Dzisiaj jest 11 maja 2024, 14:12



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 05 lip 2015, 3:05 
*

Rejestracja: 05 lip 2015, 2:47
Posty: 33
Pojazd: Bacari Toto, Barton RS 14, TGB
2

Ostrzeżenia: 2
Ostatnio wszedłem w posiadanie skutera barton RS 14 z 2013 roku. Przebieg jakieś 14 tysięcy. Kupiłem go z rozwalonym silnikiem. Okazało się, że silnik to jedna wielka klamizera i nie nadaje się do remontu (ukręcone śruby osłony przekładni, ukręcona szpilka cylindra, luz na wale, silnik po przegrzaniu i kartery też nadają się do wymiany, pomijając fakt o zerwanym mocowaniu wydechu w karterze). Sam skuter jest owocem pracy wiejskich tunerów i inżynierów (np. felgi pomalowane sprayem, zatkana pompa oleju i przejście na mieszankę, ukręcone lusterka) Podjąłem decyzje o wymianie silnika na inny i tutaj zaczęły się schody.

Nie wiem jaki silnik zastosować. W skuterze znajduje się tylni hamulec tarczowy, a sam skuter stoi na felgach 13-calowych. Jak już to myślałem o pójściu w stronę czegoś markowego. Rozważam kilka koncepcji i chciałbym zasięgnąć porady innych. Jest to pierwszy skuter jaki mam okazje robić, bo dotąd jako mechanik zajmowałem się jedynie samochodami. Poniżej lista moich wizji:

1. Swap na silnik minarelli horizontal 100ccm (przeróbka na hamulec bembnowy)

2. Swap na silnik minarelli horizontal AC (Aprillia SR 50- tak aby silnik był na koło 13 cali i hamulec tarczowy)

3. Pewna osoba mi sugeruje, że pod górne mocowanie pasuje silnik od peugeota. Nie wiem jaki i chciałbym dowiedzieć się, czy to prawda.

4. Kupno nowych karterów i złożenie nowego silnika na nowych częściach.

Jaki silnik ładować do tego skutera?

Bardzo proszę o pomoc, bo całą sytuacja sprawia, że kolejne noce mam nieprzespane :(


Pozdrawiam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 05 lip 2015, 10:57 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2014, 17:51
Posty: 172
Lokalizacja: Jakubów
Pojazd: Barton Rs
Rozważ też przeróbkę na minarelli horiozntal lc tak jak ja zrobiłem w swoim Bartonie luknij do tematu o moim Bartonie to zobaczysz :)




_________________

Projekt 2014/2015 Rozpoczęty *_*
barton-rs-2t-t402700.html#p2623790




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 lip 2015, 12:13 
*

Rejestracja: 05 lip 2015, 2:47
Posty: 33
Pojazd: Bacari Toto, Barton RS 14, TGB
2

Ostrzeżenia: 2
Właśnie nie chce wdawać się w chłodnice...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy