Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 16:45



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 22 mar 2017, 11:42 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2017, 9:59
Posty: 34
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: SYM Fiddle III 125, SYM Mio 50
Imię: Tomek
Zamierzam wymienić olej w przekładni mojego i Żony skutera. Trochę się zdziwiłem bo producent zaleca stosowanie oleju API: GL-5 SAE: 85W-140 powyżej 0 stopni. 85W to oleje mineralne i ciężko nawet znaleźć coś takiego w sklepie. W mojej okolicy mogę kupić Jasol, Hipol z Orlenu, Comma i Ravenol... Jasol jest najtańszy potem Hipol. O pozostałych producentach nawet nie słyszałem. Hipol spełnia normy producenta skutera tyle że jakoś zaufania do marki nie mam:/ Kolega w swoim SYMie stosuje syntetyk 75W140 w przekładni i tu jest zdecydowanie większy wybór. 75W to trochę mniejsza lepkość w niskiej temperaturze, 140 w wysokiej i tu zgodnie z zaleceniami producenta. W naszych warunkach pogodowych 75W140 powinien być ok. Co myślicie?




_________________

Pozdrawiam
Tomek


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 22 mar 2017, 11:55 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
zimy teraz u nas słabiutkie a nawet przy -20 pewnie nie będziesz jeździł 75 -85 nie ma większego znaczenia , druga liczba 140 jest ważniejsza wiadomo w 125cc większe obciążenia przełożeń stąd taki poleca producent , a swoją drogą jaki olej dałby producent do 70cc na racingu :lol: :lol: , hipola nie ma co się bać sprawdzona od X lat ,,firma " a nie jakiś wynalazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 mar 2017, 22:51 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2017, 9:59
Posty: 34
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: SYM Fiddle III 125, SYM Mio 50
Imię: Tomek
Jadę zaraz po MOTUL GEAR COMPETITION 75W140 1L i wieczorem go zmienię w Mio Żonki. Do silnika będzie wlany Shell Advance 10W40 AX7 4T. Mój niebawem idzie na przegląd gwarancyjny przy 3tys. więc wtedy mi wymienią płyny. Chyba będzie to mój ostatni gwarancyjny:-)

-- 22 mar 2017, 23:48 --

Oleum w Mio przed chwilą kolejny raz wymienione:-) Motul 75W140 do przekładni fajny ma kolor hehehe. No i śmierdzi solidnie. Żonka od sierpnia 2016 najechała 3tys. Całą zimę przelatała do pracy. Teraz 9300 na liczniku. Ciekawe ile zrobi ten maluch do remontu...




_________________

Pozdrawiam
Tomek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 mar 2017, 23:14 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
skuter nie ,,grzebany " jak żonka za mocno nie szaleje :lol: powinien spokojnie wytrzymać 30 tyś , oczywiście paski , rolki to nie remont , SYM , kymco jeden sort tyle wytrzymują nie męczone




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 mar 2017, 23:15 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2017, 9:59
Posty: 34
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: SYM Fiddle III 125, SYM Mio 50
Imię: Tomek
Ogólnie tak by się chciało. Wymieniam w Mio olej co jakiś tysiąc kilometrów. Ostatnio porobiłem w nim niemal wszystko. Czyszczenie i regulacja gaźnika, regulacja zaworów, wymiana świecy, wymiana paska, rolek, kompletnego sprzęgła. Po zabiegach Mio śmiga 65km/h a pod Żonką ponoć troszkę więcej. To super jak na Mio. Mam jednak wrażenie że paliwo dostaje się do oleju i po tysiącu jest on rzadszy. Może to moja nadwrażliwość, nie wiem. Super byłoby jakby zrobił 30tysi bo na razie zbliża się do 10ciu. Staram się o niego dbać. Zobaczymy jak będzie:-)




_________________

Pozdrawiam
Tomek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy