Dzisiaj jest 13 maja 2024, 23:39



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 03 mar 2012, 13:07 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2010, 20:51
Posty: 2563
Lokalizacja: Zawiercie
Pojazd:
Witam :) w poszukiwaniu porządnego poradnika jak podłączyć xenona do naszego dwusuwa nie znalazłem nic sensownego więc postanowiłem napisać poradnik jak to szybko sprawnie podłączyć by xenon był zasilany z akumulatora i włączał się tylko po przekręceniu kluczyka (na zapłonie).
A więc potrzebne nam będzie :
-lutownica
Obrazek
-koszulki termokurczliwe lub izolacja
Obrazek
-jakiś kabel (w moim przypadku kabel głośnikowy)
Obrazek
-zestaw xenon
Obrazek
-włącznik (przełącznik)
Obrazek

A więc zaczynami podłączanie :D Lutujemy pod włącznik kabel (chyba każdy wie jak podłączyć włącznik) na wszelki wypadek
Obrazek
Gdy już kable od wyłącznika mamy polutowane składamy zestaw xenona przetwornice podłączamy pod żarnik ... Następnie jeden koniec kabla z wyłącznika podłączamy pod biało czerwony kabel który idzie do stacyjki , drugi kabel idący od włącznika podłączamy pod zasilanie xenona (przy żarniku kabel zasilający + CZERWONY) kabel czarny od żarnika podłączamy pod masę (ramę lub ja podpiąłem pod - w akumulatorze) i tak mamy podpiętego xenonka :D a efekt końcowy taki :)
Obrazek
Łączny koszt takiego czegoś to około 70-90zł zależy od przetwornicy i żarnika ...

Mam nadzieje że komuś przyda się mój poradnik :)

Poradnik napisałem sam i proszę go nie kopiować na inne fora bez mojej zgody !!

Pozdrawiam aragon :)




_________________

Zajrzyj do mojego CPI :)
Obrazek


Ostatnio zmieniony 03 mar 2012, 13:13 przez aragon, łącznie zmieniany 2 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 13:13 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2010, 11:16
Posty: 173
Lokalizacja: Działdowo
Pojazd:
Wszystko ladnie piękne, świetny poradnik, tylko xenonona w motorowerze chyba nie można mieć i grozi to utratą dowodu :D (jeżeli jest inaczej, to proszę o poprawkę)




_________________

Obrazek
Moja YZF ---> http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=351343




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 13:46 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2010, 12:07
Posty: 1857
Lokalizacja: Smród
Pojazd:
Poradnik jak najbardziej spoczi :D
sebo0004, jak będzie upierdliwy policjant Ci nawet dowód zabierze za żarówki ksenono-podobne :)




_________________

http://www.facebook.com/KubaStunt - SPRAWDŹ TO!!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 14:57 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2011, 17:14
Posty: 123
Lokalizacja: Lubelskie
Pojazd: Civic 1.6 vti
Bardzo fajny poradnik. Ja mam podłączone trochę inaczej u siebie bo nie robiłem osobnego włącznika tylko podłączyłem normalnie pod kable od świateł. :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 15:01 
**

Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:27
Posty: 297
Lokalizacja: Kowalik
Pojazd:
Co do homologacji to każdy to robi na własną odpowiedzialność - mogłeś do dodać.

Kolejna rzecz - taki przełącznik może się spalić za jakiś czas. Rozwiązaniem jest przekaźnik.

Ładowanie powinno dać radę to zasilić, ale zauważyłem pewny czas temu ciekawą (lub nie) rzecz w skuterach. Kiedy światła są włączone to wiadomo, włącznik daje prąd na żarówki, zaś kiedy światła są wyłączone to przełącznik daje prąd na termisor, który wytraca koło 30w mocy z zapłonu. Chyba chodzi tutaj o regulator, coby lżej miał ale do tematu. Skoro masz teraz włączanie xenonów z włącznika to ten oryginalny włącznik od świateł jest na pozycji wyłączonej. Jeżeli masz taki bajer o którym pisałem to 30w jest wytracane w postaci ciepła. Może się okazać, że zabraknie niedługo prądu w akumulatorze, także przemyśl to i obadaj czy nie masz takiego "bajeru" w swoim skuterku.

Pozdrawiam,
Random




_________________

[center]Moje bp:
http://bikepics.com/members/nos2000kowroz/[/center]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 15:59 
**

Rejestracja: 22 lip 2010, 20:06
Posty: 349
Lokalizacja: Opacie/Jasło
Pojazd:
a Mógłbys kolego wrzucic jakieś fotki jak to swieci w nocy?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 16:29 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2010, 20:51
Posty: 2563
Lokalizacja: Zawiercie
Pojazd:
Może dzisiaj zrobię to wrzucę :P




_________________

Zajrzyj do mojego CPI :)
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 18:09 
*

Rejestracja: 12 mar 2011, 21:54
Posty: 42
Pojazd:
kubaaxd, nie ma prawa, bo taka żarówka również posiada homologację.
aragon, przez takich ludzi jak Ty, są zabierane dowody za xenon. Bo wszystkie żarniki itp. są przystosowane do soczewek. Soczewka daje odpowiednie rozproszenie światła, dzięki czemu xenon nie oślepia. A w zwykłym halogenie to po 1. Xenon dużo nie da (będzie wyglądało jak byś z wiadra na ziemię chlusnął) 2. Będziesz strasznie oślepiał jadących z naprzeciwka.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 19:01 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2010, 20:51
Posty: 2563
Lokalizacja: Zawiercie
Pojazd:
JasiexDPC, Kolego jeżeli się nie znasz to się nie udzielaj :) bo przez takich jak ty inni rezygnują z xenonów bo taki jeden jak ty napisze głupoty a inni w to wierzą .... Nie wszystkie żarniki są do soczewek , przykład laguna 2 (seryjnie ma xenony bez soczewek) i wiele innych samochodów ... Xenon dobrze zamontowany i ustawiony dobrze oświetla drogę i nie oślepia jadących z naprzeciwka .... Tyle do Ciebie kolego znający się na rzeczy ...

Fotki jak oświetla xenon dam wieczorem ( około 21 )

Ps.I jeżeli masz pisać takie głupoty JasiexDPC to się w tym temacie nie udzielaj !




_________________

Zajrzyj do mojego CPI :)
Obrazek


Ostatnio zmieniony 03 mar 2012, 19:02 przez aragon, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 20:18 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2011, 17:14
Posty: 123
Lokalizacja: Lubelskie
Pojazd: Civic 1.6 vti
No to ja dam zdjęcie jak to u mnie świeci :)
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 20:31 
*

Rejestracja: 12 mar 2011, 21:54
Posty: 42
Pojazd:
aragon, Taka się składa, że mam xenon w jednośladzie gdzie testowałem z soczewką i bez, a także mam go w samochodzie.
Owszem, są żarniki pod lampę halogenową. Są to żarniki D2R, którego ni c***a nie wpasujesz w zwykłą lampę halogenową.
Podejrzewam, że mam dużo bogatszą wiedzę nt. temat, bo wiele godzin testowałem.
Ustawienie żarnika soczewkowego w lampie halogenowej, tak żebyś nikogo z przeciwka nie oślepiał równa się z tym, że xenon będzie świecił bardzo mocno w zimie i w rezultacie gorzej się będzie jeździć niż na żarówce. Na soczewce oślepianie jest równe 0, bo da się ustawić bez problemu granicę światła-cienia.

Dla tych, którzy nie wiedzą czy decydować się na xenon, to zobaczcie ;)

H4 :
Obrazek

Xenon z żarnikiem H3 na soczewce :
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 21:03 
**

Rejestracja: 22 lip 2010, 20:06
Posty: 349
Lokalizacja: Opacie/Jasło
Pojazd:
Widząc jak to jarzy sam zastanawiam się nad kupnem . Matix bardzo ładnie świeci ten Xenon u Ciebie tylko ty masz taka zalete że masz lampe wysoko. W moim nrg mam halogeny soczewkowe h3 i lampa jest nisko i nie wiem jaki będzie efekt ale zapewnę sie skusze :)

JasiexDPC jaki skuter?


Ostatnio zmieniony 03 mar 2012, 21:04 przez dominixon1300, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 21:21 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2010, 20:51
Posty: 2563
Lokalizacja: Zawiercie
Pojazd:
JasiexDPC, Coś licho ci ten xenon bez soczewki świeci :)

Mi jednak na dzisiaj nie udało się zrobić fotki , ale jutro postaram się skombinować aparat i zrobić :)




_________________

Zajrzyj do mojego CPI :)
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 mar 2012, 10:52 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2011, 17:14
Posty: 123
Lokalizacja: Lubelskie
Pojazd: Civic 1.6 vti
dominixon1300 To prawda mam lampę na kierownicy, ale mam ją ustawioną prawe najniżej.
A poza tym nie mieszkam w mieście i dlatego zdecydowałem się na taką przeróbkę. :)

JasiexDPC Jak dla mnie po tych zdjęciach to wyglądałoby na to że xenon w soczewce bardziej oślepia niż bez niej.
A poza tym trochę źle zrobione zdjęcie bo najlepiej robić pod ścianą gdzie nie ma żadnych rzeczy tak jak u Ciebie w garażu bo wtedy wychodzi trochę zły efekt.

A poza tym to Ty dałeś zdjęcie H4 halogenowej żarówki? Bo jeśli tak to trzeba było wsadzić w zwykłą lampe xenon i wtedy zrobić zdjęcie jak to świeci.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 mar 2012, 11:04 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2010, 20:51
Posty: 2563
Lokalizacja: Zawiercie
Pojazd:
Matixs pisze:
Jak dla mnie po tych zdjęciach to wyglądałoby na to że xenon w soczewce bardziej oślepia niż bez niej.

Dokładnie , na Twoim zdjęciu z soczewką lampa świeci nawet po suficie garażu więc super masz go wyregulowanego :)




_________________

Zajrzyj do mojego CPI :)
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 mar 2012, 12:49 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sty 2010, 17:05
Posty: 469
Lokalizacja: Jasło
Pojazd: Mz Rt 125/Beta ARK
aragon, kolego widzę ,że to ty zbyt mało wiesz o xenonach . . . . Po pierwsze lampa musi być przystosowana do xenonu i nie może to być byle jaka z soczewką , bo to jest gorsze niż zwykły odbłyśnik a co do reflektorów bez soczewki które też muszą być specjalnie do tego stworzone to znajdują się może w 3 modelach samochodów . Nie ma co zakładać do pierdziawki , bo ja osobiście jak bym widział takiego delikwenta i potrzebował malowania samochodu to chętnie bym w takiego przypier*&I* , bo wina nie jest moja gdyż zostałem potwornie oślepiony przez skuter z nielegalną modyfikacją oświetlenia i tyle w temacie , jeszcze do tego dochodzi bajka o tym jak to mnie kręgosłup boli po wypadku i płać dożywotnio rentę .




_________________

Moja Beta ARK

Wbijać :D .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 mar 2012, 15:49 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2010, 20:51
Posty: 2563
Lokalizacja: Zawiercie
Pojazd:
szybkikoks, A czy ja gdzieś napisałem że lampa nie musi być przystosowana do xenona żeby to było wszystko zgodnie z prawem ? Ja ten temat stworzyłem dla ludzi którzy z własnej woli chcą sobie założyć xenony a nie wiedzą za bardzo jak , nie namawiam ich do tego .... Założenie xenonów jest na własną odpowiedzialność . Aaa i jeszcze jeżeli zestaw jest dobrze założony i nie taki z allegro za komplet 2x żarnik + 2x przetwornica za 90zł tylko porządny zestaw dobrze wyregulowany to on nie oślepia . Jeżeli twierdzisz że oślepia to spoko , ja założyłem i sprawdzałem i mój nie oślepia ....

Ps.Mam fotkę jak xenon oświetla po zmroku
Obrazek




_________________

Zajrzyj do mojego CPI :)
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 mar 2012, 18:38 
**

Rejestracja: 22 lip 2010, 20:06
Posty: 349
Lokalizacja: Opacie/Jasło
Pojazd:
a kolego aragon ile dałes za ten xenon ;p ? ja mysle nad zakupem żarnika 13 zł + przetwornica slim 35 zł + przesyłka 20 zł mam cos ponad 50 . nie chce inwestowac wiecej w światła




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 mar 2012, 19:31 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2010, 20:51
Posty: 2563
Lokalizacja: Zawiercie
Pojazd:
Żarnik + przetwornica z przesyłka coś około 70zł wyszło




_________________

Zajrzyj do mojego CPI :)
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 mar 2012, 20:15 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2011, 17:14
Posty: 123
Lokalizacja: Lubelskie
Pojazd: Civic 1.6 vti
A ja kupiłem już 2 zestaw w tym sklepie:
Kod:
www.autolight.pl

Bo jeden do samochodu i jeden do skutera także innym też polecam :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy