Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:01



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 25 maja 2022, 12:50 
*

Rejestracja: 25 maja 2022, 12:41
Posty: 1
Pojazd: TGB 101S
Witajcie!
Po zatarciu w moim TGB 101S Orion klasycznej 50 postanowiłem zmienić pojemność na 70 cm3.
Aktualny setup:
- cylinder Airsal 70
- wał Top Racing
- wydech oryginał (bez blokad) - planowany później montaż Technigasa
- filtr klasyczna puszka

Pytanie mam odnośnie doboru gaźnika. Skuter ma służyć jako daily więc nie wymagam jakiś cudów ale też chciałbym żeby wszystko były jak trzeba i za chwilę nie było kolejnego remontu. Znajomy znający temat doradza mi 17.5mm a drugi 19mm. Natomiast na Allegro widziałem 21mm chinola. Póki co nie planuję montażu w/w wspomnianego Technigasa (który leży w garażu) ani zmiany filtra powietrza.
Poradźcie coś pany.
Z góry dzięki za rzeczowe odpowiedzi :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 25 maja 2022, 15:32 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
No spoko, z 17,5 i 19 będzie spoko, różnica spalania między nimi to będzie maks 0,5l na 100km, a na 19 będziesz miał trochę lepszą reakcje na gaz i lepsze chłodzenie. Co do wydechu, jeśli go masz, to zakładaj od razu, bo nawet na seryjnym wydechu nie dotrzesz tak dobrze cylindra jak np. na tym tecnigasie. Filtr powietrza wystarczy seryjny, możesz ew. wrzucić bardziej wydajną wkładkę. Na koniec dorzucił bym jakieś wario, np. Top Racing NG i śmigał, aż miło :cool:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy