Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 16:43



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 27 lis 2021, 19:23 
*

Rejestracja: 27 lis 2021, 19:07
Posty: 3
Pojazd: Aprilia Sr
Chce sobie coś porobić przy skuterze i nie wiem jakie części zastosować, na początek chciał bym wymienić tłok na 70cc w budżecie 400zl. Pacjent Aprilia Sr zd4mz.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 27 lis 2021, 22:57 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Szkoda rozpoczynać tuning mając tylko 400zł budżetu. Lepiej doinwestuj w nią jak jest, wszystko co wymaga zmiany wymień, pasek, rolki, wariator, oleje itd. Podstawowy przegląd generalny silnika + ogumienia.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lis 2021, 9:42 
*

Rejestracja: 27 lis 2021, 19:07
Posty: 3
Pojazd: Aprilia Sr
[color=#FFFF00][color=#FF8000][color=#FFBF00][/color][/color][/color]
scoot pisze:
Szkoda rozpoczynać tuning mając tylko 400zł budżetu. Lepiej doinwestuj w nią jak jest, wszystko co wymaga zmiany wymień, pasek, rolki, wariator, oleje itd. Podstawowy przegląd generalny silnika + ogumienia.

Ale budżet 400zl to na sam tłok ;) a ogólny budżet jest zdecydowanie większy. Chodziło mi bardziej o pomoc w doborze części. Wariator, rolki, pasek i sprężyny sprzęgła też będę robił, ale tu raczej sobie poradzę sam w dobraniu części. Opony oraz płyny zostały już wymienione. Otwarty jestem również na jakieś inne sugestie dotyczące poprawy osiągów, aktualnie według licznika max jest około 80km. Dodam jeszcze że zastanawiam się nad gaźnikiem delorto 17.5. ogólnie chce poprawić osiągi bez zbytniego zwiększenia spalania.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lis 2021, 12:27 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Nie znam tuningu polegającego na zmianie tłoka na 70cc, chyba że chodzi o zmianę cylindra na 70cc to tylko to znam. Jak chcesz wpakować 70cc to jak wyżej, szkoda zaczynać mając 400pln. Dozbieraj do 1000 chociaż i wtedy można myśleć. Porządny tuning na klasę sport 70cc to koszta części 1500-2000pln i robi się to na raz a nie na raty. Wydech+Cylinder kit+gaźnik+wał+napęd+zawór itd.
Poczytaj o etapach tuningu w poradnikach od MielochMotocykle.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lis 2021, 17:23 
*

Rejestracja: 27 lis 2021, 19:07
Posty: 3
Pojazd: Aprilia Sr
scoot pisze:
Nie znam tuningu polegającego na zmianie tłoka na 70cc, chyba że chodzi o zmianę cylindra na 70cc to tylko to znam. Jak chcesz wpakować 70cc to jak wyżej, szkoda zaczynać mając 400pln. Dozbieraj do 1000 chociaż i wtedy można myśleć. Porządny tuning na klasę sport 70cc to koszta części 1500-2000pln i robi się to na raz a nie na raty. Wydech+Cylinder kit+gaźnik+wał+napęd+zawór itd.
Poczytaj o etapach tuningu w poradnikach od MielochMotocykle.

Być może się źle wyraziłem, chodziło mi o cylinder, kasę mam w kwocie 2000zl a może być to nawet więcej,chce właśnie zrobić tuning na klasę sport 70cc, wydech już jest zmieniony(ale jest stary, rozważam wymianę i jego)chce na początek zrobić sobie wycenę i dobrać odpowiednie części, wiadomo że jak będę już robił coś to na raz. Więc jeszcze raz chodzi mi o dobór kit cylindra w kwocie około 500 zł +/- jak już wspomniałem gaźnik już znalazłem delorto 17.5.

-- 28 lis 2021, 16:50 --

Zdecydowałem że wymienię i wydech na gianneli extra V2, do tego cylinder kit 70cc stage6 streetrace, gaźnik 17.5 sprzęgło z dzwonem malossi fly system d.107mm, wariator stage6 sport pro, czy będzie to dobre połączenie ??




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy