Dzisiaj jest 21 maja 2024, 22:09



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 10 maja 2016, 10:44 
*

Rejestracja: 03 sie 2015, 23:22
Posty: 17
Pojazd: Yamaha Aerox R 2013
Witam, od jakiegoś czasu moja yamaszka nie pali na zimnym silniku. Praktycznie w ogóle nie mogę odpalić jej z elektrycznego zapłonu , a z kopniaka odpala dopiero po kilkunastu próbach , gdzie na początku nie łapie w ogóle , a po jakimś czasie wchodzi na obroty ale po chwili gaśnie , odpalenie jej z zimnego trwa kilka minut żebym w ogóle mógł zacząć jeździć . Nie grzebałem w ogóle w skuterach, nie chciałem nic popsuć . Niedawno wymieniłem świecę na nową i dalej to samo , poczytałem trochę i sporo osób miało podobnie przez elektrozawór ssania . czy jest do możliwe ? Powiedzcie jakie kroki zrobić żeby aerox palił mi od kopa bo jest to strasznie denerwujące, jeżeli gdzieś pojade i powiedzmy na drugi dzień chce odpalić ,nowy skuterek , prezentuje się ładnie, a jak przyjdzie do odpalania to wstyd :D Jeżeli tak to proszę o jakieś linki ( na pw też) gdzie mogę zamówić ten elektrozawór , a jeżeli trzeba czyścić gazior to jakaś instrukcja będzie mile widziana . Z góry dzięki ! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 10 maja 2016, 12:12 
***

Rejestracja: 31 sie 2015, 10:02
Posty: 929
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd: Aprilia RS 125
Imię: Kamil
Wydaje mi się, że jak by nie działało ssanie elektryczne to po prostu cały czas miałbyś je otwarte czyli dobrze by Ci palił na zimnym ale przelewało by go na ciepłym silniku.

Jak zdejmiesz filtr powietrza to nie wylatuje z gaźnika rozpylone paliwo ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 maja 2016, 15:11 
*

Rejestracja: 03 sie 2015, 23:22
Posty: 17
Pojazd: Yamaha Aerox R 2013
Ostatnio nie było mnie w domu i nie miałem jak tam pogrzebać , ale zrobiłem tak że na noc zostawiłem go na stopce lekko pochylonego do przodu i z rana odpalił mi za pierwszym razem praktycznie bez żadnego przerywania , czyli z tego co wnioskuje problemem jest ssanie ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 maja 2016, 19:42 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
Gaźnik masz w normalnym położeniu czy jakimś ,,tjuningowym "? :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 maja 2016, 20:23 
*

Rejestracja: 03 sie 2015, 23:22
Posty: 17
Pojazd: Yamaha Aerox R 2013
Moja Yamaha to w 100 % seria , kupiłem ją w salonie w 2013, wszystkie części są oryginalne i nic nie modyfikowałem,regularnie serwisowałem, przegląd mam ważny do sierpnia i wolałbym naprawić to sobie sam żeby nie płacić kilku stówek za jaką błahostkę jeżeli tak może być .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 maja 2016, 20:46 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
Myślałem że masz gaźnik na jakimś wymyślnym króćcu w dziwnej pozycji bo pisałeś że pochylony pali , może rzeczywiście jest gaźnik do czyszczenia , to nic trudnego najlepiej narysuj se schemat gaźnik opisz gdzie jaki wężyk ile obrotów śrubka od regulacji składu jest wykręcona , można umyć w benzynie , od siebie polecam aceton może być taki w sprayu do mycia pistoletów do pianki budowlanej dużo ostrzejszy od benzyny,testowane :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy