Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 21:50



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 maja 2015, 13:17 
Siema. Zarejestrowałem Roxa i poprzedni właściciel dał mi swoje OC do stycznia 2016. (HDI)
Chciałem w ubezpieczalni przepisać OC oficjalnie na siebie, żeby dali mi do tego aneks o zmianie właściciela i nr rej. pojazdu, ale babka powiedziała, że będzie dopłata bo jestem młody (mam 20, więc zwyżka).
Wybrałem drugi wariant: jeździć na tym starym świstku i z umową K/S, żeby przy kontroli policji zgadzał się VIN.

No ale takie pytanie mi się nasuwa, a z miłą panią już gadać nie chciałem: czy poprzedni właściciel może w każdej chwili pójść do ubezpieczalni, wymówić to swoje "stare" OC i wziąć kasę za pozostałe miesiące do końca? Wtedy nagle stracę OC?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
   
 
 


Offline
Post: 25 maja 2015, 13:36 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lis 2009, 18:52
Posty: 2610
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Pojazd: BMW E61
Nie wymówi umowy bo nie ma świstku który Ty posiadasz, poza tym, on wyrejestrowuje w starostwie pojazd, a wcześniej musi posiadać pieczątkę na umowie z ubezpieczalni, że sprzedał dany pojazd.

Jeśli Ty wypowiesz ubezpieczenie poprzedniego właściciela i zrobisz sobie nowe, wtedy on dostanie zwrot.




_________________

REGULAMIN FORUM ---> viewtopic.php?t=3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 maja 2015, 22:09 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2011, 12:36
Posty: 791
Lokalizacja: Słupsk
Pojazd:
Żeby on odzyskał większość kwoty musiał byś podpisać tak jakby umowę że nie będziesz dalej ubezpieczał tam skutera i nie chcesz u nich tego oc ,a typek jak pójdzie do ubezpieczalni i wymówi to może z 20zł mu zwrócą za to że ma zapłacone na kilka miechów




_________________

ZAPRASZAM DO SIEBIE :)

Piaggio Typhoon <MoNsTeRek:

https://www.facebook.com/Pawelek016?not ... _new_likes

viewtopic.php?t=354526




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 maja 2015, 22:27 
Czyli nie mogą mi teraz zrobić takiego myku że OC mam starego właściciela do stycznia, a jutro się okaże, że OC już nie ma?




Na górę
   
 
 
Offline
Post: 25 maja 2015, 22:37 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2011, 18:11
Posty: 3599
Lokalizacja: Ok. Garwolina
Pojazd:
z tego co ja słyszałem to jest szansa że to oc co teraz masz to jest dla Cb nie ważne. przepisz to na siebie i dopłać jakiś grosze, albo wykup nowe i nie szukaj oszczędności bo walniesz w kogoś i będziesz bulił. i co z tego że jak Cię zatrzymają to jak pokażesz im byle co to cię puszczą, a później się okaże że będziesz spłacał coś pół życia xD




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 maja 2015, 22:52 
W sumie to i tak nim nie bede jezdzil duzo bo mam drugi motocykl takze pewnie tylko do miasta, ale i nawet motocyklem jeżdżę na OC starego wlasciciela bo sie jeszcze nie skonczylo, tylko ze tam jest jasna sprawa bo jest w PZU i normalnie mi aneks dorobili i nic doplacac nie musiałem. A tu HDI kombinuje.




Na górę
   
 
 
Offline
Post: 26 maja 2015, 11:17 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2010, 12:09
Posty: 1376
Lokalizacja: Siedlce
Pojazd: BMW E30
A ja jeszcze mam takie pytanko jak jesteśmy w temacie ubezpieczeń. Bo zdarza mi się tak że np. kupuję ubezpieczone auto (właściciel ma zniżki na OC), piszę umowę na mnie (brak zniżek) i po tygodniu czy dwóch sprzedaję dalej. W umowach oczywiście taka sama kwota.
Do tej pory nic nie przyszło, ale czy jakieś wyrównanie będę musiał płacić czy to tak nie działa?




_________________

///BMW




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 maja 2015, 14:40 
Z tego co mi babki mówiły to by właśnie wynikało, że skoro OC nie przepisywałeś tylko jeździłeś na tym co dostałeś to podobno nie ma wyrównań.




Na górę
   
 
 
Offline
Post: 04 cze 2015, 19:35 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 paź 2009, 23:46
Posty: 4078
Lokalizacja: wlkp
Pojazd:
Jeżeli nie wypowiesz OC na jakiś tam kupiony pojazd to automatycznie przechodzi na Ciebie, nie traci ważności ale mogą, a w zasadzie to powinni naliczyć Ci za wyrównanie.




_________________

RoQs pisze:
jestem teraz na 1 roku zawodówki




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 cze 2015, 19:52 
No to dobra, do końca tak pojeżdżę, potem w PZU sobie zrobię.

Takie jeszcze pytanie mam żeby nowego tematu nie zakładać:
coś słyszałem, że już nie płaci się podatku od umowy cywilnoprawnej, nie wiem czy to prawda.
Ale rozumiem, że podatek od dochodu nadal się płaci? (Gdybym sprzedał pojazd z zyskiem wcześniej niż 6 miesięcy od jego zakupu)




Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy