Dzisiaj jest 23 lut 2025, 23:04



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 30 lip 2015, 14:19 
*

Rejestracja: 27 paź 2014, 20:01
Posty: 3
Pojazd:
Witam posiadam rometa 717 2t AC z 2011 roku i chcę wymienić olej w przekładni. Problem polega na tym iż gdyż xd nie wiem jaki olej kupić i ile tego oleju wlać i gdzie wgl jest korek spustu + wiem gdzie jest korek wlewu. PZDR.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 30 lip 2015, 16:00 
*

Rejestracja: 05 lip 2015, 2:47
Posty: 33
Pojazd: Bacari Toto, Barton RS 14, TGB
2

Ostrzeżenia: 2
Olej koniecznie Motul. Odkręcasz korek spustowy. Jak olej wyleci, to korek robisz sylikonem (czarnym, bo ludzie mają manie używania czerwonego sylikonu i tylko trochę, a nie pół tubki), zakręcasz korek, ale z wyczuciem, nie na chama. Odkręcasz wlew, nalewasz olej i zakręcasz. GOTOWE




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 lip 2015, 16:54 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Polecam Mobil HD 85W90, korek spustowy to zazwyczaj najniżej położona śruba w okolicach amortyzatora lub pod nim.Po odkręceniu powinna byc na tej śrubie podkładka miedziana która po dokręceniu uszczelnia przekładnię.Rozgrzej skuter aby olej się trochę rozgrzał, pomaga to w szybszym spuszczeniu starego oleju ponieważ olej po rozgrzaniu robi się rzadszy. Możesz też podczas spuszczania poluzowac korek wlewu oleju to jeszcze bardziej pomaga bo dostaje się do środka powietrze.Po spuszczeniu oleju zakręc korek z miedzianą podkładką do oporu i nalej świeżego oleju.Na karterach w okolicach wlewu oleju powinieneś miec wytłoczone ile tego oleju masz nalac, zazwyczaj jest to w granicach 110-130ml w zależności od modelu silnika.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy