Dzisiaj jest 28 cze 2024, 3:58



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 10 sie 2013, 13:06 
*

Rejestracja: 29 kwie 2012, 9:42
Posty: 31
Lokalizacja: Poznań
Pojazd:
Witam was,zaczne od tego że mój skuter to standardowy Quantumek 2t z cylindrem 70 (china).Otóż nie wiem czy to ma znaczenie,może jednak. Oddałem skuterek do serwisu zrobili mi sprzęgło rozrusznika,tylne łożysko i grzechotke od kopniaka,pojeździłem lekko 300km.Ale pewnego razu zapomniałem o oleju i skuterek standardowo zahałasował,sprawa jasna, zatarty cylek i tłok,wczoraj wsadziłem nowy cylinder tłok i cały zestaw,pięknie chodzi odpala od pierwszego na obrotach ładnie pyrka nawet 15 min, Ale problem sie pojawia gdy chce się prejechać,przejadę się z 500m i skuter gąśnie jest podobny hałas jak przy zacieraniu ale nie ze strony cylindra tylko przekładni oraz toważyszy temu dźwięk metaliczny tak jak by się coś odkręcało,zgaśnie i odpali momentalnie z pierwszego, jedzie dalej problem się powtarza coraz częściej gdy jest nagrzany i po którymś razie od zgaśnięcia się poprostu nie da jechać.Cylinder jest dobrze założony. Na nóżkach może chodzić cały czas,można dodawać gazu i nie robi problemów.wydaje mi się że wina łożyska,ale czy to możliwe że akurat po zatarciu jest taki odgłos i dopiero teraz? Olej jest napewno,kopci jak rafineria.Proszę o pomoc Pozdrawiam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 10 sie 2013, 21:26 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sty 2013, 22:43
Posty: 407
Pojazd:
Tłok puchnie




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

KALAJ MIDRACE !!!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 sie 2013, 8:47 
*

Rejestracja: 18 mar 2013, 22:18
Posty: 63
Pojazd:
Jeżeli zatarłeś cylinder,to łożyska też nie miały smarowania i mogły się przytleć ,dlatego ten chałas




_________________

kuba123




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 sie 2013, 7:28 
*

Rejestracja: 29 kwie 2012, 9:42
Posty: 31
Lokalizacja: Poznań
Pojazd:
Wydaje mi sie ze tlok raczej nie bo nie zdazy dobrze zgasnac a juz go moge odpalic i jade dalej, a jakie to moga byc lozyska? Na wale czy jak i ile moze kosztowac wymiana

-- 18 sie 2013, o 07:28 --

Pomoże ktoś?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 paź 2013, 14:38 
Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 wrz 2004, 16:41
Posty: 2430
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Gilera Stalker
ZŁY DZIAŁ!

Masz problem ze skuterem? to dlaczego tworzysz temat w dziale moto 50 (nie skuterów)?

Twórz tematy w odpowiednim dziale.

TEMAT PRZENIESIONY.




_________________

Sklep internetowy z częściami i akcesoriami do skuterów / motorowerów / motocykli
WWW.SKLEP.MIELOCH.PL

Szukasz części oryginalnych Aprilia / Derbi / Gilera / MBK / Peugeot / Piaggio / Vespa?
Jeżeli tak napisz na oe@mieloch.pl !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy