Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 10:34



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 kwie 2017, 10:33 
***

Rejestracja: 31 sie 2015, 10:02
Posty: 929
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd: Aprilia RS 125
Imię: Kamil
Witam,
robię do swojej aprili od zera nową instalację. Instalacje do silnika zrobiłem bo tam są potrzebne trzy kable na krzyż i wszystko śmiga ale zastanawiam się nad dobrym oświetleniem skutera.
Mam dwie soczewki z mojego audi a4 b6 BiXenon i będą zamontowane w oryginalnej lampie aprili. Jedna soczewka będzie odpowiedzialna za światła dzienne( będzie w niej jakiś słaby led ) a drugą ma być światłem mijania a zarazem drogowym.

Do tej mocniejszej chciałem zamontować hid,a ale nie wiem czy regulator napięcia wyrobi ze wszystkim( wszystko będzie zasilanie z aku a nie bezpośrednio z prądnicy )

Reszta czyli kierunki, pozycyjne, stop itd będzie na ledach także tam nie będzie za dużego poboru.

Podsumowując, jaki prąd daje regulator na ładowanie akumulatora ?

-- 09 kwie 2017, 11:33 --

halo halo jest tu kto ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 10 kwie 2017, 16:38 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2015, 17:04
Posty: 998
Lokalizacja: Kolonia Bodzanowska, woj. KUJ-POM
Pojazd: Apka AF1 50/78 89r
Wartości te są różne, w przypadku napięcia jak i natężenia (prądu) wszytko zależy od tego co siedzi u Cb i stanu ładowania. Największy pobór światła te mają przy rozgrzewaniu (o ile nic nie pomyliłem), później zużycie prądu spada i stabilizuje się. W bardzo dużym skucie z rozgrzewanie świateł to tak jak z rozrusznikiem- ogromny pobór przy włączeniu go.
O ile cewki, jak i wgl cała instalacja i regulator nie są jakoś wymęczone to ładowanie powinno zdążyć nadrobić pobór.




_________________

Piszę po polsku!
No... Przynajmniej staram się :)


Chcesz naklejki lub gadżety na skuter lub moto za free wbij tutaj :D

Apka od CHEJMaN'a :D Klik, klik! :D

Instalcje elektryczne do sqt/ moto na zamówienie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 kwie 2017, 17:16 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
Raczej nie wyrobi. Za mała pojemność akumulatora, bo 4-5Ah. Ładowanie też jest przewidziane do takiej pojemności, więc podciągnięcie świateł, a szczególnie BiXenon'a bezpośrednio z tak małego aku to godzina zabawy. Po ustabilizowaniu palnika i tak potrzebuje on z tego co pamiętam jakieś 60V do prawidłowej pracy, więc przetwornica wyssie te 4Ah bardzo szybko. To tyle z praktyki. Przypomniało mi się, że kolega kilka lat temu pokombinował z akumulatorem samochodowym (miał go na podłodze), elektrykę zrobił prowizoryczną do testów i w trakcie jazdy zrobił zwarcie co skutkowało sfajczeniem się kabli w praktycznie nowym skuterze (przebieg około 1300km).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 kwie 2017, 20:34 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2015, 17:04
Posty: 998
Lokalizacja: Kolonia Bodzanowska, woj. KUJ-POM
Pojazd: Apka AF1 50/78 89r
No to w takim razie jedynym słusznym rozwiązaniem będzie zainwestować w typowo motocyklowe oświetlenie lub jakieś mniej energochłonne. Moim skromnym zdaniem BiXenenon w skuterku to raczej zbędny (choć fajny) dodatek.




_________________

Piszę po polsku!
No... Przynajmniej staram się :)


Chcesz naklejki lub gadżety na skuter lub moto za free wbij tutaj :D

Apka od CHEJMaN'a :D Klik, klik! :D

Instalcje elektryczne do sqt/ moto na zamówienie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 kwie 2017, 21:16 
***

Rejestracja: 31 sie 2015, 10:02
Posty: 929
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd: Aprilia RS 125
Imię: Kamil
Bixenon nie oznacza że będę miał dwa palniki. Soczewki i tak założę ale zamiast xenona wsadzę do jednej zwykłą żarówkę samochodowa i podepne bezpośrednio pod prądnice jak w oryginalnej instalacji. Jeśli to mi wystarczy to nie będę dalej kombinować




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 kwie 2017, 17:15 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
To zależy pod jakiej mocy żarówki jest przewidziana prądnica, w cepie mam typowe jak w samochodzie 55W i świeca bardzo dobrze, a w piaggio to porażka, moc dosłownie świeczki, z resztą i tak tym brzydkim gunwem nie jeżdżę.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 kwie 2017, 18:56 
***

Rejestracja: 31 sie 2015, 10:02
Posty: 929
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd: Aprilia RS 125
Imię: Kamil
Będę kombinować. Chciałbym mieć dwie ledowe żarówki ale najpierw muszę zobaczyć jak to świeci. Obawiam się, że samochodowa stopi mi odbłyśniki z soczewkach.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy