Dzisiaj jest 21 maja 2024, 1:14



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 13 gru 2012, 14:40 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 paź 2012, 13:22
Posty: 80
Lokalizacja: Jasieniec
Pojazd:
Siema. Szukałem na różnych stronach jak to zrobić ale nici z tego. Jedni pisali żeby włożyć do piekarnika lub poprostu wyciąć sylikon nożem. Do piekarnika strach włożyć, żeby sie nie stopił klosz, a wycinanie sylikonu nic nie da bo lampa trzyma tez od wewnątrz.
Posiedziałem trochę i pomyślałem, że napisze poradnik jak to zrobić.

Będzie nam potrzebny nóż z ostrym czubkiem i nożyk ostry, który przetnie plastik. Przyda się też jakaś szmatka, żeby położyć na niej lampę, by się nie porysowała.
Obrazek

Oczywiście też nasz pacjent.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Każdy ma inny powód wyciągania tego klosza, a mój to SYF, który jest w środku :D
Podzielę to na 2 etapy. Pamiętajmy, żeby wszystko robić z wyczuciem, bo nie potrzeba wiele do pęknięcia klosza. Gdy będziemy to robić jak ja opisuje klosz wyjmiemy bez żadnej ryski ;)

ETAP 1

Żeby skutecznie przeciąć sylikon trzymający klosz trzeba pozbyć się tych plasticzków naokoło lampy. Gdy lampa jest w moto ich nie widać, a i tak do niczego są one niepotrzebne. Spokojnie można się ich pozbyć.
Obrazek
Obrazek

Żeby go wyciąć na początek będzie nam potrzebny nożyk z ostrym czubkiem. Wkładamy go między ten plastik a klosz i próbujemy się przebić na wylot.
Obrazek

RÓBCIE TO W TEJ KOLEJNOŚCI CO JA!!! NAJPIERW GÓRNY RÓG PO PRAWEJ STRONIE.
Gdy uda nam się przebić na 2 stronę zmieniamy nożyk na ostrzejszy, żeby przeciąć plastik wzdłóż.
Obrazek

Tniemy od zaczepu do rogu. Gdy nie możemy dalej rogu przeciąć poprostu odcinamy plastik, a róg zostawiamy. Powinno wyglądać to tak:
Obrazek

Gdy skończymy przechodzimy do środka.
Obrazek

Robimy to tak samo jak wcześniej, czyli od zaczepu do zaczepu. Im więcej wytniemy, tym łatwiej odejdzie klosz. Gdy wytniemy środek przechodzimy do lewej strony.
Gdy już to zrobimy bierzemy się za rogi, które nam zostały. tniemy je ile się da.
Obrazek

Po tych czynnościach góra powinna tak wyglądać:
Obrazek

Następną rzeczą są boki, które też trzeba wyciąć. Uwaga. Możecie mieć kłopoty z tymi bokami. Trochę ciężej jest z nimi, ale jak się postaramy to się uda. Tniemy od zaczepu do rogu. Z rogiem włącznie! Jak wytniemy bok to razem z resztą rogu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To samo robimy z drugą stroną.
Został nam jeszcze dół. Tradycyjnie wycinamy plastik. Zacznijmy od lewej/prawej do zaczepu i tego plastiku po środku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po dokładnym wycięciu wszystkiego ze wszystkich stron, ścinki możemy wyrzucić i przejść do 2 etapu. ;)

ETAP 2

Na początek możemy schować ostry nóż.
Obrazek

Etap 2 polega na wycięciu dookoła całego sylikonu. Będzie nam potrzebny tylko nóż z ostrym czubkiem. Lekko podważając szkło, próbujemy przedostać się do środka lampy.
Na razie tam, gdzie są zaczepy i jest to niemożliwe te miejsca omijamy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tylko nie pchać tego noża za głęboko, bo porysujemy klosz od środka.
Gdy to zrobimy klosz trzyma nam się tylko w miejscach gdzie są zaczepy. Należy włożyć między szkiełko, a zaczep nóż i lekko podważając próbujemy przecinać silikon.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać klosz już lekko odchodzi. Z bocznymi zaczepami robimy to samo. Gdy skończymy, klosz powoli powinien odchodzić.
Obrazek
Obrazek

A tu już bezpiecznie zdjęty klosz.
Obrazek
Obrazek

Tym sposobem rozebrałem już 2 lampy ;)
Obrazek
Obrazek

Myślę, że napisałem wszystko zrozumiale. Na internecie nie ma poradnika jak ten klosz zdjąć, więc jest to jedyny tego typu poradnik i ZAKAZUJE go kopiować :D:D:D
Jeśli macie jakieś pytania to proszę, chętnie odpowiem. Czekam na wasze komentarze i pytania.

POZDRAWIAM SzRek06 !!!




_________________

ZAJRZYJ DO MOJEJ R6 ---> http://forum.mieloch.pl/yamaha-r6-2005-by-szrek06-t413928.html


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 13 gru 2012, 15:19 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2012, 19:33
Posty: 1359
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pojazd: Aprilia SR50
Wszystko fajnie, tylko to co wycinasz musi tam po coś być mimo że wydaje Ci sie to bez uzyteczne. Moze ktos wie na co to ale skoro to jest to powinno byc. A samo w sobie bdb+ zdjęcia są informacje też. Pytanko mam jak rozebrałes klosz, wyjął byś soczewke na chwile? I zobaczył czy gdzies tam niema dziurek na np diode ta 5mm? Ewentualnie dał byś zdjęcia?




_________________

Majne Sendełe :D sr-sprzedana-obecnie-derbi-senda-t259795-1180.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 gru 2012, 15:28 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 paź 2012, 13:22
Posty: 80
Lokalizacja: Jasieniec
Pojazd:
Ten plasticzek to jest takie zabezpieczenie, żeby nie wyjmować klosza.
Co do soczewki, to ja jej nie wyjme, bo to trzeba tą czarną obudowe rozebrać. Od przodu jej nie wyjmę, bo jej obwód jest większy od tej obramówki ;) Na około tej obramówki te didy Ci się zmieszczą, ale od strony wewnetrznej raczej nie.




_________________

ZAJRZYJ DO MOJEJ R6 ---> http://forum.mieloch.pl/yamaha-r6-2005-by-szrek06-t413928.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 gru 2012, 12:57 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 gru 2010, 13:49
Posty: 1819
Lokalizacja: Nowy Sącz
Pojazd: Aprilia sr
Bardzo dobry poradnik. Dużo zdjęć i wszystko ładnie opisane ;) :mrgreen:




_________________

http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=119616 ------> MOJA APKA ;)..full sport full optyk xd ...skomentuj odwdzięczę się tym samym

Polerowanie aluminium gg 23094870




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 gru 2012, 15:13 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2012, 19:33
Posty: 1359
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pojazd: Aprilia SR50
SzRek06 pisze:
Ten plasticzek to jest takie zabezpieczenie, żeby nie wyjmować klosza.
Co do soczewki, to ja jej nie wyjme, bo to trzeba tą czarną obudowe rozebrać. Od przodu jej nie wyjmę, bo jej obwód jest większy od tej obramówki ;) Na około tej obramówki te didy Ci się zmieszczą, ale od strony wewnetrznej raczej nie.

Raczej mi chodzi czy w soczewkach są pojedyncze dziurki po jednej od dołu czy cos. Nie chce ringów, tylko postojówki. Dobra dzieki




_________________

Majne Sendełe :D sr-sprzedana-obecnie-derbi-senda-t259795-1180.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 gru 2012, 15:43 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sty 2010, 16:53
Posty: 2808
Lokalizacja: Siedlce
Pojazd:
Imię: Maciej
Dobry poradnik ;)
Szczerze to ta lampa lepiej wygląda bez klosza :D




_________________

Obecnie biedny student nie mający na nic czasu xD




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 gru 2012, 18:39 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2011, 14:44
Posty: 547
Lokalizacja: Radomsko
Pojazd: Aerox ;)
Qubi, kolega miał w soczewkach od sr właśnie w tym plastiku od soczewki w oby 2 miał od spodu takie dziurki na diody :))

A co do poradnika to bardzo dobrze opisany i przejrzysty;)




_________________

Kingway corvette->Aprilia scarabeo->suzuki ts 80->Yamaha Aerox->Cagiva Mito 50

Wpadnij do Roxa :)
aerox-projek-2013-14r-jest-blackline-t366150-40.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 gru 2012, 0:17 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2009, 19:47
Posty: 1905
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Konkretny poradnik, pisz częściej bo widac ze sie przykladasz :)




_________________

Aprilia SR '98

*Wrzuć na luz, śpiesz się powoli, myśl za kółkiem, myślenie nie boli*

......Lasst die Straße brennen - jagt das Baby durch die Stadt......




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 gru 2012, 0:10 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 paź 2012, 13:22
Posty: 80
Lokalizacja: Jasieniec
Pojazd:
Odświeżam ;)




_________________

ZAJRZYJ DO MOJEJ R6 ---> http://forum.mieloch.pl/yamaha-r6-2005-by-szrek06-t413928.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy