Dzisiaj jest 10 maja 2024, 18:13



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 lis 2012, 21:18 
*

Rejestracja: 28 maja 2012, 15:54
Posty: 42
Pojazd:
Z góry wiem, że mnóstwo takich tematów było i przepraszam za to, ale... no właśnie. Prawda jest taka, że żaden z tych tematów nie proponuje nic porządnego. Z reguły jest to:
- internet, klikanie w reklamy i tego typu ścierwa, czyli jak wyjąć sobie kilka godzin dziennie z życiorysu zarabiając marnie, lub nie zarabiając nic, bo stronka na której się zarejestrujemy w magiczny sposób znika
- ulotki, czyli sporo czasu, zarobek średni, akurat do tego nic nie mam, sam tego typu pracy poszukuję, ale niestety, niektórzy żądają do tak trywialnej czynności CV, najlepiej jeszcze listu motywacyjnego i takich tam, także nawet tak głupią pracę ciężko znaleźć w wieku 16 lat
- koszenie trawników, wyprowadzanie psów, sialalala, czyli nauka jak to jest czuć się jak akwizytor/świadek jehowy poprzez chodzenie od domu do domu i pytanie ludzi czy potrzebują czegoś, czego nie potrzebują
- i inne raczej nie nadające się do zrealizowania w trakcie roku szkolnym.

Także jak widać, tematy te są mało użyteczne, a ja (i pewnie wielu z Was) potrzebuję kasy. Jak najszybciej i jak najłatwiej oczywiście, w końcu jesteśmy Polakami. :D
Myślę nad tym od dwóch dni, i nadal niezbyt dużo rzeczy przyszło mi do głowy, aczkolwiek coś tam mam. Ograniczyłem się raczej do wytwarzania jakichś ciekawych rzeczy we własnym zakresie i opychanie tego później na allegro, bo wydaje mi się, że to jest najlepsza opcja, bo materiały do takich zabaw są tanie, robimy kiedy chcemy, sprzedajemy za ile chcemy i takie tam, czyli mamy kontrolę nad tym co robimy, co pozwoli nam nie zawalić roku szkolnego na rzecz zarobienia 50zł. :D

Problem leży tylko w przedmiotach, jakie można wykonać mając minimalne zaplecze. I dlatego właśnie założyłem ten temat, bo niestety do kreatywnych to ja nie należę a i innym mogą się te pomysły przydać.

To co do tej pory wymyśliłem:

- ozdoby choinkowe (z racji zbliżających się świąt mogą być towarem chodliwym), swego czasu robiłem rzeczy podobne do tych na lekcjach techniki http://housik.pl/img/papierowabombka5_zaj.gif a na pewno z jakimś poradnikiem z internetu zrobi się coś ciekawego, bo wcale do tego nie potrzeba wielkich zdolności (ja ich nie mam, a dawałem radę)

- karmniki - parę desek, trochę pomysłu, gwoździe, wyżynarka i jazda, nie jest to takie łatwe, ale coś wyjdzie, a idzie zima i ludzie faktycznie kupują karmniki, nawet te wyglądające w bardzo prosty sposób (sprawdzałem :D)

no i tu mamy problem, bo to wszystko co wymyśliłem. Także może ktoś kreatywny wpadnie na jakiś pomysł? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 21:31 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2008, 12:54
Posty: 1151
Lokalizacja: Mrągowo
Pojazd: Wir leben Autos
Jest wiele ciekawych rozwiązań (fakt, nie jest to produkcja własna):

1. kupić taniej- sprzedać drożej (ja np wiem jakie chodliwe są przedmioty do Golfa, czasem coś taniego odnajduję, kupuję i sprzedaję z zyskiem, tu masz pole do popisu, mogą być to telefony, części di skuterów, rowery itp itd. W tym przypadku musisz być specem ze znajomości rynku- co ludzie chcą kupić i co kupić, aby zarobić)

2. udanie się do firmy sprzątającej celem zadania pytania, czy można byłoby u nich dorywczo pracować w weekendy (np sprzatanie po imprezach, budowach)

3. praca w knajpie (siostra mojej panny jako kelnerka pracuje czasem w weekendy, zarobki to ok 70-100zł dniówka łącznie z napiwkami)

4. zajmowanie się autodetalingiem (wielkimi krokami ta robota wchodzi na nasz rynek a ludzie przywiązują wagę do wyglądu auta).




_________________

Obrazek
"Tuskobus to ściema, szczaw jest prawdą."


Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 21:34 przez czarekcw, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 21:42 
*

Rejestracja: 11 mar 2011, 16:52
Posty: 101
Lokalizacja: Złoczew
Pojazd: Piaggio NRG MC2
Ja zaś obrałem taktykę jak kolega wyżej, kupić taniej sprzedać drożej.
Ostatnio rozmyślam nad kupienie taniego skuterka wyremontowaniem go we własnym zakresie i w jak najtańszy sposób a sprzedanie go z zyskiem, zawsze jakieś 100-200zł wpadnie a mechanika jest dla mnie całkiem przyjemnym zajęciem, szczególnie gdy kształcę się na tym profilu a jako, że na razie kończy się sezon, to nikt nie przyjeżdża z jakimikolwiek naprawami. Ostatnio ojciec przyjeżdżając z Niemczech, przywozi mi różne elementy samochodowe, szczególnie lampy samochodowe których ceny dochodzą do 300zł (Allegro) czyli sprzedam za jakieś 250zł (50zł taniej) i zysk jakiś dla mnie jest.




_________________

Wysoko trzymam głowę, i pewnie noszę się
Wraz z moim składem bowiem, ustalam co i gdzie,
Rozpostarte skrzydła świadczą o tym, że
Pewnie stawiam nogi idąc wszędzie tam gdzie chce




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 21:50 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 mar 2012, 19:38
Posty: 688
Pojazd: aerox
17tomeczek06, mówisz że ojciec Ci przywozi, więc tu masz 0 wkładu finansowego z twojej strony :O Sprzedajesz i 250zł na czysto , niezła kasa.




_________________

https://www.facebook.com/SuperMotoRide?fref=ts

Sprzedam !!!
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/mamD/

Rieju
rieju-rr-50-sport-edition-by-michas-t368566.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 21:58 
*

Rejestracja: 11 mar 2011, 16:52
Posty: 101
Lokalizacja: Złoczew
Pojazd: Piaggio NRG MC2
No dokładnie, ostatnio zaś dostałem tylne lampy od BMW, wartości 50zł jedna




_________________

Wysoko trzymam głowę, i pewnie noszę się
Wraz z moim składem bowiem, ustalam co i gdzie,
Rozpostarte skrzydła świadczą o tym, że
Pewnie stawiam nogi idąc wszędzie tam gdzie chce




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 22:03 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 mar 2012, 19:38
Posty: 688
Pojazd: aerox
17tomeczek06, jednak coś warte !




_________________

https://www.facebook.com/SuperMotoRide?fref=ts

Sprzedam !!!
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/mamD/

Rieju
rieju-rr-50-sport-edition-by-michas-t368566.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 22:41 
***

Rejestracja: 11 lip 2011, 19:27
Posty: 514
Pojazd:
zostan meska galerianka
minus to bolacy odbyt
a takto same plusy :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 22:46 
***

Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57
Posty: 1126
Lokalizacja: WLKP
Pojazd: Coś co ma 4 kółka..
zebra2008 pisze:
zostan meska galerianka
minus to bolacy odbyt

Rozumiem, że piszesz to z własnego doświadczenia ? :D :mrgreen:


Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 22:46 przez Darex, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 22:54 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2010, 19:01
Posty: 410
Lokalizacja: Koronowo (CBY)
Pojazd:
czarekcw, chyba podał wszystkie możliwości, co do detailingu to jednak trzeba mieć trochę kasy na poczatek i jakieś pojęcie czyli najlepiej nauczyć się na swoim samochodzie.
Dorywcza praca i handel jedyne mozliwości chyba.




_________________

Obrazek
Ku pamięci[*]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 23:04 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lip 2009, 21:19
Posty: 596
Lokalizacja: Long Beach, CA
Pojazd: Z4 E85/530dA E60 M-Tech/Sierra
czarekcw pisze:
4. zajmowanie się autodetalingiem (wielkimi krokami ta robota wchodzi na nasz rynek a ludzie przywiązują wagę do wyglądu auta).

Raczej małymi, bo ludzie dalej nie mogą pojąć, że dobra korekta kosztuje 400-500zł (u prywatnej osoby, w studiu trochę więcej.), a nie 200zł u lakiernika i sie "błyszczy".




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 23:05 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2008, 12:54
Posty: 1151
Lokalizacja: Mrągowo
Pojazd: Wir leben Autos
ziolas94 pisze:
co do detailingu to jednak trzeba mieć trochę kasy na poczatek i jakieś pojęcie czyli najlepiej nauczyć się na swoim samochodzie.

Myślę że 1000zł to trzeba byłoby zainwestować (lecąc po znajomościach i polerka używana). A na kompletne ogarnięcie 1 auta to cały weekend jak nic trzeba rezerwować.




_________________

Obrazek
"Tuskobus to ściema, szczaw jest prawdą."




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 23:06 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lip 2009, 21:19
Posty: 596
Lokalizacja: Long Beach, CA
Pojazd: Z4 E85/530dA E60 M-Tech/Sierra
A no i zapomniałem o czasie, bo to bardzo czasochłonna praca, korekta lakieru to minimum 20-30h (odszczurzanie, zabezpieczanie) jak z bicza strzelił.




_________________

Obrazek


Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 23:07 przez Borek96, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 23:07 
***

Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57
Posty: 1126
Lokalizacja: WLKP
Pojazd: Coś co ma 4 kółka..
Co do detallingu to ludzie po prostu wolą wydać te 5-10zł na myjkę i też jest dla nich ok. Sam osobiście się za to nie zabieram, bo nie mam na takie zabawy pieniędzy, ale nie powiem, chętnie bym sobie tak "wycackał" autko..




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 23:31 
*

Rejestracja: 16 lis 2011, 14:10
Posty: 135
Lokalizacja: Czersk
Pojazd:
Chłopak ma 16 lat -,-




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 23:32 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2008, 12:54
Posty: 1151
Lokalizacja: Mrągowo
Pojazd: Wir leben Autos
keewayflash97 pisze:
Chłopak ma 16 lat -,-

No i co w związku z tym?




_________________

Obrazek
"Tuskobus to ściema, szczaw jest prawdą."




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 23:34 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sty 2010, 16:53
Posty: 2808
Lokalizacja: Siedlce
Pojazd:
Imię: Maciej
Ja zarabiam:
- Kupić taniej sprzedać drożej,
- Na wiosne,lato i jesień mam robote(koszenie trawy w lesie) jak jesteś cały czas to spokojnie zarabiasz 2000zł tylko musisz wstawać 4.30-5.00
- na programowaniu
- chodzę gdzie się da i jeśli ot opłacalne.

Z pieniędzmi nigdy nie miałem krucho ;)




_________________

Obecnie biedny student nie mający na nic czasu xD




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 23:35 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2008, 12:54
Posty: 1151
Lokalizacja: Mrągowo
Pojazd: Wir leben Autos
Maciek1997 pisze:
koszenie trawy w lesie

Bez znajomości u leśniczego/szefa zakładu usług leśnych to może sobie pomarzyć o takiej robocie. Wiem co piszę bo ojciec jest leśniczym :mrgreen:




_________________

Obrazek
"Tuskobus to ściema, szczaw jest prawdą."




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 23:37 
*

Rejestracja: 11 mar 2011, 16:52
Posty: 101
Lokalizacja: Złoczew
Pojazd: Piaggio NRG MC2
Chyba wszystkie kwestie na których idzie zarobić w miarę sensowne pieniądze są już poruszone. Wiadomo, na początku trzeba sprawdzić własne umiejętności jeżeli chodzi o jakieś detalling'i jak i mechanika która według mnie jest już bardziej opłacalna. Jeżeli chodzi o kupno taniej, sprzedanie drożej, to można zacząć od jakiś mniej wartościowych rzeczy. Na różnych giełdach idzie kupić coś za pół darmo i sprzedać to drożej wiadomo, milionów nie zarobimy ale dobre i to na początek. Później można już przechodzić do cenniejszych rzeczy.
Kolejną opłacalną rzeczą, bynajmniej było to parę lat wstecz naprawa telefonów - głównie wgrywanie softów, łamanie simlock'ów itp. Chociaż w dzisiejszych czasach i technologi każdy może sam wgrać głupi soft stosując się do instrukcji znajdujących się w sieci.
Może to głupio zabrzmi i znajdzie się ktoś, kto od razu zacznie tu "hejtować" ale warto przejść się na złom, bo czasem idzie znaleźć coś wartościowego.




_________________

Wysoko trzymam głowę, i pewnie noszę się
Wraz z moim składem bowiem, ustalam co i gdzie,
Rozpostarte skrzydła świadczą o tym, że
Pewnie stawiam nogi idąc wszędzie tam gdzie chce




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 23:39 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sty 2010, 16:53
Posty: 2808
Lokalizacja: Siedlce
Pojazd:
Imię: Maciej
czarekcw, no ja też mam leśniczego w rodzinie ;D Ale i tak przyjmie, tylko żebyś miał kosę ;)




_________________

Obecnie biedny student nie mający na nic czasu xD




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2012, 23:44 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2008, 12:54
Posty: 1151
Lokalizacja: Mrągowo
Pojazd: Wir leben Autos
17tomeczek06 pisze:
warto przejść się na złom

Prędzej na stację demontażu pojazdów- wiele ciekawych rzeczy za dobre pieniądze (ale trzeba wiedzieć co jest ciekawego) bo złom (rozumiem przez to skup złomu) jest średnio opłacalny jeśli chcesz coś ciekawego kupić.




_________________

Obrazek
"Tuskobus to ściema, szczaw jest prawdą."




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy