Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 9:19



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 04 cze 2014, 10:07 
*

Rejestracja: 06 kwie 2014, 20:52
Posty: 4
Pojazd: Kymco Super 9 AC
Witam. Nie tworzę tego tematu nie czytając innych podobnych problemów.

Posiadam od roku Kymco Super 9 . Mianowicie mam taki problem że od dłuższego czasu jak jest skuter ciepły to ciężo pali na rozrusznik. Nieraz odpali ale to już musi być . Zimy oczywiście odpala bez problemu tylko zauważyłem że przy odpalaniu muszę dodać trochę gazu i jak odpali troche go przygazować żeby załączyło się ssanie , moim zdaniem powinno robić to od razu , ale radzę sobie tak jak wyżej napisałem .

Z tego co ja zauważyłem że jak skuter chce ciepły odpalić to przed zgaszeniem wcześniej skutera musi chwilę pochodzić na jałowych obrotach. I wtedy nieraz go się uda odpalić ciepłego . Oczywiscie z kopki odpala od razu bez problemu.

Problem znika oczywiście po wymianie świecy "używam NGK BR8HSA" . Wtedy obojętnie czy jak zgaszę skuter od razu czy jak pochodzi na jałowych obrotach to tak czy tak później ten skuter odpala ciepły .

Tylko jest taki problem że jak wymienię świece to problem znowu pojawia się po 2-tygodniach . A nie mam zamiaru co dwa tygodnie wydawac 10 złotych na świecę , z tego co też zauważyłem że po dłuższym czasie tzw. 1-2 mies to świeca totalnie się psuje zaczyna przerywać na niej i wogóe , a po wymianie jest wszystko w normie.

Gaźnik jest idealnie wyregulowany ładna świeca kawa z mlekiem , spalanie też w normie waha się pomiędzy 2.1-2.5 litra na 100 km zależnie ile jeżdze z kimś .

Czytałem również że inna cieplnota świecy może pomóc , oczywiście sprawdziłem to na świecy NGK BR6HSA , faktycznie było trochę lepiej ale oczywiście po czasie działo się cały czas to samo.

Moje propozycje co może być:
-moim zdaniem coś z cewką zapłonową musi być że tak psuje mi świece .
- amator mechanik mi powiedział że w króćcu ssącym gaźnika są takie blaszki które pewnie do końca się nie zamykają tzw powiedział "dławik" - nie wiem czy w ogóle w tych naszych króćcu się takie coś znajduje ( nie sprawdzałem jeszcze)

Nie wiem co jeszcze może być nie tak , więc zwracam się z prośbą o pomoc.

Proszę o odpowiedzi od ludzi którzy się znają i co pomogą mi w rozwiązaniu problemu.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 25 lip 2014, 13:24 
*

Rejestracja: 25 lip 2014, 13:15
Posty: 4
Pojazd: kymco super 9
miałem identycznie, wyczyściłem uszczelke między głowicą a cylkiem i już jest ok, sprawdz jeszcze czy może ssanie ci sie nie rozjebało albo wyczyśc gaznik :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 lip 2014, 15:04 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
pbembnista5, Sprawdź kompresję i minimalna regulacja gaźnika inaczej nie przepalało by ci świecy :)

pbembnista5 pisze:
Moje propozycje co może być:
-moim zdaniem coś z cewką zapłonową musi być że tak psuje mi świece .
- amator mechanik mi powiedział że w króćcu ssącym gaźnika są takie blaszki które pewnie do końca się nie zamykają tzw powiedział "dławik" - nie wiem czy w ogóle w tych naszych króćcu się takie coś znajduje ( nie sprawdzałem jeszcze)


Na zapłonie masz tylko czujnik położenia wału ,cewki które tam się znajdują są od ładowania. Sprawdź cewkę zapłonową ,wyczyść styki w wiązce ,nowa świeca br8hsa i dałbym minimalnie większą dyszę ,żeby zmniejszyć temperaturę przy spalaniu, spalanie nie wzrośnie dużo.

Co do "blaszek" to chodzi ci o zawór membranowy ,odkręć króciec przy karterach i sprawdź czy między listkami a obudową jest jakaś szczelina czy przylagają one do zaworu.




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy