Dzisiaj jest 03 lip 2024, 7:22



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 01 lut 2014, 22:11 
*

Rejestracja: 29 sty 2014, 17:43
Posty: 12
Pojazd: Smc Rs
Siemka :D

Mam taki problem mianowicie kupiłem części pod stunt rolki, sprężynki sprzegła, centralke i wyje mi przekładnia :

http://shop.mieloch.pl/sprezynki-sprzeg ... 0280.bhtml

http://shop.mieloch.pl/sprezyna-docisko ... 1035.bhtml

http://shop.mieloch.pl/rolki-malossi-ht ... 8437.bhtml

Mój set up:

Cylek china 70cc

Replika Dellorto 21mm

Wydech NINJA STREET CUP

:lol: :D :lol:

CO MAM ZMIENIĆ ŻEBY MI NIE WYŁA PRZEKŁADNIA ???


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 01 lut 2014, 22:18 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2013, 19:14
Posty: 2609
Lokalizacja: Lubelskie.
Pojazd:
Te spreznki sa do sprzegla S6 specjalne bo maja inny rozmiar. Napewno jak je zalozyles na seryjen sprzeglo staly sie jeszcze twardsze do tego bardzo lekkie rolki kupiles i skuter wyje niz jedzie. Nie kieruj nigdy sie tym ze lzejsze rolki = lepsze pszyspieszenie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lut 2014, 22:33 
**

Rejestracja: 06 sie 2012, 11:06
Posty: 460
Lokalizacja: brac kasę ??
Pojazd:
Pewnie miałeś straszne problemy w ogóle z założeniem tych sprężynek pewnie na sprzegło no nie ? . Moim zdaniem to ty za lekkie rolki dałeś dlatego tak wyje , bo od razu się na max obroty wkręca .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lut 2014, 22:43 
*

Rejestracja: 29 sty 2014, 17:43
Posty: 12
Pojazd: Smc Rs
Tak problem z założeniem był to co mam zrobić żeby nie wyła przekładnia i szedł na koło ??? :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lut 2014, 22:47 
**

Rejestracja: 06 sie 2012, 11:06
Posty: 460
Lokalizacja: brac kasę ??
Pojazd:
Szyndel, kup jeszcze zesstaw rolek testowych . Jaka waga była oryginalnych rolek u cb ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lut 2014, 22:50 
*

Rejestracja: 29 sty 2014, 17:43
Posty: 12
Pojazd: Smc Rs
Doniu, tego to nie wiem jak pierwszy raz odkręciłem wariator to rolki były tak wyrobione że były kwadratowe xD :twisted:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lut 2014, 22:52 
**

Rejestracja: 06 sie 2012, 11:06
Posty: 460
Lokalizacja: brac kasę ??
Pojazd:
Szyndel, To powiedz jaki posiadasz skuter




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 lut 2014, 12:08 
*

Rejestracja: 29 sty 2014, 17:43
Posty: 12
Pojazd: Smc Rs
Smc Rs 50 jest bardzo podobny do tgb ale wszystkie części silnikowe pasują od roxa :D

-- 03 lut 2014, 13:08 --

Proszę was o pomoc co mam kupić ?? :?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 lut 2014, 16:46 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2013, 19:14
Posty: 2609
Lokalizacja: Lubelskie.
Pojazd:
Kup miekkie/sriednie sprezynki sprzegla, zaloz seryjna sprezyne dociskowa i rolki okolo 0.3g lzejsze od seryjnych zaloz. Bo ktos powiedzial ze lzejsze rolki to lepsze przyspieszenie a to nie prawda :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 lut 2014, 16:58 
**

Rejestracja: 06 sie 2012, 11:06
Posty: 460
Lokalizacja: brac kasę ??
Pojazd:
buniek, Co ty chcesz , te spręzynki co ma mogą zostac, tylko w sumie jedynie skuter może się troszeczkę bardziej grzec , bo potrzebna jest niesamowita siła żeby te sprężynki sie rozciągły. Jak chcesz to mozesz zmienic na jakieś średniej twardości jeżeli masz kasę . A co do rolek to jak on chce żeby rwał na koło to 0,3 g różnicy nie robi strasznej . Ja bym celował w jakieś 6.5g




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 lut 2014, 21:55 
*

Rejestracja: 29 sty 2014, 17:43
Posty: 12
Pojazd: Smc Rs
Doniu

To dokładnie napisz mi jakie mam kupić twardość itp... :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 lut 2014, 22:06 
**

Rejestracja: 06 sie 2012, 11:06
Posty: 460
Lokalizacja: brac kasę ??
Pojazd:
Doniu, To tak Możesz jak na razie tylko kupic te rolki 6.5 g , ale nie jestem pewien czy dokładnie takie bedą idealne dla twojego skutera.Musisz znac wymiary twoich rolek też.Jeżeli chodzi o sprężynki sprzęgła to mogą zostac jak na razie , jak chcesz to kup np.Sprężynki sprzęgła Stage6 Torque Control białe (miekkie) .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 lut 2014, 23:39 
*

Rejestracja: 29 sty 2014, 17:43
Posty: 12
Pojazd: Smc Rs
Doniu

Rozmiar moich rolek jest taki sam jak w roxie - 15x12

A jaką mam kupić sprężynę dociskowa, i jakie rolki kupić dokładnie bo nie chciał bym wsadzić na darmo kasy znowu :angry: :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 lut 2014, 21:09 
**

Rejestracja: 06 sie 2012, 11:06
Posty: 460
Lokalizacja: brac kasę ??
Pojazd:
Szyndel, no to własnie dlatego pisałem żebyś nie ładował kasy , że jak na razie mogą zostac te sprężynki sprzęgła i dociskowa. Kup te rolki tylko jak na razie jak będzie potrzeba to kupisz wtedy jeszcze coś .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lut 2014, 14:34 
*

Rejestracja: 29 sty 2014, 17:43
Posty: 12
Pojazd: Smc Rs
Doniu

Dziś założyłem stare rolki, sprężynę dociskowa(ŻÓŁTA) i sprężynki sprzęgła(NIE WIEM JAKI MAJĄ KOLOR BO SĄ CAŁE BRUDNE xD) i lepiej rwie na koło, tylko wymienię rolki bo są kwadratowe (BARDZO ZUŻYTE) jakiej firmy je kupić i jakie ciężkie ?? :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lut 2014, 15:28 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2013, 19:14
Posty: 2609
Lokalizacja: Lubelskie.
Pojazd:
Doniu,
Jak Ty duzo wiesz, olsniewasz mnie swoja wiedza o jego skuterze :) Czlowieku serryjnego skutera nie przerobic zbytnio, seria jest najlepiej wyregulowana i najlepiej chodzi na tych czesciach co masz zaloz seryjan sprezyne dociskowai seryjne rolki a sprezynki moge zostac. Wgl te sprezynki co mu podales to sa na sprzeglo Stage6 Torque Control geniuszu, one sa krotsze niz na seryjne. Nie wypowiadaj sie jak nie wiesz...Zamiast byc miekkie beda gdzies sredniej twardosci....do tego problemy z zalozeniem




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lut 2014, 17:29 
**

Rejestracja: 06 sie 2012, 11:06
Posty: 460
Lokalizacja: brac kasę ??
Pojazd:
buniek, Ojoj ty też mnie olśniewasz po prostu . Jak byś mi nie powiedział to bym nie zgadł , że sprężynki te są do sprzęgła Stage6 Torque Control i wiedziałem , że są krótsze , bo takie mam dlatego właśnie podałem mu żeby miękkie kupił, bo będą po prostu jak normalne sprężynki do seryjnego sprzęgła o średniej twardości. Sam Mam takie to wiem... Ty też jak nie wiesz to się nie wypowiadaj . I jego sprężyna dociskowa może nie byc taka dobra , bo mogła już stracic swoje właściwości , nie wiem w jakim jest stanie ta seryjna .
buniek pisze:
Nie wypowiadaj sie jak nie wiesz...Zamiast byc miekkie beda gdzies sredniej twardosci....do tego problemy z zalozeniem

Po pierwsze pomyśl sobie jakie on miał problemy z założeniem tej co ma ,a te by założył spokojnie.

I na lżejszych rolkach dużo lepiej jest podpic skuter!! Jak byś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział też, że jego seryjne rolki są już zużyte i musi kupic nowee

Co do sprężyny dociskowej to się zgodzę , że do serii jest najlepsza seryjna , ale jak już kupił
nową to na razie nie ma po co ładowac kasy .


Szyndel, Najlepiej kup sobie ok.2g,1,5g lżejsze rolki od seryjnych . Ja kupiłem w sumie za 15 zł rolki w sklepie , bo wtedy nie miałem za dużo kasy i dobrze się trzymają . Więc nie musisz ładowac kasy w jakieś stage6 rolki. Kup jakieś zwykłe
A co do tej sprężyny dociskowej to niech zostanie za żółta co założyłeś .




Buniek , może i seria dobrze chodzi na seryjnych częściach , ale jak chcesz podbic go na koło to cięzko jest więc trzeba coś powymieniac..




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lut 2014, 19:52 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2013, 19:14
Posty: 2609
Lokalizacja: Lubelskie.
Pojazd:
Na lzejszych rolkach latwiej podbic, ale przyspieszenie jest takie same praktycznie. Co do sprezynek sprzegla nie lepiej kupic przystosowane do jego sprzegla ? Ale ja mowie o zalozeniu sprezynek O.o




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lut 2014, 21:21 
**

Rejestracja: 06 sie 2012, 11:06
Posty: 460
Lokalizacja: brac kasę ??
Pojazd:
buniek, No to własnie o to chodzi , że kolega z tego co zauważyłem chce na kole pojezdzic a styczności nie miał . Więc lepiej jak kupi te lżejsze rolki i lepiej będzie mu się podbijało po prostu . Można kupic przystosowane do jego sprzęgła jak najbardziej , ale jak kupi sobie średniej twardości do jego sprzęgła ,a te miekkie co podałem to to samo będzie :) Więc to do niego już wybór należy jak chce .

I tak co do tych rolek to idz do sklepu u cb lub gdzieś do miasta wez te stare rolki , powiedz im , żeby je zważyli, bo powinni miec taką wagę małą i po prostu kupisz lżejsze np. o 1.5g . Ale lepiej by było jak byś poszukał w internecie dokładnie ile ważą rolki twoje oryginalne , bo jeżeli one są na prawdę tak zużyte to lepiej poszukac .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lut 2014, 21:48 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2013, 19:14
Posty: 2609
Lokalizacja: Lubelskie.
Pojazd:
O 1.5g to za duzo, skuter bedzie strasznie wyl, wiem cos o tym bo tak robilem ;) Niech da o 0.5g i jest dobrze, jak chce mniec latwiej by go poderwac niech da podwyzke amora.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy