Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:45



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 15 paź 2022, 14:40 
*

Rejestracja: 15 paź 2022, 14:02
Posty: 3
Pojazd: Gilera Stalker 50
Dzień dobry

Wczoraj podczas jazdy nagle zgasł skuter i już nie odpalił. Jechałem tak na 3/4 mocy. Chwilę przed zgaśnięciem usłyszałem dźwięk jakby pękającej sprężyny/struny. Na chwilę zgasła cała elektryka. Kiedy próbowałem odpalić z kopa, co 10/15 uderzeń z tłumika wypychało się powietrze - słychać było takie "puf" :D.
Skuter dwa miesiące temu był u mechanika - wymiana tłoka. Zatarł się przez brak oleju, więc od teraz robię mieszankę. Tyle co sprawdziłem cylinder oraz tłok i chyba nie wygląda by coś było nie tak - tutaj link
https://ibb.co/kSJPJjx
Mechanik wspomniał coś, że może paść tłumik, bo ma swoje lata. Ale nie wiem czy to ma coś wspólnego z całym zdarzeniem. Sprawdzałem kompresję "na palec" i czułem jak wypycha. Gaźnik też niedawno czyszczony, świeca ma parę miesięcy i kolor zdawał się kawowy. Kiedy następnego dnia próbowałem odpalić poprzez rozrusznik, to dość szybko zaczynał się mulić. Może akumulator, bo miałem dłuuugi nocny spacer ze skuterem i załączyłem migacz. Kiedy daję kopa to jest opór. Nie wiem co dalej. Co mogę sprawdzić, rozkręcić albo gdzieś poczytać w tym temacie?
Skuter jest z 2001 roku. Korzystam z niego od czasu do czasu. Ma zdjętą blokadę prędkości. Technik-mechanik nie jestem, ale chcę wpierw sam coś spróbować zadziałać.

Z góry dziękuję za odzew oraz pomoc.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 20 paź 2022, 7:55 
*

Rejestracja: 07 lis 2021, 15:37
Posty: 41
Lokalizacja: Brodnica
Pojazd: Piaggio NRG 1995
Wypadło zabezpieczenie tłoka, rozsypało się łożysko igiełkowe w wale albo w tłoku. Ew. poszły łożyska wału. Jasnowidzem nie jestem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 paź 2022, 14:46 
*

Rejestracja: 15 paź 2022, 14:02
Posty: 3
Pojazd: Gilera Stalker 50
Dziękuję za odpowiedź.

Dupa ze mnie, a nie mechanik

Zacząłem dobierać się do wału korbowego. Śrub nie dało ruszyć, WD40 nie podziałał, musiałem robić nacięcia i jeszcze mnie czeka walka. Kilka odkręciłem, a kilku nie.
Kolejny raz obejrzałem tłok... kurde... przecież ewidentnie pęknięta sprężynka/zabezpieczenie i jest porysowane z boku. Cylinder też raczej do wymiany. Ten dźwięk pęknięcia, to pewnie sprężynka.
https://ibb.co/HD2SXYk
https://ibb.co/Q891nbT
Nie rozumiem czemu sprężynka pękła? Czy kawałek mógł wpaść głębiej do silnika gdzie jest wał? Więc i tak muszę się dostać do środka?
Mam jeszcze pytanie dotyczące gaźnika.
https://ibb.co/b6kDQms
Mechanik zrobił takie coś. Ten ciemniejszy przewód który biegnie z góry na dół lekko przecieka (jest podłączony do silnika). Czy to mogło mieć jakiś wpływ na tą pękniętą sprężynkę?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 paź 2022, 16:24 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
Do skrzyni korbowej nic nie powinno wpaść, tłok nie wychodzi poza zakres gładzi cylindra. Co do cylindra i tłoka, to zestaw do wymiany. Ten ciemniejszy wężyk jest od oleju, jeśli robisz mieszankę samemu, to nie jest do potrzebne i dla tego jest zaślepione, a że coś z niego cieknie, to znaczy, że coś w nim jeszcze zostało i sobie ucieka :D :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 paź 2022, 19:32 
*

Rejestracja: 15 paź 2022, 14:02
Posty: 3
Pojazd: Gilera Stalker 50
Z tym przewodem to dziwna sprawna. Kilka dni przed usterką, zwróciłem uwagę że przecieka. Kiedy postawiłem na nóżce, uruchomiłem silnik i gazowałem, to z przewodu ciekło. Jakby w silniku wytwarzało się ciśnienie, które wypychało mieszankę. Im więcej odkręciłem manetkę tym silniej leciało.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 paź 2022, 22:16 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
No tak to właśnie działa, a że jest słabo zaślepione, to temu leci. A to że przecieka, jak robisz własną mieszankę nie powinno Cię wcale obchodzić. To ciśnienie jest tym samym, dzięki któremu benzyna jest zasysana z baku :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy