Dzisiaj jest 22 wrz 2024, 14:37



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 29 mar 2012, 14:13 
**

Rejestracja: 09 gru 2011, 11:08
Posty: 241
Lokalizacja: Lubartów
Pojazd: Aprilia sr 50 r factory
Imię: Kamil
Witam, mój problem polega na tym ze po dodaniu lekko gazu zaczyna gasnąć nie przerywać. Skuter jest na dotarciu obecnie ma 482km, mam zamiar docierać od 800-1000km

Wczoraj jade do 40km/h i po 12km przerwa na ohłodzenie silnika na 10-15min.
Po 15 min odpalam pochodził 30 sek i jazda ale za 1 - 2 km tak nagle się stało nie wiem co to może być skuter zrobił buuuuuuu i muł i gasł po dodaniu gazu i go zgasiłem bo nie dało się jechać i odpaliłem ale nadal to samo, ostygł z 15 min odpaliłem i jedzie normalnie przez około 50 metrów znowu to samo czyli gaśnie po dodaniu gazu buuuuu i muł gaśnie, próbowałem tak przez prawie 1godz. sprawdziłem czy dochodzi paliwo do gaźnika dochodzi, wężyk nowy, filtr paliwa nowy, w gaźniku też jest paliwo, swieca nowa, gaźnik czysty i wyregulowany, kolor świecy jasno brązowy, filtr powietrza czysty, musiałem dzwonic po kolege aby mnie zabrał, skuter na przyczepkę. Sprawdziłęm kompresje i 11,5 bar i odpaliłem rozgrzał się pojechałem się przejechać przez 7km i było ok, postanowiłem wrócić do domu miałem 24km i pojechałem.

Pierwszy raz mi sie to zdażyło.
I było wsztko ok, nie gasł i nie przerywał co to mogło być, czy moze moduł się przegrzał czy co nie wiem, co mam zrobić jeśli problem znowu wystąpi ???


Ostatnio zmieniony 29 mar 2012, 14:15 przez sz_kamil, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 29 mar 2012, 19:29 
*

Rejestracja: 11 mar 2012, 12:28
Posty: 39
Pojazd:
Coś zapewne wlazło Ci w dyszę odkręć gaźnik rozkręć go dobrze umyj gaźnik jak masz sprężarkę przedmuchaj i dysze też śrubkę od regulacji zostaw nie odkręcaj bo później będziesz musiał ustawiać gaźnik od początku




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 29 mar 2012, 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lip 2011, 22:17
Posty: 0
Lokalizacja: brać kase na wache??
Pojazd:
Tlok masz dobry zalozony??:P ja zalozylem chinski tlok bo i tak wiedzialem ze bede zakladal za miesiac 70cc i na tym tloku po 70 km mi stanal deba w cylindrze az zblokowalo wszystko minute odczekalem i jazda i jezdze juz 350km z tego wikeszosc to jazda na gumie i ogolnie nie oszczedzam i teraz nic sie nie dzieje. Jak ci sie tak przydarzy to moze sprubuj poczekac jakis czas i zacznie chodzic




_________________

Honda X8R-S
Wydeh gjannelli
WarJator Polini Speed Control
Sprenrzyna doćskowa Hebo +60%
Pasek polini kevlar
Rolki 6,3
Sprężynki Top Racing +30%
Przeciwtalerz Polini Air Speed
v-max okolo 90 i niezle przyśpieszenie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 mar 2012, 6:25 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2012, 12:16
Posty: 19
Pojazd:
A może jak Ci coś w dysze nie wlazło to mieszanki za dużo nalałeś i go zalewa ja kiedyś lałem do chiskiego 2t za dużo oleju lałem z butelki i mi sie przechyliła i zalewało go. Wtedy nalałem za dużo oleju na dodatek go nie wymieszałem!

Nie powiem że to nie wygląda na puchnący tłok pawuka, może mieć racje.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 mar 2012, 9:28 
**

Rejestracja: 09 gru 2011, 11:08
Posty: 241
Lokalizacja: Lubartów
Pojazd: Aprilia sr 50 r factory
Imię: Kamil
Z puchnącym tłokiem to raczej nie, ponieważ tłok mam meteora oryginał nie chiński, przy dłuższej jeździe 24km nie odczuwam aby był jakiś spadek w mocy czy w przyśpieszeniu.

Ja tak samo leje olej z butelki, bo odłączyłem dozownik, moze to zaszkodziło, naprawde nie wiem ?

Możliwe, ze mógł sie moduł przegrzać ???




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 mar 2012, 14:05 
*

Rejestracja: 11 mar 2012, 12:28
Posty: 39
Pojazd:
Mi to wygląda na nie dostawanie paliwa




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 mar 2012, 15:32 
**

Rejestracja: 09 gru 2011, 11:08
Posty: 241
Lokalizacja: Lubartów
Pojazd: Aprilia sr 50 r factory
Imię: Kamil
Paliwo do gaźnika dochodzi, filtr paliwa nowy i wężyk też, ale później po godzinie wszystko jest ok .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 mar 2012, 17:35 
*

Rejestracja: 19 sty 2011, 20:19
Posty: 36
Pojazd:
Ostatnio gdzies czytalem , ze tłoki meteorapuchna w tzr'kach chyba cos takiego miało miejsce.




_________________

Blackdeath




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 mar 2012, 18:14 
*

Rejestracja: 11 mar 2012, 12:28
Posty: 39
Pojazd:
To nic że dochodzi do gaźnika ale na cylek za mało podaje i na ćwiarce gazu będzie szedł ale jak dasz więcej to będzie takie coś Buuuuuu i zero siły




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 mar 2012, 11:35 
**

Rejestracja: 09 gru 2011, 11:08
Posty: 241
Lokalizacja: Lubartów
Pojazd: Aprilia sr 50 r factory
Imię: Kamil
Ok zgadzam się z Piotrek82 tylko że jak mi zrobi buuuuuu.... i zero siły to ma problem w ogóle lekko ruszyć manetką i gaśnie, delikatnie poruszyc manetką, nie na ćwiartce.

Amoze też być, że za dużo oleju mam w benzynie i zapycha mi dysze paliwa ???




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 mar 2012, 12:15 
*

Rejestracja: 11 mar 2012, 12:28
Posty: 39
Pojazd:
Ja ruszasz manetką to wchodzi w obroty a jak dodasz stopniowo gazu to jest buuuuu i gaśnie a jak spuścisz gaz to znów są obroty TAK?

Edit

A co do oleju to by Ci był zamulony na całym gzie ale by szedł za dużo oleju to kopcenie słaby V-max na full gazu i nie trzymanie wolnych obrotów

Używaj funkcji edit.
Piórek


Ostatnio zmieniony 31 mar 2012, 12:22 przez Piotrek82, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 mar 2012, 16:48 
*

Rejestracja: 30 mar 2012, 19:50
Posty: 18
Lokalizacja: Niedrzwica Duża
Pojazd:
Też tak miałem :cry: ale wystarczyło oczyścić bak paliwa z syfów i jest
git :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2012, 11:21 
**

Rejestracja: 09 gru 2011, 11:08
Posty: 241
Lokalizacja: Lubartów
Pojazd: Aprilia sr 50 r factory
Imię: Kamil
Nie ważne czy bym ruszał manetką czy bym dodał stopniowo gazu to i tak robił buuu i gasł, a na wolnych obrotach chodził ale też po dłuższej chwili gasł.

W baku mam syf, ale jest filtr paliwa i pompa podcieśnieniem, jak sprawdzałem to paliwo leci więc nic się nie zapchało.

Problem był chwilowy wepchałem go na przyczepke leżał na boku, może pod wpływem wstrząsów coś się odblokowało, ale jak patrzyłem gaźnik to ył czysty ani jednego syfa nie było.

Mam też problem jak odpale skutera silnik zimny, gaźnik wyregulowany i obroty na ciepłym, to na zimnym nie chce trzymac wolnych obrotów, dopiero za pare minut załącza się ssanie ale to na chwile i spada na wolne pochodzi i gaśnie. Wcześniej takiego czegoś nie było, odpalam na zimnym załączało się ssanie pochodził i powoli spadał z obrotów i chodził, aż się nie rozgrzał, a tu taki cyrk, nie wiem co się stało ???




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2012, 11:38 
*

Rejestracja: 11 mar 2012, 12:28
Posty: 39
Pojazd:
Ja ci mówię wykręć gaźnik wyczyść przedmuchaj obie dysze to że gaźnik wygląda na czysty nie znaczy że jakiś włosek wlazł Ci w dyszę. Spróbuj zatkać wlot przy filtrze powietrza i zobacz czy będzie normalnie wtedy chodził




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2012, 18:34 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 mar 2012, 16:47
Posty: 21
Lokalizacja: Kraśnik
Pojazd:
jesli chodzi o ssanie to moze ono ci sie zacinac.

A glownej przyczyny problemu szukalbym w gaznilu bowiem mialem tak samo. Wymienilem gaznil i jest ok.
Tylko ja mialem tak ze musialem trzymac na max manetke zeby jechal wszedzie indziej bylo "buuuuu"
teraz wezme sie za ten gaznik kupilem komplet naprawczy i zobaczymy a przede wszytskim dokladnie go wyczysc kazda "dziurke" przedmuchaj sprezonym powietrzem. A teraz ja mam pytanie co moglo sie zepsuc w gazniku jaka czesc?




_________________

Dzieci poniżej 13 roku życia nie powinny jezdzic skuterem!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2012, 18:57 
*

Rejestracja: 11 mar 2012, 12:28
Posty: 39
Pojazd:
Przychodzi mi jedynie pływak może się popsuć tzn przedziurawić wyrobiony otwór iglicy




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2012, 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lip 2011, 22:17
Posty: 0
Lokalizacja: brać kase na wache??
Pojazd:
Mi to wyglada na brakniecie paliwa w komorze plywakowej. Poprostu gaznik sie za wolno napelnia i jak postoi chwile to sie powoli komora napelni odpalisz spali to co jest w gazniku i gasnie i znowu sie powoli napelnia. sprawdz pozadnie jak nie kranik i wezyk to moze w ganiku zaworek iglicowy sie przycial albo plywak




_________________

Honda X8R-S
Wydeh gjannelli
WarJator Polini Speed Control
Sprenrzyna doćskowa Hebo +60%
Pasek polini kevlar
Rolki 6,3
Sprężynki Top Racing +30%
Przeciwtalerz Polini Air Speed
v-max okolo 90 i niezle przyśpieszenie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy