Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 19:51



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 06 kwie 2015, 12:18 
**

Rejestracja: 18 paź 2013, 18:10
Posty: 253
Pojazd:
No cześć. :p
Zastanawiam sie co jest bardziej opłacalne po gimnazjum. Iść do technikum i kształcić sie na technika pojazdow samochodowych czy do zawodówki na mechanika pojazdów samochodowych?
Po szkończeniu tej albo drugiej szkoły robiłbym u mojego taty, jako że on zajmuje sie blacharstwem i mechaniką i prawdopodobnie byłaby możliwość wzięcia jakiejś dotacji na otworzenie czegoś swojego i działalibyśmy jakby razem.
Jeśli chodzi o moje oceny to słyszałem , że fizyka , matematyka ważna w technikum, ale nie wiem ile w tym prawdy. Te przedmioty akurat niezbyt mi podchodza, nie lubie ich i radze sobie z nimi średnio.
Doradzicie coś co robić?




_________________

Motorhispania RX <3

http://forum.mieloch.pl/post2666714.html#p2666714


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 06 kwie 2015, 14:23 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2009, 15:26
Posty: 2647
Pojazd:
Jeśli masz możliwość pracy z ojcem to oczywiście technikum, jeśli bys takiej możliwości nie miał to zawodówka. Bo w technikum z ''praktyk'' prawie nic się nie nauczysz.
Ale lepiej ta średnia technikum + maturka, zawsze lepiej wygląda :) .




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 kwie 2015, 19:27 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2009, 8:49
Posty: 2257
Lokalizacja: Kasinka Mała/krk
Pojazd: Bmw e82
Tylko technikum !




_________________

facebook.pl/weldonespawmichalak
Spawanie TIG. MAG . MMA - aluminium, stal nierdzewna, stal czarna itp




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 kwie 2015, 21:06 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2012, 13:38
Posty: 1668
Lokalizacja: Pasłęk
Pojazd: Bora VR5 2.3
Idź do Technikum ! Nie rób tego błędu co ja ... Oczywiście to że byłem w zawodówce nie jest moim życiowym błędem czy coś ale pierw idąc do zawodówki myślałem ,a zrobię sobie zawód będę pracował będzie hajs będzie git ! ale pod koniec drugiej klasy moja perspektywa na życie się zmieniła zachciało się papierka w dłoni itp wiadomo średnie lepiej wygląda jak zawodowe.Ale tego czego się nauczyłem na praktykach nikt mi nie zabierze dlatego najlepiej z całej klasy ogarnąłem egzamin zawodowy :P (nie licząc że miałem tylko rok normalnych praktyk).Wszystko zależy od ciebie twoje życie pamiętaj tylko nie słuchaj kolegów/rodziców ! oni za ciebie życia nie przeżyją




_________________

Regulamin ! :D regulamin-forum-t3.html

Polerowanie Felg i Przerabianie lamp

http://imgur.com/a/8DTBO




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 kwie 2015, 9:40 
**

Rejestracja: 18 paź 2013, 18:10
Posty: 253
Pojazd:
No więc tak. W sumie najlepiej będzie chyba jak zrobie tak jak doradzacie. Sam tak też myślałem, a wy mnie w tym jeszcze utwierdziliście. Dzięki. :D
Na jakie przedmioty kładą nacisk w technikum? Czy to zależy od szkoły ?




_________________

Motorhispania RX <3

http://forum.mieloch.pl/post2666714.html#p2666714




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 kwie 2015, 19:46 
U mnie w technikum w sumie każdy przedmiot szedł swoim programem i raczej bez nacisku związanego z zawodem. Lubię fizykę, więc fajnie szło, raczej niczego trudnego i specjalnego nie było nigdy.
Matematyka też swoim własnym tempem jak w liceum. Przedmioty zawodowe no to wiadomo... Raz materiał jest taki, że w roku wychodzi ocena dopuszczająca, a w innym roku możesz walczyć o piątkę.
Jako, że ja jeszcze piszę starą maturę, to nie muszę brać dodatkowego przedmiotu, nie wiem jak w młodszych rocznikach jest. Teraz chyba w ogóle jest nowa podstawa programowa więc to co mówię, może być już nieaktualne. Pasowałoby zapytać młodszych.




Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy