Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 11:50



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 15 paź 2017, 19:59 
*

Rejestracja: 20 lip 2017, 21:26
Posty: 19
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Aprilia Area 51
Imię: Przemek
Witam mam problem z moja Aprilia Area 51. Mianowicie zrobiłem w niej lekki tuning: Kit Motoforce 70cc Racing + Gaźnik Dellorto PHBG 19 zrobiłem juz ok 150 km i na zimnym skuter w miara dobrze sie zbiera do 93 km/h ale gdy przejade juz jakies 3 km zaczyna spadac moc. Na początku skuter miał kompresje 6 bar. Czy moze byc przez to ze jest jeszcze nie dotarty dobrze.




_________________

Motorforce Racing 70cc
Wariator Hebo
Gaźnik Dellorto PHBG 19 DS
Pasek Dayco


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 16 paź 2017, 18:43 
*

Rejestracja: 31 maja 2017, 17:34
Posty: 50
Pojazd: nitro 98 xP!!
nowy cylinder i juz go pilujesz po 150 km, mozliwe ze go zabiles :-]
mozliwe tez ze sprezyna centralka mieknie gdy sie nagrzeje ale stawiam ze cylinder jest kaput

ps 6 bar to bardzo maloseria ma chyba 7,5 bara cos byc moze smasciles skladajac albo wydmuchalo gdzies silikon?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 paź 2017, 21:27 
*

Rejestracja: 20 lip 2017, 21:26
Posty: 19
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Aprilia Area 51
Imię: Przemek
nie to że go caly czas piłuje bo z tego co wiem jak sie dociera to od czasu do czasu trzeba tez przegonic pająki z komina na ogół jak docieram to staram sie utrzymac 60 km/h i troche wiecej, wiec mam nadzieje ze nic tam nie nabroiłem :shock:
Kompresje sprawdzałem po jakichs 10 -15 km bo musialem do kolegi dojechac i wlasnie tez sie sam zdziwiłem ze taka niska




_________________

Motorforce Racing 70cc
Wariator Hebo
Gaźnik Dellorto PHBG 19 DS
Pasek Dayco




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 paź 2017, 17:52 
*

Rejestracja: 31 maja 2017, 17:34
Posty: 50
Pojazd: nitro 98 xP!!
przy docieraniu trzeba uwazac na temperature szczegolnie przy aluminium, nie wiem jak jest w aprilli ale w aeroxach uklad chlodzenia strasznie kuleje przy 70cc, byc moze tego nie pilnowales i juz niestety nieodwracalnie uszkodziles cylinder lub pierscionki, nie powinno sie tych 90 stopni przekraczac przynajmniej przez te pierwsze 30 km ktore sa kluczowe do prawidlowego osadzenia pierscieni :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 paź 2017, 21:07 
*

Rejestracja: 20 lip 2017, 21:26
Posty: 19
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Aprilia Area 51
Imię: Przemek
Własnie temperatury nie miałem jak pilnować bo nie miałem żadnego czujnika ale mam nadzieje ze jeszcze go nie zabiłem bo szkoda zeby ok 1000 zl poszło w błoto. Postaram sie teraz jakos sprawdzic jak sytuacja ogólnie z tym cylkiem, kompresją i dam znac co zobaczyłem :wink:




_________________

Motorforce Racing 70cc
Wariator Hebo
Gaźnik Dellorto PHBG 19 DS
Pasek Dayco




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 paź 2017, 21:16 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2016, 16:52
Posty: 135
Pojazd:
Spadek mocy przy silnikach AC jest normalny i bardziej widzialny niż przy LC.
Możliwe że przytarłeś silnik i nie ma już takiej mocy jak nowy. Jednak jest to mało prawdopodobne gdyż trzeba naprawde się postarać (nie lać oleju, zatkać chłodzenie).

@taki1
Tak właśnie na temperaturę trzeba głównie patrzeć. Prędkość nie jest bardzo istotna. Można jechać i 100 oby nie nadwyrężać MOCNO silnika... :wink:




_________________

Obrazek
Gilera DNA

Obrazek
Romet 717




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 paź 2017, 21:38 
*

Rejestracja: 20 lip 2017, 21:26
Posty: 19
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Aprilia Area 51
Imię: Przemek
Mysle ze raczej go nie przytarłem bo o wszystko dbałem tak jak trzeba, kupiłem gaźnik z większą gardzielą co juz powinno dac lepsze chłodzenie, a dozownik oleju odczepiłem i sam robie mieszanke bo gdyby byla jakas awaria i nie podawało by oleju to od razu silnik kaput :lol: mieszankę robie odrobine bogatszą na moment dotarcia tak w razie w no i oczywiscie przed kazda jazdą skuter stał sobie na ssaniu ok 2 - 3 minut. Jeżeli robie cos źle to poprawcie mnie dopiero zaczynam w to sie bawic :mrgreen:




_________________

Motorforce Racing 70cc
Wariator Hebo
Gaźnik Dellorto PHBG 19 DS
Pasek Dayco




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy