Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:23



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 23 lip 2017, 14:03 
*

Rejestracja: 06 mar 2015, 20:55
Posty: 51
Pojazd: Aprilia sr 50
Witam mam mianowicie taki problem posiadam aprilie sr 70cc jakies rok temu został przerobiony z 50 na 70cc, czesci wydaje mi sie tez w miare normalne gdzies juz podawałem na forum, od niedawna słysze znowu taki sam hałas jak przed remontem, łożyska korbowodu( było to rok temu i nie przypomne sobie tego glosu ale wydaje mi sie ze to jest to samo ) ciężarki poślizgi<---(czy jak to sie nazywa) i pasek sprawdzony stan prawie nie ruszony dodaje nagranie moze uda sie usłyszeć prace slinika i stukanie od niego co moze byc winna takiego stukania czy znowu łożyska korbowodu czy cos innego jak korbowód to czemu tak szybko padło ;/? https://www.youtube.com/watch?v=OT_Od2lJsgs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 23 lip 2017, 21:46 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2016, 16:52
Posty: 135
Pojazd:
Sprawdź czy na wale są luzy (kolba, łożyska boczne).
Jeśli nie powyższe to takie stukanie może powodować sprzęgło rozrusznika. Możesz je wywalić i wstawić tulejkę o takiej samej grubości i średnicy jak ja.
Możliwe że to też wina wariatora i wyrobionych ślizgów.
W moim przypadku stukanie i wibracje powodował gaźnik który stukał o ramę, możesz to sprawdzić.

Jeśli żadne z powyższych nie jest przyczyną to taki urok 2t AC. Też zawsze miałem jakieś stuki, puki pomimo zdrowego silnika. Pooglądałem kilka filmów na yt jak pracuje silnik 2t ac i zrozumiałem że nie ma czym się przejmować jeśli osiągi nie spadły i nie ma problemów żadnych itp...




_________________

Obrazek
Gilera DNA

Obrazek
Romet 717




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lip 2017, 17:43 
*

Rejestracja: 06 mar 2015, 20:55
Posty: 51
Pojazd: Aprilia sr 50
wariator pasek i slizgi sa dobrym stanie tak jak tulejka i obciazenie gaznik raczej nie ma o co stukac na wolnych obrotach tez słychac te stukanie i bardziej brzmi ten głos jak z silnika moze to winna czegos innego niz tego łożyska i mam taka nadzieje bo za droga jest naprawa ;/ a mil. nie zarabiam zeby pakowac co chwile w niego kasy :/ ale chyba zrobie jak kolega pisal jak gps jedzie mi rowne 90km/h i przyspieszenie ma to narazie bede tak jezdził oby nie roskraczył sie gdzies po drodze a co gorsze zblokowało mi tylnie koło




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy