Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 12:47



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 28 lip 2014, 8:38 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
czesc chciałem wam przedstawic muj pojazd który posiadam od pazdziernika 2013 czyli niecały rok
marka skuterka yamaha booster 1998 rok skuterka kupiłem za telefon i 5dyszek niebył na chodzie ale po wymianie zębatki w pokrywie odpalił wtedy nie miałem stycznosci z yamahą to zrobienie mi zajeło 2 dni niejechał strzelał z wydechu że az uszy pekały patrze a kabel <masowy > wisi kumpel ma gaz na max a ja kabel dotkłem do silnika wyrwał prawie mi sie w poprzedni skuter niewbił zumico quick ad tamtej pory chodził fajnie tam lekkie awarie było pare braków które wmiare szybko ogarnełem
musiałem kupic
rozrusznik
czujniki hamulca
like gazu juz chyba 7ma
linke hamulca tył i tam ruzne duperela skuter przestał zime i przez ten czas dokupiłem kilka optycznych i mechanicznych czesci takie jak
lampa tył black lexus style teraz złota nówka
kierownica hebo carbon nówke
mostek kierownicy od chinczyka przerobiony zeby pasił
i czesc z której jestem dumny ze mam wydech którego w polsce prawie ze niema leovinci z niespotykany wydeszek ale ma mały minus jest pomalowany na czarno i był ciety i kijowo pospawany


skuterek w tej chwili jest rozebrany bo mam zakaz na puł roku za jedno piwko raz tylko po piwku usiadłem i mnie złapali hehe skuter szykuje na sezon 2015 w tym roku niebedzie duzo robione ale bede prubował robic jak najwiecej i najładniej



to co siedzi w bosterku
cylinder po portingu orginalny moc około 6km teraz tyle niema regulacja sie kłania
wydeszek leovinci z kiedys go ładnie ogarne
gaznik orginał delorto 12tka ale mam juz mikuni 16 bede kiedys zakładał
predkosc max 65licznikowe na orginalnym cylku po portingu troche wiecej
z optyki to kiera hebo carbon z mostkiem
lampa tył black lexus style teraz złota
błotnik tylni własnej roboty
na przedniej lampie ala beedlook beda prawdopodobnie soczewki



rzeczy jakie bym chciał kupic
koła z roxa w polerke
hampel tarcza na tył beden moze nie słaby ale bezpieczenstwo
licznik jakis 500km niemam licznika a tak na budziu 14 tys
ładne plastiki bo moje sa w takim sobie stanie
chcę go ładnie ogarnąc i cieszys sie jazda narazie zdjec niedam bo telefonu dobrego niemam a na 0.3 mpx niebede robił

-- 28 lip 2014, o 08:38 --

wczoraj sobie troche pogrzebałem przy skuterku wyczysciłem cały naped z syfu poskrecałem tak zeby mozna sie troche przejechac podczepiłem instalacje i karnołem sie troche po asfaldzie bez chamulców z odkrecona kiera kompletnie nic nieskrecone nieskrecam bo musze pokupowac kilka zeczy i instalacje zrobic bo zgineły mi swiatła




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html


Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 19:00 przez pele20101, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 28 lip 2014, 13:24 
*

Rejestracja: 21 lut 2013, 22:52
Posty: 100
Pojazd: Derbi GPR R
No zapowiada się ciekawie,zapraszam do mnie ;)




_________________

ZAPRASZAM DO MNIE !!! Mega Projekt!!

http://forum.mieloch.pl/projekt-derbi-gpr-racing-by-dawidoo-t397546.html

Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat ...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lip 2014, 16:07 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2014, 21:17
Posty: 1102
Lokalizacja: Skarszewy
Pojazd: Piaggio Sfera NSL 50 <3
Dawaj foty i nie gadaj




_________________

WBIJ DO GILERKI
gilera-gsm-50-supermoto-ebs050-t405481.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 lip 2014, 13:09 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
fotki
Obrazek

wydeszek
Obrazek

Obrazek




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 sie 2014, 8:54 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sty 2014, 15:28
Posty: 393
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Yamaha Aerox
Fajny Boosterek jaki masz tam cylinder? :o

Zapraszam do aeroxa .:D




_________________

YAMAHA AEROX FULL SPORT:
yamaha-aerox-green-black-white-by-mefiu-pro-replica-t379716.html



JAWA 20 PANCERKA
jawa-20-pancerka-72-by-mefiu-t406904.html


ZAPRASZAM :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 sie 2014, 9:06 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
cylinder jest seria ale był oddany do portingu ale pod ten wydech troche słabo idzie dzisiaj tak go skreciłem zeby sb pojezdzic i 40 kmh max po prostej ale jak złapie rezo to wystrzeliwuje jak proca 65 gdzies leciał niemiałem sie jak rozpedzic



fotkiiiii
czemu wydech taki usmarowany jak ktos wie wiem ze zła regulacja ale tyle to za duzo troche
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




dokładam fotke lampy i kiery lezakuja w domu szkoda zakładac kiere moge sprzedac za cos do bosterkaObrazek




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sie 2014, 20:05 
*

Rejestracja: 14 maja 2014, 20:03
Posty: 51
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pojazd: Peugeot V-Clic
Ciekawie sie zapowiada, lampa na tyl kozak, ale boosterkowi to bym kolorek zmienil :D




_________________

Peugeot V-clic custom aprilia sr, swap malaguti r180

Obrazek

peugeot-v-clic-t396376.html

Link do Fanpage -> https://www.facebook.com/pages/Peugeot- ... 482?ref=hl




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 wrz 2014, 8:48 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
kolorek bede zmieniał mysle zeby spowrotem przemalowac na czarny mat kolorek bedzie taki jaki sie w sklepie spodoba hehe

-- 20 sie 2014, o 19:54 --

to tak w bosterku troche sie zmieniło pomalowałem na czarny mat wyszło masakrycznie i zmieniłem cylinder na china 70 i jest niebo a ziemia przyspiesza super az wyrywa za cylek dałem 100wke narazie docieram zaczynam mam zrobione max 20km

-- 30 sie 2014, o 21:30 --

czesc odswiezam skuterek jak narazie jezdzi i sie nie psuje skuter złozony poskrecany mam mały problem skuter ładnie odpala zimny bez ssania bo niemam od kopa ładnie chodzi nie gasnie rozpedza sie wrecz super jak dla mnie ale trapi mnie jedna rzecz skuter leci tylko 63 licznikowe na starym cylku tez i na seryjnym orginalnym tez czy ten silnik nie poleci wiecej dochodzi do tej predkosci moment max 20sekund a potem stop jechałem kiedys w trase 200km i nawet z jebitnych górek nie pojechał więcej

-- 10 wrz 2014, o 08:48 --

odświeżam to tak skuterek sprawuje sie dobrze pali jeżdzi na razie docieram cylek za 100zł jestem zadowolony tłok nie puchnie pali śmiga aż miło , niestety ale pozbyłem się lampy tylnej poszedł brackiemu na koło i w drobny mak kiedyś sie kupi inna trochę podregulowałem i jest buza aż strach z miejsca manete dać na ful , muszę kupić iskrownik bo brak świateł mnie dobija mam zrobione długie krótkie świecą słabo a brak kierunków stopu klaksonu i ładowania




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 wrz 2014, 9:14 
*

Rejestracja: 14 maja 2014, 20:03
Posty: 51
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pojazd: Peugeot V-Clic
Kiedy malujesz? :D




_________________

Peugeot V-clic custom aprilia sr, swap malaguti r180

Obrazek

peugeot-v-clic-t396376.html

Link do Fanpage -> https://www.facebook.com/pages/Peugeot- ... 482?ref=hl




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 wrz 2014, 14:47 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
mam pomalowane na czarny mat ale mysle nad zmiana plastików bo moje sa popekane zwłaszcza duzy tylni i nie opłaca sie go naprawiac narazie brakuje szmalu mam juz upatrzone plastiki w dobrym stanie u mojego dostawcy czesci jak bede miał kaske to kupie cały komplet i oddam do lakierni bo ja nie jestem dobry w malowaniu szybko trace wene i odwalam fuszerke




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 wrz 2014, 19:40 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2013, 11:43
Posty: 435
Lokalizacja: Limanowa
Pojazd: Piaggio Sfera 50 94r.
Booster do ogarnięcia i będzie kosa :wink:




_________________

piaggio-sfera-by-krolik-t380343.html <--- obczaj Sferke

https://www.facebook.com/sfera.piaggio.project.94 <--- Fanpage
Obrazek

post2615614.html#p2615614 <--- Suzuki Vitara OFFroad project!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 paź 2014, 17:40 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
już jak dla mnie jest kosa trochę pouczyłem się jazdy na kole czasami się udawało trochę poleceieć nw max 10metrów trochę trudno mam do nie mam prawej ręki to trochę ciężko ale i tak lepiej od kumpla w pełni sprawnego oczywiście gleby tez były jedna na asfaldżie druga na polu dupa boli do dzisiaj, gaz mam przerobiony tak ze gaz daje do przodu trochę lipa ale inaczej narazie nie moge zrobic (niema kto) a tak ostatnio leciałem ją 70 gażnik za mały i napęd trochę muszę podregulować wysokie obroty kręci a tak ze skuterek niema żadnych świateł i bracki mi połamał lampe z tyłu na gume poszedł przy próbie zerwania laczka na asfaldzie opony przyczepne chociaz protektora juz mało zostało

-- 5 paź 2014, o 18:50 --

no i musze znowu odswiezyc no to tak do skuterka wpadło kilka partsów
plastik tylni ful orginał 91rok prawie jak nówka jedno małe pekniecie ale niewidac
plastik przedni z lampa komplet tez 91 rok starsze odemnie
pływak do paliwa ale nw czy chodzi niemam skad ogarnac wskazówek połamały sie dziadówy
i wczoraj 2 usterka od roku czasu która mnie unieruchomiła w trasie jak na złosc gaznik sie zapchał
dzisiaj przeczysciłem i wruciłem na chate potem gaznik przedmuchałem wyczysciłem na glanc pojechałem sie karnac i mi zdechł i niepali rozkreciłem prawie całego i prawie wszystko jest ok iskra ok wacha dochodzi komprecha jest a zero reakcji
troche ciezej wał zaczoł chodzic nw czemu
to chyba mam ten sezon z głowy brak hajsu roboty i lipa ale pewnie go zrobie pewnie jakas głupota jutro bd ogarniał zdjecia wzuce jak listonosz mi przyniesie czesci do tela tzn dotyk i bd fotki jak sie prezenci



odswiezam dzisiaj sprawdziłem cylek i niestety wypadło zabezpieczenie tłoka i ten rok mam z głowy po trochu bede robił kompletny remont na wiosne bd smigac




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 paź 2014, 19:12 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lip 2014, 23:17
Posty: 573
Lokalizacja: Zabrze
Pojazd: Apka Sr
ja bym lampę folią obkleił :P rób zdjęcia i wrzucaj jak najszybciej powodzenia :P wpadnij do mnie :wink:




_________________

sr-old-by-denis-t398223.html
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 paź 2014, 20:28 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
narazie yamaha stoi w czesciach zbieram czesci zeby złozyc silnik jak narazie kupiłem uszczelki komplet a co potrzebuje to łozyska i simeringi jak kupie to bd składał a na lampe mam inny patent ale to pokaze jak skombinuje jakis aparat

-- 25 paź 2014, o 20:28 --

dodaje fotke yamahy znalezionej na fb kuzynka robiła
Obrazek
akurat były stunt katy i za poprzeczki żeby do tyłu nie polecieć służyły 2 kierownice z chinczyka hehe
zdjecie z +- półtora miecha teraz rozebrana do gołej ramy i po trochu ja ogarniam
jak na razie zrobiłem
wykreciłem silnik rozkręciłem do ostatniej śrubki wyciągnełem łożyska wszystko 2 tygodnie pucowałem żeby brud zlazł i pomalowałem na czarno
jak na razie kupiłem tylko komplet uszczelek 50 zyla poszło a jak na złość niema uszczelki łączącej kartery i bd musiał robić sam < łatwizna >
naprawiłem instalacje wszystko co było nie halo wymienione kostki kabelki
pomalowałem tylne koło na taki sam kolor co silnik ale lipa bez piaskowania sie nie obejdzie ale pewnie wpadną inne koła bo opony od nowości już sparciałe
więcej jak na razie nie robiłem bo reszta rzeczy jest sprawne i w dobrym stanie i jest holersko zimno a w domu nie da mi mama grzebać hehe jak na razie nie mam szmalu mysle ze od początku roku zacznę kupować części żeby złożyc silnik tzn łożyska simeringi i może jakiś cylek chociaż nie muszę mam 50tke po porcie i tłok w dobrym stanie to bd latać na razie zdjeć wiecej nie dodaje bo jak na złość w tym roku już 7my telefon rozwaliłem sypią sie te złomy a i może ale może wpadnie mały up tzn
sprzegło polini 2g
dzwon naraku r/vent ale jest jedno ale muszę ogarnąc kase na wysyłke wykrywacza do metali postaram się ogarnąć bd chociaż jedna rzecz sportowa w napędzie oprócz paska

to zeby skuter zaczoł smigac i był sprawny musze kupic
łozyska
simeringi
iskrownik brak ładowania już pół roku
osłone wiatraka nowa moja brzydka
jakis licznik okragły tak zeby włozyc moja wkładke i wskazówki
podłoge moje pekła jak glebe wyrznołem przy stuncie co poradzic
olej przekładniowy odrazu litra kupuje
jakis wydeszek ale niekoniecznie mam dwa jeden sito plus a drugi leovinci z ale brzydki pospawany brzydko
pułksiezyc bo frezy juz niedomagały i kopke odrazu i tulejke i onie zebatki na wał ta i co sie na bolec wkłada nie sa zryte ale nowe bd ładnie sie kopac
nw co dalej cos pewnie jeszcze kupie


a teraz rzeczy które juz mam i niemusze kupowac
plastik przedni i tylni prawie jak nówki lekkie zapraweczki trzeba zrobic i pomalowac

kiere hebo bd zakładał
kartery juz leza chyba z 2tygodnie gotowe fo składanie brak łozysk i simerów mnie opuznia
przełaczniki inne od starszej wersji bostera bodajze 91rok a muj 98 musze przedłuzyc kabelki bo krutkie i kostki niechowaja sie pod plastikiem
a teraz rzeczy które bede prawdopodobnie modził
pokrywe przekładni jakies wzorki ala str8
tylna lampe led jak ogarne dobre diody i inne partsy potrzebne do tego
moze z przodu soczewki z opla calibry wszczepie w stara czache ale nw jak wyjdzie zrobie jak najlepiej
malowanie ramy na jaki kolor to nw bd czas na to
i wiele wiele innych rzeczy chcem zeby była sprawna w 100% niezalezy mi az tak bardzo na vmaxie ale na bez awaryjnosci w tym roku juz sobie nie pojezdzi ale sie rozpisałem hehe ale trzeba




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 paź 2014, 21:28 
**

Rejestracja: 12 cze 2014, 18:21
Posty: 436
Pojazd: Kymco Vitality
Plany ambitne. Jeśli zrobisz co chcesz to będzie kozak w choooy




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 paź 2014, 11:22 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
dzieki




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 paź 2014, 11:32 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lis 2013, 16:38
Posty: 240
Lokalizacja: PRZYSZOWA
Pojazd: SIMSON
Plany dobre. Powodzenia w projekcie.
Wpadnij do simka. :D




_________________

SKOMENTOWAŁEM TWÓJ TEMAT ZROB TO SAMO

SIMSON BY SYLVUS
simson-s51-by-sylvus-t395499.html
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 paź 2014, 11:40 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2014, 20:54
Posty: 806
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Kymco Vitality
Boosterek nawet, nawet, ale nie mój gust kolorku :<
Plany zacne :D Zapraszam do mnie :lol: :lol:




_________________

Kymco Vitality 2T 09' Zobacz >>> kymco-vitality-2t-09-by-strzala654-t400897-20.html
Jawa 50 typ 20#Odbudowa Zajrzyj >>> jawa-50-typ-20-red-kaczka-odbudowa-by-strzala654-t406436.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 paź 2014, 18:36 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2013, 11:43
Posty: 435
Lokalizacja: Limanowa
Pojazd: Piaggio Sfera 50 94r.
Powodzenia w realizacji planów :wink:




_________________

piaggio-sfera-by-krolik-t380343.html <--- obczaj Sferke

https://www.facebook.com/sfera.piaggio.project.94 <--- Fanpage
Obrazek

post2615614.html#p2615614 <--- Suzuki Vitara OFFroad project!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 lis 2014, 21:49 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
dzięki wszystkim za komenty kolorek bede zmieniał zebym miał aparat to bym zrobił zdjecie nowych plastików czarny połysk oryginalny od nowosci ale trzeba bedzie odswiezyc narazie yamaszka stoi w czesciach rama cała rozkrecona tylko stacyjka została a silnik a raczej kartery mam schowane w łóżku hehe dopiero od stycznia zaczne kompletowac czesci na razie mam problemy finansowe to niebedzie duzo kupowane a tego bedzie sporo
a tak jesli miał by ktos rame z papierami to na nowy rok był bym chetny bo od roku czasu jezdze na kwitach z hinczyka policja łapała ale ciemniacy nie pokapowali sie hehe
a tutaj dodaje jakie plastiki kupiłem ze skutera na czesci na zdjeciu sa brudne
http://olx.pl/oferta/yamaha-mbk-czesci- ... 3e1066ebfc
naklejki z tylnego plastiku juz zerwałem jakąs tasma przyklejona była kilka zostawiłem
a z przodu ta 6stka nie zrywam narazie bo na gluta chyba przyklejona brzydko by wygladało a po za tym dla mnie moze byc nakleje sb naklejke stage 6 i styknie


a po zatym jak ktos potrzebuje czesci to pisac do tego goscia zobaczcie ile ma skuterów na czesci i niema az takich astronomicznych cen

-- 7 lis 2014, o 21:49 --

na razie prace stoją bo nie wiem czy opłaca się wkładać w niego takie bosterki bez kwita za 5 stów stoją z niezłym setupem ale co tam wole w yamahe utopic hajsiwo
tak pomyślałem ze trzeba złoźyć go na w miare dobrym setupie i czy opłaca się to robić na verticalu czy odrazu lepiej wstawic horizontala
chce moze ktos kupic wariator hebo do hina 2t od kumpla wyhaczyłem kiłeja huricana i w nim wynalazłem wario zdjec nie dodam bo nie mam czym zrobic hehe albo jak ktos ma to bym kupil moze tuleje zeby pasowała bo z verticala za mała i ten tylny metal w wariu bo frezy wieksze
mysle ze na nastepny tydzien wpadna łozyska jakies skf




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy