Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 18:19



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 13 lis 2015, 7:29 
*

Rejestracja: 08 lip 2015, 1:14
Posty: 66
Lokalizacja: PK
Pojazd: G-Dink 50 2T
Zakupiłem na forum moduł do swojego skutera (Kymco GranDink 50 2T).
Nie szukałem okazji, chciałem kupić pasujący, odblokowany no i być pewnym, że zadziała.
W ogłoszeniu napisałem dokładnie czego szukam i dostałem ofertę.
Sprzedawca wydał mi się wiarygodny bo ponad 800 postów na forum, sprzedaż przez allegro poszła idealnie.
Dostałem taki co ma zupełnie inny układ wtyczek (z lewej otrzymany, z prawej oryginał).
Obrazek
Niestety podłączenie wtyczek na żywca nie przyniosło żadnego efektu (skuter kręcił, ale nie odpalał).
Sprzedający jakoś nie bardzo się kwapi do pomocy w rozwiązaniu problemu, ciągle powtarza że moduł sprawny i powinien działać... i że nie rozumie o co mi w ogóle chodzi...
Pojechałem do sklepu/serwisu typowych chinoli, tam zamieniali kable we wtyczkach według różnych schematów, ale jedyny wynik to kręcenie rozrusznikiem lub natychmiastowe spalenie bezpiecznika.

Teraz nie wiem, czy kolega z forum po prostu ordynarnie mnie oszukał i wysłał niepasujący lub [cenzura] moduł, a jak jak głupi go próbuje podłączyć i jeszcze płacę za serwis... czy no właśnie... moduł sprawny tylko muszę zrobić [..............coś.............] by zadziałał, a o czym, w serwisie nie mieli pojęcia.




_________________

Kymco New Grand Dink (G-Dink) 50 2T / Tecnigas Silent Pro
Były:
- Peugeot ElyStar 50 2T / LeoVince Sito
- Kymco GranDink 50 2T / Tecnigas Next-R / Polini 2G Evolution
- Peugeot CityStar 50 2T / LeoVince Sito


Ostatnio zmieniony 13 lis 2015, 7:29 przez robdk, łącznie zmieniany 1 raz
Regulamin pkt.10


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 13 lis 2015, 7:34 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
Niestety z modułami tak bywa, że w jednym chodzi a w drugim nie choć jest sprawny. Sam zajmuje się naprawami skuterów ale wymiany modułów nie robię właśnie z tego względu, że trzeba mieć wiele różnych i może któryś podpasuje.
Jeśli masz taki serwis blisko to po prostu zaprowadź skuter i niech dobiorą odpowiedni. Kupowanie przez internet modułu jest wielką loterią.




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 lis 2015, 21:07 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
Podłącz oryginalny jak zapali to tamten lipa , ja nie kupuję żadnych części pod które trzeba coś kombinować np. wtyki inne średnice mocowań itd . i skuter chodzi nie lecę na taniochę , polecam sklepy mieloch ,racing planet , motorland , w swojej s9 też mam zmieniony moduł zamieniłam bez żadnych kombinacji . trzeba zwracać uwagę na rocznik jak i z AC nie będzie działal w LC tak samo niby w B&W i s9 silnik taki sam a moduł inny , coś innaczej z elektryką




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 lis 2015, 22:43 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2014, 21:52
Posty: 45
Pojazd: Kymco Agility
Ostatnio jak kupowałem to mi próbował wytłumaczyć mechanik czemu chińskie moduły nie palą w silnikach Kymco 4t, coś tam było wspomniane o innym prądzie niż w typowym chińczyku, przetwornicy czy coś.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 lis 2015, 23:20 
*

Rejestracja: 08 lip 2015, 1:14
Posty: 66
Lokalizacja: PK
Pojazd: G-Dink 50 2T
Lokalnie nikt nie miał w sprzedaży... pewnie dlatego, że ten skuter za bardzo u nas popularny nie jest.

Sprzedawca się zarzekał, że ten moduł na 100% pasuje do mojego skutera.
Przed zakupem ze dwa razy o to pytałem, poprosiłem o foto to mi podesłał link do tego zdjęcia z tej aukcji:
http://archiwum.allegro.pl/oferta/modul ... 13815.html
Natomiast wysłał coś zupełnie innego (to nawet podobne nie jest do tego na pierwszej focie).
Dałem ogłoszenie na forum z nadzieja na pomoc, a okazuje się, że sobie ktoś ze mnie "odzysk kasy za śmieci" zrobił :-(
Jak tu ufać ludziom. Tragedia.




_________________

Kymco New Grand Dink (G-Dink) 50 2T / Tecnigas Silent Pro
Były:
- Peugeot ElyStar 50 2T / LeoVince Sito
- Kymco GranDink 50 2T / Tecnigas Next-R / Polini 2G Evolution
- Peugeot CityStar 50 2T / LeoVince Sito




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 lis 2015, 13:41 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Ignas pisze:
Natomiast wysłał coś zupełnie innego (to nawet podobne nie jest do tego na pierwszej focie).
Jeśli wysłał coś innego to poinformuj go że żądasz zwrotu gotówki lub wymianę na produkt z aukcji ,inaczej zgłaszasz sprawę do allegro i ewentualnie komentarz do tej transakcji.Przy okazji przed zakupem warto przejrzec komentarze allegrowicza nie tylko pozytywne, a ten akurat świętoszkiem nie jest.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 lis 2015, 18:19 
*

Rejestracja: 08 lip 2015, 1:14
Posty: 66
Lokalizacja: PK
Pojazd: G-Dink 50 2T
Tą aukcję (dokładnie link do zdjęcia modułu z tej aukcji) podał mi sprzedawca gdy poprosiłem o zdjęcie modułu.
Osoba sprzedająca miała przyzwoity dorobek punktowy (powyżej 200 pkt.) i tylko jednego negatywa.
Dlatego zanim pójdę po bandzie wolę się dowiedzieć czy moduł, który otrzymałem miał kiedokolwiek jakikolwiek szanse działania z Kymco GranDink 50 2T, czy też sprzedawca od początku mnie na minę wsadzał.
On twierdzi, że wysłał sprawny i działający z moim skuterem moduł... tylko fakty mówią coś zupełnie innego.




_________________

Kymco New Grand Dink (G-Dink) 50 2T / Tecnigas Silent Pro
Były:
- Peugeot ElyStar 50 2T / LeoVince Sito
- Kymco GranDink 50 2T / Tecnigas Next-R / Polini 2G Evolution
- Peugeot CityStar 50 2T / LeoVince Sito




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 lis 2015, 19:42 
*

Rejestracja: 18 paź 2015, 15:47
Posty: 161
Pojazd: VW Passat 1.9/Quad Honda 180
Jeśli wysłał ci link ze zdjęciem identycznego modułu jak twój i mówił, że taki ma, powinieneś się domagać zamiany albo zwrotu pieniędzy. Jak się nie mylę taki moduł miałem w Kymco Super 9 w wersji LC i znajdował się tam gdzie akumulator. A twój moduł jest powiedziałbym, że identyczny jak z Keewaya Focusa AC od pochodnych Minarelli Horizontal. Tak jak koledzy wyżej napisali moduły mogą wyglądać identycznie/podobnie, ale już wartości prądowe i napięciowe bywają różne.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 lis 2015, 20:31 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
Pytanie. chciałeś kupić taki żeby grzebać we wtyczkach ? jeśli według opisu miał pasować bez grzebania to na raczej nie ten odwrotny układ kostki daje dużo do myślenia , części elektryczne są ściśle dedykowane do kymco 2t , rzadko inne pasują to nie chiński silnik!! , czasem tylko ślepy m losem się uda , popatrz po ,,porządnych " sklepach jak coś pasuje do kymco to do niczego więcej :mrgreen: , w częściach mechanicznych (napęd) trochę lepsza sytuacja bo coś dopasujesz od P/G peugeot honda




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 lis 2015, 18:04 
*

Rejestracja: 08 lip 2015, 1:14
Posty: 66
Lokalizacja: PK
Pojazd: G-Dink 50 2T
Oczywiście, że nie chciałem kupić takiego do grzebania tylko by podłączyć i śmigać.
Pozostaje kontakt ze sprzedającym i jego decyzja.

-- 16 lis 2015, 19:04 --

Na ostatniej prostej koleś mi wciska, że wiedziałem jaki moduł kupuje (w domyśle, że może nie działać).
Szczyt chamstwa tego kolesia mnie powalił.




_________________

Kymco New Grand Dink (G-Dink) 50 2T / Tecnigas Silent Pro
Były:
- Peugeot ElyStar 50 2T / LeoVince Sito
- Kymco GranDink 50 2T / Tecnigas Next-R / Polini 2G Evolution
- Peugeot CityStar 50 2T / LeoVince Sito




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 lis 2015, 21:14 
*

Rejestracja: 18 paź 2015, 15:47
Posty: 161
Pojazd: VW Passat 1.9/Quad Honda 180
Sam pewnie nie wiedział czy do końca pasuje... albo na chama sprzedał. Jeśli kupiłeś przez allegro to zgłoś i czekaj na werdykt z ich strony. Przedstaw w skrócie sytuacje, że sprzedający wprowadził cię w błąd i sprzedał inną część jak była na aukcji. I nie chce zamienić towaru i zwrócić pieniędzy, możesz im przesłać w załączniku korespondencje e-mailową pewnie. A na koniec [cenzura] konkretny komentarz :mrgreen:


Ostatnio zmieniony 16 lis 2015, 21:14 przez robdk, łącznie zmieniany 1 raz
Regulamin pkt.10




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 lis 2015, 15:16 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
musisz sie patrzec wielkosciowo tylko te duze pasuja do silnika kymco te mała jak w chinolach nie bd działac czyli zrobił cie w bambuko zgłaszaj do allegro niech oddaje szmal kup nowy oryginalny i bd miał pewnosc
do silnika kymco sa duze gabarytowo moduły jak bd kupował nastepny to pytaj sie o wymiary i zmierz według starego




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 lis 2015, 3:18 
*

Rejestracja: 08 lip 2015, 1:14
Posty: 66
Lokalizacja: PK
Pojazd: G-Dink 50 2T
Patrzyłem... dlatego prosiłem o zdjęcia, tylko koleś mi przesłał zdjęcie właśnie tego dużego !
Niestety, żadne argumenty do kolegi nie docierają więc póki co poleciał spór na allegro.

Teraz dorzucił:
"I skad mam wiedzieć ze modułu nie uszkodziłes czy spaliłes".
Wisienka na torcie:
"Miał być do kymco grand dink i jest do niego 50ccm 4t silnik 124mb jeśli dobrze pamiętam"

Browar dla kolegi, co mi wrzuci jaki Kymco Grand Dink 50 wychodził z silnikiem 4T 124mb.

Także na obecną chwilę, to ja kupiłem niewłaściwy moduł i go popsułem.
Koleś musi mieć jakieś zaburzenia narcystyczne.




_________________

Kymco New Grand Dink (G-Dink) 50 2T / Tecnigas Silent Pro
Były:
- Peugeot ElyStar 50 2T / LeoVince Sito
- Kymco GranDink 50 2T / Tecnigas Next-R / Polini 2G Evolution
- Peugeot CityStar 50 2T / LeoVince Sito




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 lis 2015, 16:58 
*

Rejestracja: 18 paź 2015, 15:47
Posty: 161
Pojazd: VW Passat 1.9/Quad Honda 180
Gościem się nie przejmuj, zostaw to chwilowo w rękach allegro. Pewnie to potrwa jakiś czas, ale żadnych konsekwencji prawnych chyba nie będzie miał z tego tytułu bo jest to mała wartość przedmiotu, co nie zmienia faktu, że poleciał w kulki. Daj znać co zarządziło allegro.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 lis 2015, 21:44 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
no to miał być do 4t :evil: , w swoim podpisie masz skuter 2t , wpycha Ci gość (w) kichę , może miał jakiegoś kombinowanego klamota i u niego ,,chodził" , ścigaj dziada i tyle szmaciarz kombinatorek i tyle




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 lis 2015, 22:11 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
takie moduły tez sa w hina 2t keewayach ale do kymco sa tylko takie duze inne nie bd posowac za skarby swiata




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lis 2015, 17:39 
*

Rejestracja: 08 lip 2015, 1:14
Posty: 66
Lokalizacja: PK
Pojazd: G-Dink 50 2T
Na allegro nie liczę za bardzo, maja poryte zasady POK.
Za parę złotych nie będę latał na policję, szkoda czasu.

Póki co po konsultacji na forum prawnym dostałem kilka ciekawych art.
Obecnie dałem koledze 7 dni na usuniecie wady, potem zrobi to serwis na jego koszt.




_________________

Kymco New Grand Dink (G-Dink) 50 2T / Tecnigas Silent Pro
Były:
- Peugeot ElyStar 50 2T / LeoVince Sito
- Kymco GranDink 50 2T / Tecnigas Next-R / Polini 2G Evolution
- Peugeot CityStar 50 2T / LeoVince Sito




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lis 2015, 18:06 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Ignas pisze:
Obecnie dałem koledze 7 dni na usuniecie wady, potem zrobi to serwis na jego koszt.
Mógłbyś to rozwinąc, bo rozumiem że ktoś będzie grzebał w module czyli serwis KYMCO?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lis 2015, 22:49 
*

Rejestracja: 08 lip 2015, 1:14
Posty: 66
Lokalizacja: PK
Pojazd: G-Dink 50 2T
n0ooRt pisze:
Mógłbyś to rozwinąc, bo rozumiem że ktoś będzie grzebał w module czyli serwis KYMCO?

Nie sądzę by moduły były rozbieralne, więc raczej nikt naprawił go nie będzie, tylko wymieni na właściwy.
Co do serwisu przepisy nie regulują czy ma to być serwis producenta urządzenia, czy dowolnie wybrany.




_________________

Kymco New Grand Dink (G-Dink) 50 2T / Tecnigas Silent Pro
Były:
- Peugeot ElyStar 50 2T / LeoVince Sito
- Kymco GranDink 50 2T / Tecnigas Next-R / Polini 2G Evolution
- Peugeot CityStar 50 2T / LeoVince Sito




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy