Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 18:20



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Gilera SMT 50
Post: 18 sie 2014, 19:26 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2014, 18:33
Posty: 6
Lokalizacja: Gorlice
Pojazd: Gilera SMT 50
Witam. Jestem nowy, zarówno na forum jak i w świecie motocykli, lecz niedawno stałem się właścicielem Gilery SMT 50. Moto z roku 2007, sprowadzony z Austrii, jeden właściciel, zakupiony w Tarnowskim komisie za 3700zł. Pierwsze spojrzenie na tą maszynę sprawiło, że poczułem "to coś" i wiedziałem, że musi być moja, emocje jednak sprawiły, że chyba przepłaciłem.
1. Motor sprzedawany był bez przedniego zacisku hamulca, oraz z jakimiś dziwnymi instalacjami elektrycznymi. Przy wlewie paliwa znajduje się przełącznik, który nie jest do niczego podłączony, przy manetce gazu znajduje się jakiś przycisk też z luźnymi kabelkami. No ale.. może jakieś neony czy inne cuda, kto wie.
2. Zarówno ja, jak i sprzedawca zapomnieliśmy o akumulatorze, ale ma zostać dosłany w cenie ;)
3. Zauważyłem, że chłodnica po dość krótkim czasie staje się gorąca, a wiatrak przy niej nie działa. Jest to możliwe, że to przez brak akumulatora?
4. Motor chodzi bardzo dobrze, jedynie czasami 5 i 6 nie chce wejść płynnie. Czytałem jednak, że to dość częsty problem.
5. Cały czas świecą mi kontrolki od oleju, temperatury i paliwa. Sprzedawca powiedział, że to prawdopodobnie brak akumulatora, czy to prawda?
6. Wygląd zewnętrzny bardzo dobry, jednak część plastików pochodzi prawdopodobnie z Malaguti xsm.
Czyli jakieś szlify były.
Oto zdjęcia: Obrazek

Obrazek
Jak oceniacie? I pytanie. Czy taki zacisk będzie dobry? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=45 ... rule_id=91

Efekty mini "sesji": https://imageshack.com/a/BOdz/1
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




_________________

Gilera SMT
Obrazek
http://forum.mieloch.pl/gilera-smt-50-t399053.html


Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 12:08 przez YeahPanic, łącznie zmieniany 3 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 18 sie 2014, 20:06 
Virtual Tuner

Rejestracja: 20 lip 2012, 12:02
Posty: 337
Pojazd: Fake.SM
Ogarniaj SMT bo da się z niej zrobić dobre SM.
Wrzucaj do niej jakieś krótkie mocowanie tablicy, inne kierunki, handbary itp.
Zapraszam do siebię !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 sie 2014, 14:39 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2014, 18:33
Posty: 6
Lokalizacja: Gorlice
Pojazd: Gilera SMT 50
Postanowiłem odkręcić dziś plastiki i zauważyłem, że jeden z dwóch kabelków, od tego przełącznika, przy baku, był urwany, więc przylutowałem go. Kabel ten prowadzi do wiatraka przy chłodnicy a drugi do akumulatora. Gdy dostanę akumulator zobaczę czy to działa :)

-- 20 sie 2014, 15:39 --

Dziś pozbyłem się szpetnych naklejek przy kanapie oraz na osłonie wydechu (sponiewierana naklejka malossi) , którą wypolerowałem ;d Zamówiłem także zacisk hamulca, klocki i dorobiłem zapasowy kluczyk. Straciłem również masę czasu w kolejce w wydziale komunikacji tylko po to, zeby dowiedzieć się, że od dawna nie potrzeba już mieć czerwonych tablic do przejścia przeglądu ... I zauważyłem kolejny problem -.- z prawej strony silnika wycieka płyn chłodniczy. Kolega powiedział, że to mogą być zużyte simeringi. Czy może mieć racje i czy po otwarciu tej osłony nie wyleje mi się cały płyn chłodniczy?




_________________

Gilera SMT
Obrazek
http://forum.mieloch.pl/gilera-smt-50-t399053.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 wrz 2014, 14:31 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2014, 21:17
Posty: 1102
Lokalizacja: Skarszewy
Pojazd: Piaggio Sfera NSL 50 <3
Będzie z tego kawał sm ;D Jakąś mechanikę planujesz ?




_________________

WBIJ DO GILERKI
gilera-gsm-50-supermoto-ebs050-t405481.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 wrz 2014, 10:34 
*

Rejestracja: 06 sie 2014, 10:58
Posty: 10
Pojazd: DRD RACING 2007
Kontrolkami się nie przejmuj, miałem to przez rozładowany aku. A co do wycieku, ja mam DRD Racing kupione od znajomego, i on zmieniał tarcze sprzęgła, jednak jak skłądał silnik to bez żadnych uszczelek ani nic, zdjąłem jeszcze raz, zobaczyłem tarcze - faktycznie nowe i skleiłem na silikonie - Idealnie nic nie kapie. Takimi minimalnymi wyciekami to i tak się nie przejmuj, bo zawsze z czegos minimalnie leci. Ja muszę jeszcze uszczelniacz zmienić na dźwigni od skrzyni biegów, ale to drobnostka. Jak kupiłem sendę to też byle co wyskoczyło. Tu klocki, tutaj kabelek od czujnika temp. urwany, nowy kupiłem. Uszczelniacze pompy wody, guma łącząca króciec z gaźnikiem, jeszcze łożyska w kołach by się przydało wymienić, a tak to silnik igiełka. Wydech zablokowany jeszcze był. Włożyłem teraz mk thrower i jest naprawdę rakieta. Wszystko seria, Tylko gaźnik dellorto 19. Fakt, że nie kupowałem od handlarza, no ale też kilka rzeczy do roboty było. Najgorzej jak kupisz moto po kims, kto się nie znał a łapy wkładał, i nie wiesz co było robione, jakim sposobem. Najgorzej się robi po kims.. W gaźniku znalazłem dysze 125 :) włożyłem 90 i jest git Ładna SMT, powodzenia :evil:


Ostatnio zmieniony 17 wrz 2014, 10:59 przez Canspray, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 wrz 2014, 10:42 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2014, 15:47
Posty: 76
Lokalizacja: Ciechanów/Pułtusk
Pojazd: Zumico Eos 2t
Bardzo Fajna Gilera :D , nie martw się że przepłaciłeś .Włożysz dużo serca w nie go i nie będziesz się tym przejmował :).
Zapraszam cię do mojej eMZetki :D




_________________

Jawa Mustang 1982 i 1978--> http://tnij.org/jawamustang
Zumico Eos 2T '11 --> http://tnij.org/zumi2t
Romet 50 T-1'81 --> romet-romek-50-t-1-projekt-odnowa-t396720.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy