Dzisiaj jest 29 mar 2024, 8:59



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 16 sie 2018, 13:56 
*

Rejestracja: 16 sie 2018, 13:25
Posty: 2
Pojazd: Vespa
Witam wszystkich,
Potrzebuję porady od doświadczonych ponieważ pierwszy raz w życiu kupiłem Vespę.

Dwa miesiące temu kupiłem Vespę LX50 2T
Skuter z przebiegiem 2000 km, po zakupie stwierdziłem że oddam Vespę do "autoryzowanego" serwisu na przegląd oraz ewentualne czyszczenie gaźnika wraz z jego regulacją ( Vespa jak dłużej postała odpalała za drugim razem )
Po wizycie w serwisie oczywiście gaźnik został wyczyszczony i wyregulowany, wymieniona świeca oraz ssanie.
Zwrócono mi uwagę że jedynie jeszcze wypadałoby wymienić przewody paliwowe.
Natomiast po odebraniu z serwisu na drugi dzień skuter ledwo odpalił po długim kręceniu.
Powiedziano mi w serwisie że Vespa nie ma kompresji i to jest główna przyczyna że skuter nie odpala, ale nie zdecydowałem się oddać ją do naprawy.
Miesiąc Vespa stała i w weekend stwierdziłem że sam w niej pogrzebie bo mało prawdopodobne aby skuter z przebiegiem 2000 km nie miał już kompresji - okazało się że ów serwis chciał mnie naciągnąć na wymianę uszczelniaczy wału na kwotę 350 zł.
Głównym winowajcą był kranik który zalewał skuter...
Dla pewności wymieniłem :
-Kranik
-Filtr powietrza
-Świecę
-Przewody paliwowe
-Zawór membranowy

Po wymianie skuter odpala bardzo dobrze ale regulacji znowu wymaga gaźnik... skuter "muli" na pełnej manetce, czasem ma problem z szybkim ruszeniem.
Czy jesteście w stanie polecić mi kogoś kto wyreguluje mi ten gaźnik w Warszawie?
Dla mojego świętego spokoju jaką kompresję powinien mieć taki skuter? Również to chętnie sprawdzę.

Z poważaniem Filip


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 16 sie 2018, 16:19 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Poczytaj o regulacji w dziale "zrób to sam", swoją drogą fajny "serwis" :lol: :lol: :lol: :O :angry:

Jak będziesz zdesperowany to mogę ci to ogarnąć (40km od Wawy).
Minimum 8 bar kompresji, też mogę ci sprawdzić.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 sie 2018, 16:44 
*

Rejestracja: 16 sie 2018, 13:25
Posty: 2
Pojazd: Vespa
"autoryzowany "

Kompresję zmierzę w weekend. Skąd jesteś dokładnie ? :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy