Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:48



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 17 lis 2020, 19:21 
*

Rejestracja: 17 lis 2020, 18:59
Posty: 1
Pojazd:
Witam, mam problem ze światłami w skuterze kingway coliber z 2007 roku. Gdy włączam światła postojowe skuterem da się jechać chociaż wyczuwalnie słabnie i przerywa, jak włączę światła mijania/drogowe to przerywa i nie da się dodać gazu, ewidentnie nie przepala paliwa bo czuć benzyną i świeca jest cała mokra. Zacząłem od sprawdzenia przełącznika na krótko, zmostkowałem kable omijając przełącznik i jest cały czas to samo, tutaj mam zasilane z akumulatora tylko światła pozycyjne, mijania są z prądnicy. Gdy podłączam na krótko wszystkie światła pod stały plus(z akumulatora) w kostce skuter jeździ jak kiedyś. I następny problem który występuje to po podłączeniu jednego przewodu miernika do byle jakiej kostki w instalacji, nie ważne czy od świateł czy stacyjki, a drugi przyłożę do masy (ramy) to zamyka mi obwód i miernik piszczy. Po sprawdzeniu miernikiem czy na ramie jest prąd miernik wskazuje 0.60 V przy podłączonym przełączniku od świateł, i gdy dotknąłem ramy kopnęło mnie . Prądnica jest nowa kilka miesięcy temu zakładana, fajka i przewód od świecy także, masa jest nowa gruby kabel z nowymi oczkami przykręcona do pokrywy zaworów i ramy, wszystkie kostki potraktowane preparatem do styków. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, gdzie leży problem. Ktoś ma jakieś pomysły ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 23 lis 2020, 0:41 
*

Rejestracja: 15 lip 2015, 16:17
Posty: 79
Pojazd: Aprilia Rally LC 70
Radził bym sprawdzić instalację, może gdzieś któryś z kabelków się upalił bądź przetarł.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy