Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:36



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 16 sty 2023, 18:41 
*

Rejestracja: 16 sty 2023, 17:49
Posty: 3
Pojazd: PGO
Witam


Skuter to PGO BIG MAX 50 2T 1996. Mam zamiar wymienić w tym skuterze CYLINDER KIT ATHENA SPORT PRO 70CC, MINARELLI LEŻĄCE AC Nr. Katalogowy w sklepie MIELOCH - AT-070200. I tu mam do Was pytanie czy wybór tego cylindra będzie dobry a jeśli nie to jaki. inny Chciałem dodać że wymieniłem już w tym skuterze.- 1. - wariator polini hi speed rolki 7,7 gr. 2. - sprzęgło malossi fly. 3. - pasek napędowy polini speed. 4. - wkład filtra powietrza twin air double Poza tym tłumik który w nim jest zamontowany to. Tecnigas silent pro jest odblokowany Co do Gaźnika jest on oryginalny Keihin KT Pb 017 średnica gardzieli ma 17 mm. Proszę o fachowe doradzenie mi co jeszcze trzeba w nim wymienić żeby było dobrze
Jeszcze co do gaźnika to niby gardziel ma mieć minimum 19 mm. Znalazłem taki podobny na allegro link. https://allegro.pl/oferta/gaznik-kymco- ... 4773285476


Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 17 sty 2023, 17:28 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
Jaki budżet na ewentualne mody? Bo od tego sporo zależy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 sty 2023, 21:22 
*

Rejestracja: 16 sty 2023, 17:49
Posty: 3
Pojazd: PGO
Około 1200 zł




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 sty 2023, 20:02 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
Wydech będzie dławikiem całego setu, do aktualnego zestawienia dodał bym oryginalne! Dellorto 19-21mm, króciec ssący motoforce, jakiś filtr typu Polini Airbox i nowe płytki membrany i najlepiej jakiś dzwon typu Polini Speed Bell, ogólnie wszystko zależnie od budżetu. I teraz temat wydechu, to wydech pod serie, ewentualnie pod chiny 70. Tutaj wydech jaki powinien zostać zastosowany to Yasuni R/C16, ewentualnie coś podobnego. Bez zmiany wydechu nie pakował bym się w żadne zmiany. Ten cylinder to bliźniak sport-pro od s6, czyli nawet nie sport, a midrace. Jeśli już, chcemy zmian na siłę to zestaw cylinder Malossi sport 70+19mm+dolot+dzwon i w przyszłości ewentualna zmiana wydechu, będzie dobrym wyborem i na razie powinniśmy zmieścić się w kwocie +/- 1300zł




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 sty 2023, 18:14 
*

Rejestracja: 16 sty 2023, 17:49
Posty: 3
Pojazd: PGO
Przyznam że trochę żeś mi namieszał, bo te części które wymieniłem na początku czyli cylinder i gaźnik już mam i jeszcze dokupiłem łożysko korbowodu Malossi MHR, 10x14x13.
Przed zakupem pytałem w sklepie Mieloch czy to wystarczy. Pan z którym rozmawiałem powiedział że powinno być dobrze na tym wydechu i filtrze powietrza. Nawet co do gaźnika który w nim jest czyli ta siedemnastka ale byłoby lepiej wymienić go na dziewiętnastkę dlatego go dokupiłem. Czy nic się złego nie stanie jeśli tak to poskładam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 sty 2023, 23:08 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
Aha, no nie określiłeś się jakoś jasno, napisanie że ma się zamiar zmiany, to nie to samo, co napisanie np. kupiłem już cylinder i mam go zamiar niedługo wymienić, no ale nie ważne. Nie wiem, co to za człowiek z tobą rozmawiał, no ale przyrost mocy wg. wykresów przy cylindrze Polini sport, dosyć podobnym na tym wydechu w porównaniu do seryjnego to +/- 20% i sam wydech BARDZO lubi niskie obroty, a pamiętaj że zakładasz cylinder midrace!. Od około 8,5k obrotów zaczyna tracić moc (zależnie od cylindra), więc fajnego vmaxu też z tego nie wyciśniemy. Co do filtra, to jak sobie chcesz, jeśli rozmiar mocowania filtra będzie dobry i będzie sobie radzić z tą wkładką czemu nie :mrgreen: Jeśli dobrze rozumiem masz wszystko o czym pisałeś wyżej i masz 1200zł jeszcze budżetu, proponuję poczekać na nowe s6 pro replice na mielochu i kupić za ~750zł, do tego dzwon polini speed bell, żeby sprzęgło szybko się nie zagrzewało, jakąś fajną membranę typu motoforce racing i króciec przelot, też od motoforce i będziesz miał dosyć ciekawy set, który tę 100 po regulacji spokojnie poleci :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy