Dzisiaj jest 30 mar 2024, 7:57



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 02 gru 2015, 17:26 
*

Rejestracja: 02 gru 2015, 17:10
Posty: 2
Pojazd: kymco agility 50 one 4t
Witam.

Mam problem z Kymco Agility 50 One 4t.
Mianowicie skuter od roku stał w garażu. Przed zostawieniem go bak został zalany do pełna oraz został wymieniony olej.

Teraz mam problemy z pracą silnika.
Gdy odpalam go z rozrusznika skuter odpala ładnie i cichutko pracuje... gdy pochodzi tak z 2-4 minuty potrafi nagle zacząć się wkręcać na obroty. (coś z opóźnionym ssaniem? <mysli>)
Silnik pracuje równo może są do wyczucia lekkie wibracje raz jakby dostawał wszystkiego ok za chwile się przydusił ale to dosłownie ułamki sekundy...
Dodatkowo występuje taki problem że jak chce dodać gazu to zaczyna się dusić i gasnie. Na to z kolei pomaga pulsacyjne gazowanie (szarpanie manetki góra/dół) i gdy już ładnie się wkreci na obroty i puszczę anetkę to skuter schodzi z obrotów po czym chwilę się dusi i gaśnie;/
Dodam, że ostatnio usiałem na nim przejechać ok. 20km. I skuter w trasie dawał rade (do 70km/h) ale co skrzyżowanie gasł i musiałem go odpalać. Czyli gasł co zejscie z obrotów.


Podejrzewam gaźnik i jego złą regulację lecz mam problem z regulacją gdyż skuter bez względu na ustawienie dyszy mieszanki pracuje bardzo podobnie a delikatne kręcenie jest niezauważalne. Dodatkowo problem z regulacją sprawia to iż przy dodawaniu obrotów jałowych on pracuje gorzej bo zaczyna się dusić tak jak w przypadku dodawania gazu manetką.

Jakieś pomysły? Bedę wdzięczny za szybką pomoc.

Podejrzewam:
-na pewno źle wyregulowany gaźnik ponieważ sie poddałem i złożylem plastiki^^
-ssanie?
-zapchana iglica
-zabrudzony gaźnik
-coś innego ? :D

edit:
-zabrudzona świeca?

Nie chciałem rozbierać gaźnbika ani wykręcać świecy póki nbie zasięgnbę wiedzy od bardziej doświadczonych. Pozdraiwam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 03 gru 2015, 21:11 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
wyczyscic gaznik na bank zapchany jak stał tyle czasu to w gazniku jest pełno syfu wyczysc najlepiej kompresorem oczywiscie wczesniej rozebrac




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 gru 2015, 21:25 
*

Rejestracja: 02 gru 2015, 17:10
Posty: 2
Pojazd: kymco agility 50 one 4t
pele20101 pisze:
wyczyscic gaznik na bank zapchany jak stał tyle czasu to w gazniku jest pełno syfu wyczysc najlepiej kompresorem oczywiscie wczesniej rozebrac


gaźnik wyczyszczony. o dziwo był wyjątkowo czysty ale i tak rozebrałem na czynniki pierwsze wyczyścilem i złożyłem.
Teraz skuter reaguje jakby lepiej na regulację ale nie mogę sobie z nią poradzić;/ Czy byłby ktoś tak dobry i pomógłby mi z regulacją przez np. Skype? Chwilowo jestem w niemczech i nie uśmiecha mi się płacić w Euro za tą przyjemność




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 gru 2015, 11:42 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
szukaj poradników regulacji jak jest seryjny skuter to poradnik powinien wystarczyc do regulacji




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy