolej tyle co powinno być




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 cze 2013, 20:31 
**

Rejestracja: 05 mar 2013, 17:48
Posty: 496
Pojazd:
Dobra nie ma sensu ściągać koła. Dzisiaj zrobiłem z 10km i nic nie było ,sucho. Po prostu przelałem olej, Dzięki za odpowiedzi :)
TEMAT DO ZAMKNIĘCIA.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy