Dzisiaj jest 19 mar 2024, 4:58



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 23 gru 2015, 0:46 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Siemka !!

Z racji że nabyłem dzisiaj sprzet postanowiłem wam go pokazać a mianowicie Aprilia SR 50 AC Minarelli 99r.
Sprzęt nabyłem okazyjnie za 500zł myślę że warto jak za tą cenę szczególnie że z papierami.

Zdjęcia :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ktoś był fanem silikonu :D
Obrazek
ObrazekObrazek
Mercedes a140 też potrafi a ponoć damskie auto :P
Obrazek
Set jaki w nim siedzi jest całkiem całkiem ponoć 102km/h jedzie na nami zobaczymy jak odbiore od mechanika prawdopodobnie tłok spuchł.
- Cylinder Malossi sport 70 (+głowica,tłok,pierścienie i membranki [carbon])
- Sprzęgło i dzwon sprzęgła Malossi
- Pasek Malossi
- Gaźnik Tec Racing 17,5mm
- Wydech LeoVince RR
- Nowy akumulator żelowy
Częsci jakie już do niego zamówiłem :Obrazek
Do tego lusterko f1 chrom.Po świętach jak dostane tylko jakiś hajs to wpadnie nowa lampa przód i tył .
Oczywiście Blackline przód. Plastiki są do roboty brak zaczepów ale to się zrobi jutro za to się biorę z tatą nadkole seryjne tylne przerobię bez żadnych wlotów z roxa bo to oklepane według mnie nadkole będę starał się zrobić proste tak jak u Eldo bo jest przepiękne . Porobić muszę polerki klamek przekładni . Apka będzie miała wyszlifowane i poszpachlowane plastiki jak narazie póki nie zrobi się ciepło albo załatwię garaż żeby tam polakierować. Rama będzie malowana na czerowno plastiki czarny mat z wstawkami czerwonymi i czarne felgi z czerwonymi paskami . I to tylko tyle apkę będe długo robił z powodu braku kasy rodzice mnie niestety nie sponsorują a do pracy nigdzie nie pójdę bo dopiero 14 chyba że w wakacje . Póki nie zrobię tego AM sr'ką będę jezdził rzadko po ulicy.Myślę że to wszystko . Jak tylko odpalę dam filmik jak chodzi .


Ostatnio zmieniony 06 wrz 2017, 20:36 przez Wynalazca, łącznie zmieniany 10 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 23 gru 2015, 4:47 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
Wynalazca pisze:
dopiero 14

A prawko AM jest aby poruszać się motorowerem? :D

Moim zdaniem się opłacało wziąć za 500zł, lecz przed Tobą dużo pracy - jak fizycznej, tak psychicznej i pieniężnej. Coś za coś. Jak patrzę na zdjęcia, to chce się aż płakać. Ja na Twoim miejscu bym go całkowicie rozebrał do ostatniej śrubki i powolutku działał nad nią. :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 gru 2015, 10:56 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
No i jest w końcu SR :wink:

Za 500pln z dowodem warto było wziaść bez dwóch zdań to na wstępie. Faktycznie roboty przy tym moto jest sporo, nawet trochę więcej jak sporo ale do ogarnięcia własnymi siłami (zawsze to taniej) :wink: Tak jak wyżej kolega wspomniał, rozebrać to do gołej ramy i powoli składać usuwając silikon (miejmy nadzieje ze tylko z plastików) :wink: Silnik AC więc w przypadku cyla (gdyby była koniecznosć wymiany itp) zawsze to tańsza opcja od LC. Squter na pewno do jazdy po gruntownym remoncie !
Wracając do zamówienia, osobiście zainwestował bym w nowy wkład filtra DL i ew. uzywaną puszkę jak nie ma niż nowy stożek ale to już nie moja działka :wink:

A transport w bagażniku panie... już myślałem że w tym roku nic mnie nie zaskoczy ! :shock: :mrgreen:

Powodzenia ! :wink:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 gru 2015, 10:58 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Silikon na szczescie tylko na plastikach . Skuter rozebralbym tak jak mowice ale nie mam warunkow bo pod wiata z kazdej strony wieje a w zime -10 az sie robic nie chce . Ale skuter ogarne bo warto.




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 gru 2015, 18:53 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
U mnie tam dzis bylo +17stC :wink:

Daj znac co tam z cylem itp




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 gru 2015, 19:12 
*

Rejestracja: 06 mar 2011, 15:47
Posty: 144
Lokalizacja: Zawiercie
Pojazd: Rasing China
Ja na Twoim miejscu wywalił bym poliniego... Robie skuterki i różne wozidła od 9 lat ... Żeliwo był okiedyś dobre. Teraz technika poszła troszkę do przodu... masz AC musisz zainwestować w AL bądź przerobić na LC. Polecam cylki stage6 ;-) polini to dobra firma ale to tylko żeliwo plus dobry tłok.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 gru 2015, 19:54 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Po długich konsultacjach z tatą stwierdziliśmy że skuter rozbieramy rama i koła do egiptu nowe plastiki kupie dosyć tanio bo za 250zł lampe przód i tył za 120zł po świetach .Silnik i instalacja idzie do mechanika żeby odpalił silnik i zobaczył co nie tak chyba że sam spróbuje naprawić . Ogólem apke będę składał od nowa. A lutym prawko wiec legal :D




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 gru 2015, 21:58 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
Nie ma co chlopakowi zawracac tylek teoriami o nicasilu i zeliwie bo nie jest na tym etapie jak widac. Cyl zeliwny zawsze moze szlifnac w dobrej cenie i dokupic ew. nowy tłok gdy ten okaze sie byc do wymiany i ma dalej sporta na chodzie a kase lepiej wtopic w to co ledwo dyszy czyli to co w/w.

Ja to tak widze na chwile obecna. No chyba ze to Polini okaze sie byc do wymiany (co jest raczej nierealne) to warto zastanowic sie nad alu. Zeliwo nie jest takie zle, streetrace mialem ponad sezon i dostal ten cyl zdrowo w tyłek a sprzedal sie jak nowy (bo w takim stanie byl).

Bede obserwowal postepy :wink:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 gru 2015, 17:08 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Jutro na krótko podłączam instalacje i próbuje odpalić jak się nie uda oddaje mechanikowi.Jak by odpalił to w piątek nagram filmik jak chodzi i jak jeżdzi bo ponoć mam kamere dostać :D
@Edit
Podłączyłem instalacje na krótko iskra jest paliwo jest a skuter nie odpala :( Po świętach leci do mechanika będzie niedługo garaż także sr'ke rozbieram do gołej ramy maluje i składam od nowa na nowych śrubach itd .
Tak wygląda apka teraz:
Obrazek
Kupiłem szpachle żywice i mate szklana .Obrazek
Piwko nie moje tylko taty :D
Nowe części:
Obrazek
Ogarnełem szafkę gdzie bede trzymał części oczywiście w domu :)
Obrazek
Tylko czekać na klucze od garażu i apke rozbieram i wujek wypiaskuje mi lagi felgi ramę pokrywę napędu .
Malowanie takie jak u eldo będzie .I to chyba na tyle myślę że do kwietnia ją ogarnę jeszcze PJ mi rodzice załatwią . I będzie można pojeżdzić




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 gru 2015, 17:59 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:25
Posty: 1934
Lokalizacja: Morąg
Pojazd: Junak 305
Widzę przyczynę przyszłego zatarcia. Nie montuj tego siatkowego filterka.




_________________

Longjia Exactly 2008r. next Generic Trigger 2007r. now Junak 305 2016r.

ObrazekJunak 305 by Nikodem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Where I am?

Facebook

Youtube




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 gru 2015, 18:03 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Spokojnie na ten filtr będzie nakładana taka jak by skarpeta :)




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 gru 2015, 9:11 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
nikodem239 pisze:
Widzę przyczynę przyszłego zatarcia. Nie montuj tego siatkowego filterka.

Wynalazca pisze:
Spokojnie na ten filtr będzie nakładana taka jak by skarpeta :)

Gdybyś chciał, sprzedam Ci gąbkowy Polini Air Box 37mm, 90°, stan BDB. Został tylko raz zamontowany na pół godziny, ale jednak odpuściłem sobie stożek. Pod moim setupem lepiej ciągnie na fabryce. :wink: Mogę go Ci tanio odsprzedać, bo i tak mi leży. :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 gru 2015, 19:48 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Miastowy pisze:
nikodem239 pisze:
Widzę przyczynę przyszłego zatarcia. Nie montuj tego siatkowego filterka.

Wynalazca pisze:
Spokojnie na ten filtr będzie nakładana taka jak by skarpeta :)

Gdybyś chciał, sprzedam Ci gąbkowy Polini Air Box 37mm, 90°, stan BDB. Został tylko raz zamontowany na pół godziny, ale jednak odpuściłem sobie stożek. Pod moim setupem lepiej ciągnie na fabryce. :wink: Mogę go Ci tanio odsprzedać, bo i tak mi leży. :wink:

Nie dzięki narazie hajsu nie mam :(
Do aprili zamówiłem dzisiaj :
NOWA LAMPA TYŁ REVO CHROM
NOWA LAMPA PRZÓD REVO Z RINGAMI
NOWY KOKPIR STARY CAŁY W SILIKONIE
NOWE NADKOLE TYŁ

Jeszcze muszę dorobić nowe zaczepy czaszy i kupić szybę na kierownice i plastik pod kierownice i skończone plastiki kompletne w 100%




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 gru 2015, 19:56 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
Z czego robisz zaczepy do czaszy? Bo ja też muszę zrobić. Kumpel mi mówi, żeby zrobić z blaszek i złączyć to je matą szklaną, ale nie wiem czy to dobry pomysł.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 gru 2015, 22:10 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Miastowy pisze:
Z czego robisz zaczepy do czaszy? Bo ja też muszę zrobić. Kumpel mi mówi, żeby zrobić z blaszek i złączyć to je matą szklaną, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Zaczepy robie z plastiku 3mm albo 4mm zależy można też z plexi . I łączymy to matą szklana albo samą żywica i trzyma tak robiłem w starym skuterze i do dziś się trzyma .

-- 26 gru 2015, 23:10 --

Małe zainteresowanie dlatego ze to nie Aerox ;(((




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 gru 2015, 22:36 
*****

Rejestracja: 24 sty 2013, 15:17
Posty: 2494
Lokalizacja: Wałbrzych
Pojazd: E46/ Vega swap Piaggio 125
No na forach głównie ałeroksy lubię :) Nawet mój projekt w który poszło bardzo dużo pieniędzy, czasu i wgle nie ma powodzenia :)




_________________

Zapraszam do obejrzenia mojego swapu, kiedyś siedział chiński 4t,następnie minarelli horizontal a teraz piaggio 125cc

post2459516.html#p2459516

maciej3290 pisze:
Prawda taka ,że doniczka była pełna i do baku się spuścił i mu dysze zalepiło




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 gru 2015, 22:42 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
malaguti-f12 pisze:
No na forach głównie ałeroksy lubię :) Nawet mój projekt w który poszło bardzo dużo pieniędzy, czasu i wgle nie ma powodzenia :)


Ja akurat śledzę twój projekt i czekam aż skończysz bo mi się naprawdę spodobał.




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 gru 2015, 22:51 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
Oj tam narzekasz, kilka dni na forum a na chwilę obecną i tak masz "spore branie w temacie" :wink: Ja tam ciągne po forach swój projekt od 2009r mam 3x tyle lat co Ty i nie narzekam :mrgreen:

Ogarniaj moto bo dobrze Ci idzie :wink:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 gru 2015, 22:59 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
eldo pisze:
Oj tam narzekasz, kilka dni na forum a na chwilę obecną i tak masz "spore branie w temacie" :wink: Ja tam ciągne po forach swój projekt od 2009r mam 3x tyle lat co Ty i nie narzekam :mrgreen:

Ogarniaj moto bo dobrze Ci idzie :wink:


Dzięki głownie ty mnie mobilizujesz do tego aby ogarnąć Aprilie . Czekam na garaż i będzie piaskowana rama i felgi a potem będzie lakierowane proszkowo a plastiki pokleję i wujek mi załatwi tanio malowanie plastików ramy i felg a drugi wujek mi wypiaskuje na stoczni .




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 gru 2015, 0:06 
*

Rejestracja: 01 lut 2015, 17:03
Posty: 60
Lokalizacja: Wesoła
Pojazd: Romet 777
Apka wymaga ogarnięcia ale widzę ze działasz i to się chwali.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy