Dzisiaj jest 22 wrz 2024, 3:00



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 22 maja 2013, 14:25 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 paź 2012, 16:09
Posty: 523
Lokalizacja: Ciechanów
Pojazd: Keeway Huricane / MZ TS 251
Witajcie!

Przedstawię wam dziś co i jak należy zrobić oraz co kupić :mrgreen: aby móc przełożyć akumulator pod podłogę w Hurricanie. Mój pomysł przedstawia też jak ułatwić sobie na przyszłość wyjmowanie akumulatora.
Nie ma opier... się, wiec zaczynamy:

Potrzeba nam:
  • Wiertło 3mm, 4mm, 6mm
  • Wiertarka
  • Brzeszczot
  • Kombinerki
  • Śrubę M6 z trzema nakrętkami i dwiema podkładkami
  • Trzy śrubki M4, najlepiej na jednym końcu stożek z gwiazdką a na drugim nakrętka :cool:
  • Kabel o podobnej średnicy co oryginalny od rozrusznika, ja kupiłem metr i zostało go trochę
  • Płaskownik o minimalnej szerokości 4cm i długości równej szerokości "pudełka" na akumulator albo płytka metalowa...

opcjonalnie: rurki termokurczlliwe, szlifierka kątowa z tarczami do cięcia metalu

Jak masz już wszystkie potrzebne narzędzia, elementy oraz odrobinkę chęci i troche czasu to lecisz dalej ze mną...

Pierwszym krokiem będzie ucięcie wystającej plastikowej rurki pod podłogą, która nie ma żadnego zastosowania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie popadaj w zachwyt, bo czeka Cię kolejny krok, a mianowicie musisz przedłużyć kabel od rozrusznika - zero lutowania. Oryginalne konektory oczkowe rozchylasz wyciągasz gruby kabel od rozrusznika i zastępujesz go nowym dłuższym tak by sięgnął aż za fajkę(Czarnego nie musisz przedłużać - starczy go ale trzeba go odpiąć od ramy, sam się zorientujesz gdzie :) ). Na zarobione konektory możesz założyć rurkę termokurczliwą oraz musisz pamiętać o umieszczeniu również cienkiego kabla, który dostarcza energii do całej elektryki skutera.
Obrazek
Obrazek
W tym momencie musisz wydobyć ze schowka pudełko na akumulator (niestety pokrywka od niego nam się już nie zmieści) i odcinamy od spodu to co zbędne:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz dość trudny etap bo musimy ciąć ramę! Dobra, nie rób w gacie tylko utnij dziwny pałąk, który nie ma też zastosowania żadnego, jest on naprzeciwko głowicy i jest on dziurkowany, u mnie już ucięte a raczej wyrwane :)
Obrazek
Teraz potrzebujemy nasz płaskownik:
Obrazek
I wiercimy w nim dziurę na środku, blisko krawędzi ale też nie za blisko aby zmieściła nam się tam bez wystawania nakrętka z podkładką
Obrazek
Teraz równamy płaskownik z poprzecznym elementem ramy i wiercimy w niej otwór na naszą śrubę (jeden na wylot = 2 :P) Jest to bardzo trudne do wykonania bo nie wiercimy na grzbiecie rurki ale na jej brzegu czyli wiertło nam się będzie ześlizgiwać. Ja najpierw wywierciłem wiertłem 3mm dziurę, którą powiększyłem wiertłem 6mm
Obrazek
Obrazek
Zakładamy na przymiarkę podłogę z pudełkiem na akumulator i przysuwamy to pudełko jak najbliżej wanienki na moduł i alarm ale tez nie bez przesady :) i zaznaczamy sobie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz przykręcamy nasz śrubę do ramy w taki sposób:
Obrazek
A następnie przykręcamy na próbę płaskownik
Obrazek
Teraz według tego co zaznaczyliśmy na ramie ustawiamy nasze pudełko i zaznaczmy jego krawędź na płaskowniku:
Obrazek
Obrazek
Zaznaczamy teraz gdzie wywiercić sobie otwory na śrubki M4 i wiercimy wiertłem 4mm
Obrazek
Teraz przymierzamy nasz płaskownik do pudełka według odrysowanej linii i przewiercamy sobie pudełko tak by móc je przykręcić do tego płaskownika
Obrazek
Obrazek
A teraz przykręcamy, najlepiej skrócić sobie te śrubki żeby nie wystawały bo się nam to nie zmieści
Obrazek
Obrazek
Teraz możemy to wszystko założyć na tą śrubę:
Obrazek
Obrazek
I przykręcić oraz nie zapomnieć o kontrze:
Obrazek
Obrazek

I gotowe!

Teraz aby móc wyjąć akumulator bez zdejmowania podłogi (a żeby móc zdjąć podłogę trzeba zdemontować tył oraz czaszę pług i zakole).
Aby wyjąć akumulator to zdejmujemy świecę i fajkę oraz osłonę wentylatora. Dalej rozkręcamy kontrę i wykręcamy naszą śrubę i mamy wolne pudełko z akumulatorem :)

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam




_________________

Keeway Hurricane Sport:
Obrazek

Facebook: https://www.facebook.com/hurricaneproj <<<
Forum: viewtopic.php?t=310203


Ostatnio zmieniony 22 maja 2013, 14:27 przez Ferbo, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 26 lip 2013, 1:12 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 lis 2011, 19:57
Posty: 204
Lokalizacja: Mazowieckie
Pojazd: Router Bassa
Poradnik dobry, leci Piwo ;D można też nie ciąć plastików, wystarczy przedłużyć kabel i włożyć akumulator yt4b-bs, ja mam Suzuki Let's, a Keeway Hurricane to kopia Let'sa, wanienka na aku jest taka sama jak w Let'sie więc aku wejdzie bezproblemowo :)




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy