Dzisiaj jest 29 mar 2024, 7:48



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 19 kwie 2020, 16:12 
*

Rejestracja: 03 lip 2017, 20:47
Posty: 13
Pojazd: Yamaha JOG RR LC
Cześć, wymieniłem gaźnik ze standardowego Dellorto 12 na Motoforce 17,5, skuter odpalił po kilku kopnięciach, jednak po dodaniu gazu przez sekundę był kop, a następnie skuter tracił moc i robił "buuu" jakby brakowało mu paliwa (a może właśnie go zalewało? nie wiem). Taki sam efekt dawało przegazowanie, z każdym kolejnym odkręceniem manetki coraz bardziej dostawał muła. Po odpuszczeniu gazu i odczekaniu chwili gaźnik chyba napełniał się z powrotem paliwem (albo przepalał nadmiar paliwa?) i znowu był kop, a następnie "buuu". Pomyślałem więc, że może dostawać lewe powietrze, bo filtr powietrza miał kilka uszkodzeń, więc żeby to sprawdzić dodałem gazu, wkręciłem go na takie obroty jakie był w stanie osiągnąć (ze 3000 może) i przytkałem ręką wlot filtra powietrza. Wtedy skuter zgasł i już nie chciał odpalić, więc pomyślałem, że się zalał i w międzyczasie jak będzie odparowywał paliwo to uszczelnię filtr powietrza. Po założeniu filtra z powrotem ustawiłem śrubkę składu mieszanki na 1,5 obrotu odkręcenia i od tej pory bez skutku próbuję go odpalić. W między czasie wyczyściłem już świece- po wykręceniu była mokra od paliwa- i ustawiłem przerwę na 0,7, bo też była większa. Niestety nie pomogło...

I teraz kilka pytań:
Czy zatkanie wlotu do filtra powietrza i zalanie silnika mogło coś uszkodzić w silniku albo gaźniku?
Jeżeli silnik dostaje za dużo paliwa i dlatego nie odpala to powinienem maksymalnie wykręcić śrubkę składu mieszanki i wykręcić śrubkę wolnych obrotów czy wykręcić śrubkę składu mieszanki i dokręcić śrubę wolnych obrotów? Śrubka wolnych obrotów dodaje paliwa czy odejmuje kiedy się ją dokręca?

Może jakieś inne sugestie, bo już mnie boli stopa od kopania :twisted:

-- 19 kwie 2020, 17:12 --

bump


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 19 kwie 2020, 17:54 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Sprawdź na innej świecy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 kwie 2020, 17:58 
*

Rejestracja: 03 lip 2017, 20:47
Posty: 13
Pojazd: Yamaha JOG RR LC
Dzięki kolego, zamówiłem nową świeczkę i śmiga. Okazało się, że stara była tak zajechana, że to co odpadło z okolicy elektrody to nie był nagar tak jak myślałem tylko izolacja, tak więc po wyczyszczeniu całego nagaru (porcelany) świeca miała przebicie i skuter nie miał prawa odpalić.... Czasem na najprostsze rozwiązanie najtrudniej wpaść :P




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy