Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 11:39



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 kwie 2014, 8:46 
*

Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:29
Posty: 17
Lokalizacja: Pleszew/Kalisz
Pojazd: Peugeot ludix snake
Witam!Chciałbym wam przedstawić projekt mojego peugeot'a ludix'a.Skuter kupiłem 11 lutego 2014r po ''taniości'',lecz niestety bez plastików i papierów.Silnik był na igle,jak na full oryginalny silnik dynamika,przyśpieszenie i zrywność była ''oszołamiająca'' :cool: .Niestety długo się nie nacieszyłem,ponieważ po kilku tygodniach zatarł się cylinder 50cc,ale kilka dni później wleciał nowy cylek 70cc wm motor (niby china ale wykonanie i jakość całkiem dobra jak na tą cenę).Na tym cylindrze jeżdżę do dzisiaj,ale planuję zmienić na taki sam komplet tylko nowy bo ten podczas remontu spadł ze stołu i pękło ''pióro''.Od razu po założeniu cylindra,kupiłem stożek gąbkowy zabudowany.Ale szumienie lożysk na wale nie dawało mi spokoju :? .Dlatego wymieniłem łożyska na wale (fag) i simmeringi,płytki membranki.Trochę grzebania przed odpaleniem było bo to mój pierwszy taki remont i było kilka niedopatrzeń (lewe powietrze itp).Ale na szczęście z czasem odpalił i do dnia dzisiejszego pali ''na strzała'' :) .Kilka dni temu założyłem rolki 5.5g (poprzednie były bardzo ciężkie ok. 10g i kwadratowe),żółte sprężynki sprzęgła i żółta centralka (muszę zmienić na twardszą bo ta jest za miękka) .No i kilka dni temu przy okazji pękł mi pasek i oczywiście pchanie 5km :( .Ale usterka już naprawiona :mrgreen: .W planach co do skuterka mam:
-Wymienić łożyska przekładni
-Nowy wariator z przeciw talerzem (ten jest porysany i wgniecony,bo ktoś go francuzem blokował przy odkręcaniu)
-MOŻE nowe sprzęgło
-nowe klocki szczęki hamulcowe
-nowa pompka hamulcowa (ta już jest kiepska)
-Nowy cylinder 70cc
-nowe łożysko sworznia tłoka (wymienię przy okazji zmiany cylindra)
-wydech od ludixa blastera (nie daje nic do osiągów,ale mój jest pogniecony i wgl brzydki a te od blastera mi się nawet podobają i mam już na oku za ''pół darmo'')
-Kierownica bmx
-Polerka pokrywy przekładni
-stopka boczna buzetti
-chwytak powietrza naraku
-dźwignie hamulcy str8
-kupić wszystkie plastiki,licznik,kierunkowskazy, i pomalować na jakieś fajne kolory (koniecznie czasza BCD :D )
Co do papierów to mam swoje od mojego coliberka, tylko muszę ogarnąć coś z numerami ramy,już mam pomysł (numery się robią :cool: )
Jak będzie zainteresowanie tematem to wrzycę filmik jak palę gumę na wstecznym :cool: (zapomniałem podłączyć masy i przez jakiś czas skuter jechał do tyłu :mrgreen: )
Ogólnie skuterka chcę zrobić na ''żyletkę''. Może przy okazji coś dorzucę do setupu,może coś ujmę ale postaram się,żeby ten ludix był jedyny w swoim rodzaju.Jeśli ktoś ma na sprzedaż którąś z wymienionych części niech pisze.Jeśli macie jakieś propozycje zmian lub wizje na jakieś fajne malowanie pisać!! :mrgreen: . Macie zdjęcia ;D Aerox w tle jest na sprzedaż,polecam w opór,link do ogłoszenia na pw!!Dzisiaj kupiłem linkę prędkościomierze,kokpit i licznik :mrgreen: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71b ... 99d37.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ad ... 5f997.html




_________________

Wbijaj do mojego ludixa peugeot-ludix-snake-by-fso-t389870.html ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 26 kwie 2014, 10:02 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2013, 10:13
Posty: 1521
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Pojazd: Derbi Senda SM 05r
Jak zrobisz to będzie żyletka Zapraszam do swojego speeda :D




_________________

Obrazek

Wbijaj ----> black-grey-speedfight-by-balsik-t378182.html

Wbijaj ----> derbi-senda-sm-red-black-by-balsik-t411105.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 lip 2014, 12:00 
*

Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:29
Posty: 17
Lokalizacja: Pleszew/Kalisz
Pojazd: Peugeot ludix snake
Dzisiaj bardzo starannie doregulowałem gaźnik,naprawiłem ssanie,założyłem nowy króciec (stary był pęknięty,przez co nie dociskał,łapał lewe powietrze,cięŻko odpalał na zimnym,dużo palił i był mniej dynamiczny).Wymieniłem też olej w przekładni.Ale widzę,żę nie ma zainteresowania tematem.Jak będzie większe zainteresowania to wstawiam first run po remoncie,oraz filmik z jazdy ;)

-- 04 lip 2014, 13:00 --

Ostatnio sporo się zmieniło w ludixie :wink: .Nic nie dodawałem,bo ogólnie zapomniałem,ze mam tu temat.No więc tak.Cylek 70cc dożył swojego wykończenia jakieś 3 tyg temu.Jeszcze by pojeździł,ale dźwięk zjechanych pierścieni i słaba moc nie dawały mi spokoju.Praktycznie za darmo dostałem od kolegi cylinder 50cc bez tłoka.Dokupiłem nowy tłok wraz z pierścieniami,oraz łożysko sworznia.Wszystko dokładnie złożyłem.Odpalił bez problemu.Dużej różnicy mocy od 70cc nie ma,a silniczek pracuje znacznie przyjemniej,ciszej,nie grzeje się,i oczywiście mniej pali.Bodajże miesiąc temu zmieniłem sprężynki sprzęgła na czerwone (stare nie wysprzęglały już i skuter po puszczeniu gazu jechał nadal). Tydzień temu zmieniłem też uszczelkę pod membraną,oraz króćcem.Skuterek pali od połowy obrotu kopki,nie ważne czy stoi tydzień czy 2h,czy 2 min,mocy nie brakuje,bo jak na 50cc jest bardzo mocny.Została spolerowana też kierownica.Uprościłem też elektrykę (pozbyłem się zbędnych kabli). Podsumowując, to co do mechaniki zostało zmienić łożyska w przekładni i to by było na tyle.Później najdroższe (optyka). Macie jakieś sposoby, żeby po spolerowaniu nie pojawiała się rdza? :D




_________________

Wbijaj do mojego ludixa peugeot-ludix-snake-by-fso-t389870.html ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 lip 2014, 20:18 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2013, 10:13
Posty: 1521
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Pojazd: Derbi Senda SM 05r
Moze jakieś foty :D




_________________

Obrazek

Wbijaj ----> black-grey-speedfight-by-balsik-t378182.html

Wbijaj ----> derbi-senda-sm-red-black-by-balsik-t411105.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 lip 2014, 21:27 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lut 2014, 23:10
Posty: 334
Lokalizacja: MMz
Pojazd: Aprilia sr
Fajny ludix,rób go będzie piękny. Zapraszam do mnie ;)




_________________

ZAPRASZAM
Obrazek
aprilia-sr-morini-wtrysk-by-hqer-mmz-t392875.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 lip 2014, 10:51 
*

Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:29
Posty: 17
Lokalizacja: Pleszew/Kalisz
Pojazd: Peugeot ludix snake
Dzięki.Foty dzisiaj pewnie porobię,bo mam w planach dłuższy wypad :D




_________________

Wbijaj do mojego ludixa peugeot-ludix-snake-by-fso-t389870.html ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 lip 2014, 21:28 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 gru 2011, 22:23
Posty: 48
Pojazd: brak
Nie chciałbyś kompletu plastików od ludixa snake w bardzo dobrym stanie? :>




_________________

Potrzebujesz jakiś części do CPI/Keeway?
Pisz na PW!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 lip 2014, 10:29 
*

Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:29
Posty: 17
Lokalizacja: Pleszew/Kalisz
Pojazd: Peugeot ludix snake
Na razie cienko z hajsami stoję.A na dodatek pojawił się problem z ludkiem.Wie ktoś co to może być?Mam spory problem z moim skuterkiem 2t.A mianowicie tak:Wczoraj jadąc jakieś 2 km na full gazie skuter zaczął mulić tak jaby brakowało mu paliwa ale paliwo było :D.No to oczywiście wyczyściłem gaźnik.Po wyczyszczeniu nie było mowy aby odpalił bez plaka.No to dałem mu tego plaka w filtr pomęczyłem i w końcu zaciągnął to paliwo i chodził.Teraz jest tak,że póki zimny silnik chodzi idealnie a jak się zrobi ciepły jadę na całej manecie i nagle buuu jakby nie było paliwa.Dmuchnę mu w bak aby poszło paliwo,odpali ujadę 200m i to samo i co chwilę bym mu musiał zaciągać paliwo.Gaźnik czyszczony,próbowałem nawet na innym i to samo,filter (stożkowy) czyszczony,próbowałem różne dysze większe,mniejsze i to samo,regulacja gaźnika ni pomaga.Wczoraj jeszcze zdjąłem cylek i tłok,cylinder,pierścienie jak nowe.Złożyłem na nowych uszczelkach i to samo.Próbowałem też na innym paliwie i nic.Nowa świeca też nie pomaga.Membrana ok bo sprawdzałem.Świeca (jakby to napisać) nie ma żadnej barwy (ma po prostu swój kolor i nie ma ani kawy z mlekiem ani nie jest czarna).Iskra jest cały czas.Według mnie problem polega na tym,że on nie zaciąga paliwa z gaźnika na świece.Ale czemu?!Jakieś sugestie?Byłbym mega wdzięczny za pomoc!:)PS kranik jest ręczny próboalem też odłączać ssanie i nic.




_________________

Wbijaj do mojego ludixa peugeot-ludix-snake-by-fso-t389870.html ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy