Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 19:37



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 17 maja 2015, 21:58 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2011, 8:17
Posty: 58
Lokalizacja: Racibórz
Pojazd: Derbi Senda X-Treme
Witam,

Kolega posiada Yamahe Booster z 97 roku. 18 lat przejeździła na pełnej serii, z vmaxem 60-65km/h i w miarę dobrym przyspieszeniem. Ostatnio postanowiliśmy podnieść jej osiągi, więc zaczęliśmy od wydechu. Cylinder nie miał być zmieniany dlatego kupiliśmy Stage6 Pro Replicę, sądząc, że przy serii będzie ok. Po zmianie wydechu niestety nic się nie zmieniło, może troszkę lepszy vmax, lecz nie wyższy niż 65km/h.

Kupiliśmy po czasie cylinder Stage6 Racing 70ccm, wraz z wariatorem Polini Speed Control. Po zamontowaniu zestawu, przejechaliśmy się kilkaset metrów, lecz vmax znów nie przekraczał 65km/h. Ostawiliśmy wszystko i na zajutrz chcieliśmy znów przystąpić do modów. Mieliśmy założyć gaźnik 21mm, lecz zapodziała się sprężyna i założyliśmy sam stożek na seryjny gaźnik. Pojechaliśmy testować. Podczas jazdy przyspieszenie od początku było niesamowite, ale po odpuszczeniu i ponownym dodaniu gazu, skuter się dławił. Pobawiłem się śrubką od mieszanki paliwowo-powietrznej, sprawdziłem świecę (taki kolor, w żadnym wypadku nie rudy) i przejechałem jeszcze ze sto metrów, lecz skuter zgasł. Kopnąłem i znów odpalił, myślałem, że to po prostu wina nieodpowiedniej dawki paliwa. Jadąc znów, skuter zgasł i potem po wszelkich próbach wgl. nie odpalił i strzelał po chwili kopania z wydechu.

Wymieniłem świecę - nic, więc pomyślałem, sprawdzę iskrę. No i właśnie iskra - jest słaba. Ledwo przeskakiwała. Podpiąłem inną cewkę i nadal słaba iskra, sprawdzałem też fajkę, świecę, podpiąłem kabel silnik-rama, lecz wciąż nic. Każda próba kończyła się mocnym strzałem z wydechu (tak mocnym, że odsuwało wszelkie przedmioty w promieniu 30cm).

Pytanie nr 1 odnośnie akapitu 1:
Czym jest spowodowany tak niski vmax? Rozumiem, że na serii to norma, ale po zmianie wydechu powinno być lepiej... Blokady na wario nie było, moduł raczej nie blokuje obrotów, na gaźniku też nie ma żadnej blokady. Czyżby za krótki pasek? Jest to oryginał (Yamaha 3AA-17641-00).

Pytanie nr 2 odnośnie reszty tekstu:
Co może być nie tak, że iskra jest słaba? Mój typ to moduł, ale teraz pomyślałem, że może to być iskrownik (?). Co Wy o tym sądzicie?

Liczę na Waszą pomoc, z góry dziękuję. :ups:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy