Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 17:22



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 22 lis 2012, 12:02 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2012, 19:50
Posty: 239
Lokalizacja: Piotrkow trybunalski
Pojazd:
Witam mialem zlamana noge to znaczy kosc przy duzym palcu i zdjeli mi gips wszystko ladnie po zdjeci jeszcze chodzilem 2 tyg o kulach i ostatnio zaczolem chodzic.. lecz bardzo boli mnie pieta bol nie do wytrzymania:D jak zapytalem sie doktorki powiedziala ze musze wiecej cwiczyc a cwicze caly czasnacie moze jeszcze jakies cwiczenia i dlaczego ta pieta mnie tak boli??


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 22 lis 2012, 14:19 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2009, 15:26
Posty: 2647
Pojazd:
Obrazek




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 lis 2012, 14:44 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 paź 2010, 18:56
Posty: 754
Lokalizacja: Tłuszcz
Pojazd: Kymco ZX & Rieju RRX
Nie powiedziała Ci o obciążaniu nogi? Po złamaniu, gdy już możesz chodzić nie stawiasz nogi tak jak kiedyś. Już podczas chodzenia o kulach stawiasz złamaną noge pod pewnym naciskiem. Ja np. 2 tyg miałem 5kg (najpierw sprawdzasz na wadze z jaką siłą naciskać) i potem miałem to zwiększane. To, że boli to jest naturalne ale jak za bardzo przeforsujesz stope to też jest nie dobrze, bo właśnie boli. Staraj sie mało chodzić. Polecam jedną kule (po stronie chorej nogi), żebyś nie musiał stawiać jej całej, pod pełnym naciskiem ciała.
Ja miałem złamaną prawą (udo), troche inna sprawa bo chodziłem od początku (gwóźdź, a nie gips). Miałem rehabilitantkę już w szpitalu i miałem ćwiczenia na odnowe masy mięsniowej. Co do ćwiczeń udaj się do rehabilitantki, bo podstosuje je pod konkretny przypadek.




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=106106&start=0 ZX <3
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=190001RIEJU <3
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 lis 2012, 18:07 
*

Rejestracja: 13 paź 2012, 18:24
Posty: 55
Lokalizacja: Łask
Pojazd:
Ja np jak mi zdjeli gips to od razu bez kul śmigałem bolało na początku bo to normalne ale co 2 dzień coraz mniej bolało . Ja ci poradzę żebyś chodził bez kul i pływał w basenie po tygodniu będziesz mógł biegać .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 lis 2012, 19:03 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2012, 19:50
Posty: 239
Lokalizacja: Piotrkow trybunalski
Pojazd:
noo dobra ale to bylo tak ze odrazu smigalem nic nie bolalo puzniej zaczelo pod wieczor a na nastepny dzien tragedia ale poszedlem do szkoly bez kul potem ledwo sie do domu doczlapalem nastepnego dnia tez bez kul ale wtedy tragedia poprostu nawet nie moglem nogi postawic..




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 lis 2012, 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lut 2011, 23:00
Posty: 0
Lokalizacja: Wałcz
Pojazd:
Ale wy marudzicie :roll: chyba logiczne, że po złamaniu będzie boleć bo kość czy nawet ścięgna, mieśnie itp miały uraz i musze dojść do siebie. Nie ma tak, że o ściągają gips i wszystko ładnie pięknie :/ Miałem złamaną, skręconą ręke oraz skręconą kostke z zerwanymi jakimś wiezadłami, ściegnami i Bóg wie jeszcze z czym. Po zdjęciu gipsu z ręki od razu wróciłem na siłke i ćwiczyłem ból był nie do wytrzymania na początku, ale z czasem przeszło. Z nogą miałem gorzej bo po zdjęciu gipsu to miałem taki ból, że szok. Ale dzień później jechałem pierw nad morze, a następnie w góry. Noga napuchła i nie mogłem nią ruszać bolało przy najmniejszym ruchu, ale jakoś przetrwałem, a teraz nawet nie pamiętam i nie odczuwam kontuzji. :cool: Ćwicz noge i w końcu przestanie boleć.




_________________

DoMaN




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy